Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Nie som fanúšik japonských anime, ale Berserk je veľmi zaujimavá záležitosť.Ked som pozrel prvý diel, tak jediné pokračovanie, ktoré bolo dostupné bolo v jeho nízkorozpočovom seriále Kenpū denki Berserk z roku 1997.Keď že mal naozaj pútavý príbeh, rozpracovanú psychologiu postáv, obrázky s emociami, drsný príbeh o splnení sna s prekvapivými zvratmi stále som sa k nemu mimovoľne myšlienkami vracal hocikedy uprstred dňa... a tak som sa pustil aj do čítania mangy.Škoda, že je v češtine preložených málo epizód.Každopádne Berserka doporučujem aj ľudom, čo ťamančiny moc nemusia.Tretia časť trilógie Berserka by mala byť s ang. titulkami koncom júna 2013.

Funny Games USA (2007)

Tento film mal taku hustú psychologicku atmosféru, že som chvíľami uvažoval, že ho vypnem.Vlieklo sa to občas tak pomaly a dusivo zároveň, že to musíte vidieť, aby ste pochopili...hra na city, stres, potupa, strach, nevypočítateľnosť niektorých situácii, či sa jedna o vtip, či o nejaký psychopaticky kúsok.Sila.

Pro ptáčky (2000)

Kto vysoko skáče, ten ťažko dopadá. :)

Hon (2012)

Psychologicka dráma ako hrom!Nemožno tomuto filmu nič vyčítať, hercom som skoro uveril, akoby som to videl kdesi naživo v nejakej prekérnej situácii.V rámci týchto pováh by takéto niečo mohlo nastať.Je to smutné, že takéto podobne prípady sa môžu v reáli vyskytnúť, a pravdepodobne už aj nastali mnohokrát.Naivné nány si dokonca aj myslia, že deti neklamú.Omyl!!!Klamé aj pes, a vie, že podvádza svojho pána (mňa).A detiská niekedy klamú ešte viac ako dospelí...Dodnes si pamätám situáciu ako v druhej triede na ZŠ mi jeden spolužiak šľohnul 10 korún.Tak som si ho po škole odchytil, vymastil, a išiel domov s plačom a s červeným rypákom k maminke, ktorej nakecal rozprávky o hnusnom fiškusovi.Tak ho ta jeho mater zobrala za ručičku a išla sa ku nám sťažovať...ale moje oči a jazyk neskrývali nič...ale ta jeho matka mala toľko drzosti, že namiesto gesta pohoršenia nad svojou ratolesťou sa tvárila ako piča, čo vznášala nelichotivé slová na moju adresu s kadenciou AK-47...hmm, jasné, že tatko mal dosť rozumu na to, že mi veril a poslal ju do piči.Dnes je z toho zlodejíčka všade-tupo-usmievajúci sa blbeček, mestský nýmand a pošahaný exót, ktorého nikto neberie vážne.Výchova detí by si preto mala občas vyžadovať pevnejšiu ruku a nie opičiu lásku, pre dobro detí, nech sa z nich nestanú pokrivené mrdky.Dosvedčil by vám to možno aj jeden fagan, ktorému som pred rokom dal pár rád začinajúce sa otcovským zauchom...odvtedy už je slušnejší chuligán a vždy, ked ma stretne, tak slušne pozdraví, tak ako sa má...Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, ked ja budem Jano, neohneš ma mamo.

Afrika (2013) (seriál)

Najlepší dokumentárny seriál, aký som kedy videl!

Vikingové (2013) (seriál)

Dopozeral som akurát prvý diel a vidím v tom potenciál.Predpokladám, že fantazijné prvky sa tu budú objavovať s mierou, čo není na škodu.Pri pozeraní som si nemohol pomôcť a zrovnával som to so seriálom Game of Thrones.A dospel som k názoru, že ak dalšie diely budu scénaristicky prešpikované, tak sa zrodil seriálový brat GoT.Hned by som tomu naparil 5*, ale nechcem sa unáhliť.Už aby vyšli dalšie diely......................................................................................................... Tak už som dopozeral prvú sériu, ale na Got to nemá ani zdaleka.Normálne uvažujem, či tých 5* je aj oprávnených, ale tak stojí to za pozretie..

Curve Appeal (2008)

Príjemná oddychovka ku kávičke.Samozrejme, že nemožno hodnotiť ináč, než vysoko.Vy, čo to hodnotíte jednou hviezdičkou, tak ste mali len mäkké čuráky!Tak.A po filme doporučujem zapáliť cígo. ;)

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov, čo som kedy videl.

Umučení Krista (2004)

Všetky postavy vo filme hovoria tými jazykmi, akými by skutočne v danej dobe hovorili. (Židia, vrátane Krista a jeho učeníkov, hovoria aramejsky a Rimania hovoria hovorovú latinčinou.) Umučenie Krista, cz titulky