Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál so silnými príbehmi.Naukážku vylíčim stručný obsah jedného dielu: Istý chalan v sedemdesiatých rokov sa kedysi rozhodol z južnej ameriky pašovať kokain.Dal si ho pod sádrou, spravil falošné rengeny, potvrdenia (bol lekár) a išiel..v autobuse potom narazili na kontrolu a polícia to tam všetko prehľadávala..a jedna američanka, čo sedela vedľa neho mu zo srandy capla po tej sádre a hodila : ,,Že ty máš pod tou sádrou aspoň kilo kokainu? ´´ :)..no nič išli dalej jemu sa vydýchlo..potom si dal pred colnicou 2 vália a vypadal tak zmetene, že si ho istý chlapík všimol, odviedol, vyfackal a našiel kokain..Poslali ho do najtvrdšieho väzenia v mexiku, kde žiaden väzeň neunikol od roku 1912..Proste v skratke- skoro ho tam opichali, dostal dýku pod rebrá, navštívil ho kamarát s jednou babou, do tej sa búchul, začali si dopisovať, navrhli útek.Prepašovala mu šminky, dámske oblečenie, komplet všetko, falošné priepustky a ked už vychádzal z väzenia tak mu jeden bachár išiel sáhnuť na zadok..ženskou pýchou ho odialil kabelkou a pokračoval..je dodnes voľný!

Fetih 1453 (2012)

Turci sa predviedli v dobrej forme, tento veľkofilm poteší hráčov podobných hier ako stronghold.Nádherná bitka s katapultmi, delami, baranidlami, pohýblivými vežami a sladkej vône spáleného mäsa.Liezol mi tam na nervy otrávny soundtrack obohraný snád tisíckrát, ale turkom sa to snád páči.Nemohol som sa ubrániť zvláštnym úškrnom na záver, kde pán Mehmed prišiel do Hagie Sofie a sympaticko vrelo im zaspieval: ,,Nebojte sa, odteraz sú vaše životy aj váš osud súčasťou nás všetkých.Môžete žiť slobodne podľa vašej viery..´´A niektorí komparzisti sa nežne na ňho dívali a hmkali pochopením a úľavou, áž takmer zatlieskali.Viem si predstaviť, že keby Hitler vyhral vojnu, tak natočia niečo podobné.Určite by prišiel do Kremľa a zvolal na malé deti:,, Achtung!Nebojte sa..odteraz ste slobodný..´´ v tom by prišlo ku nemu dievčatko a nežne by ju pohladil po líčku a všetci plný šťastia zvolali : ,, HEIL HITLER! AVE HITLER! ..a všichni ruce nahoru..´´ Ale aj tak je to film u ktorého som sa zabavil, že nemôžem ináč a dávam plnú páru 5*. Fetih 1453, klingonština..(doporučujem sosnúť inde)

Pilíře Země (2010) (seriál)

Dajú sa hľadať v tomto seriále škulinky, tak ako skoro v každom filme...dej je ochudobnený a čiastočne zmenený, ako v knihe, ale tento film ma zaujal natoľko, že som si prečítal knihu... tým pádom sob bol aj rád, že je dej zmenený a ochudobný.Herecké obsadenie bolo vynikajúce, hudba takisto (nechcem kopírovať Kleopatru), ale nemôžem tomuto seriálu uprieť 5* ... mám v pláne si ho po niekoľkých rokov znovu pustiť.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Veľa ľudí mi vyfúkla myšlienku, že čokoľvek povedať o tomto filme dalšieho je klišé...snád len dodám, že som to zjedol od hlavy po pätu aj so soundtrackom, ktorý som si púšťal stále dookola a podvedome mykal plecami,ked som ho počúval..

Sigur Rós - Heima (2007)

Ono tak trochu trvá, kým im človek príde na chuť.. a ked aj uvidíš, ako sa spevák pri tom spievaní škvarí, tak ti to príde, akoby žobral niekto pred tescom na rožok.Ale ked sa do toho dostaneš, môžeš cítiť harmoniu a ukľudnenie a najlepšie s vizuálnými zážitkami, ked vidíš krásy prírody... je to taký iný, zaujímavý typ korenia.Odporúčal by som to pozerať sám, bez toho, aby ti do toho niekto kecal uprostred filmu.. Sigur Rós - Heima ,španielské titulky..

Geriho hra (1997)

Ja som na niektorých čechov taký hrdý!Len pokračuj Pinkava, máš talent! odkaz

Pat a Mat (1979) (seriál)

Toto je náš obrovský unikát, ktorý vždy pobaví či mladšieho či staršieho... a tú zvučku si sem-tam zapískam, ked okolie robí ,,veľký moment´´ odkaz

Ip Man 2 (2010)

Toto je jeden z mála Jang C Tiangových filmoch čo musím ... dá sa to uveriť,kung fu na úrovni,žiadné 100 metrové skoky .. preboha , ako mohol niekto vymylieť na toto choreografiu?

Dennis - postrach okolí (1993)

ako malý mi to pripadalo skoro také dobre ako sám doma ... kôli tomuto filmu som si zostrojil prak,taký že mi ho všetci závideli... dokonca prestrelilo aj také okno...hups