Chappie (2015)

Vytvořte mix jednoduchého příběhu, roztomilého robota, atraktivního vizuálu, dvou "neherců" a vznikne vám lepší film, než byste nakonec očekávali. Samotná dvojice hlavních hrdinů ze skupiny Die Antwoord dává Chappiemu originální, leč diskutabilní styl a to nejen v písních, které zde od nich zazní. Až příliš jednoduchý příběh naštěstí neustále oživuje robotická nevinnost ústřední postavy a nechává film celkem příjemně plynout. /75%/ (Kino)

Sedm (1995)

Připravte si respirátory, protože v takto hutné atmosféře se vám bude velice těžko dýchat. Již od první minuty dokáže David Fincher všechny okolní elementy potlačit a nechávat diváka žasnout nad jeho prvotřídní prací. Ať už se jedná o scénář, který je naprosto geniální nebo herecké výkony, jenž dodávají mnohem intenzivnější pocit či práce střihačů a kameramanů, vše je dovedené k dokonalosti. Obrovské plus za vyjádření brutality. [95%] | TOP 10

Nedotknutelní (2011)

Něco tak vtipného, krásného a natolik pozitivního se jen tak nevidí. Neustálá snaha propojit dva naprosto odlišné lidi vede k mnoha humorným situacím, občas i k dramatičtějším chvílím, ale hlavně po celou stopáž udržuje obrovské množství dobré nálady a chápání. Navíc zde vůbec není potřeba velkých hvězd či populárních osobností a to filmu ještě více přidává na originalitě. Opět se budu opakovat, ale Francouzi komedie prostě umí! [90%]

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan a parta kolem něj, včetně herců dokázala tímto filmem ohromit nejednoho fanouška či obyčejného diváka. Způsob jakým dokáže Temný Rytíř udržet vaši pozornost je neuvěřitelný. Přes chytré dialogy, těžká rozhodnutí, vyšperkovaný scénář a fenomenální akci v čele s Jokerem, nelze spatřit jedinou chvilku hluchého místa či náznaku v polevení příběhu. Mistrovské dílo a nejlepší filmové ztvárnění Batmana všech dob. [95%] | Kino | TOP 10

Avengers: Age of Ultron (2015)

Temnější, hravější a také akčnější pokračování skvělého prvního dílu. Chemie mezi hrdiny je zde mnohem výraznější a dosud méně využívané či nové postavy celý příběh výborně podporují a oživují. Vyváženost mezi obrovským množstvím akce, dialogy či vtípky je zde spolu s vynikající kamerou a střihem zvládnutá na jedničku. Jen je škoda trestuhodně nevyužitého potenciálu Ultrona, který zůstal hodně za očekáváním. [80%] | Kino

Avengers (2012)

Perfektně zvládnutý náborový blockbuster, který těží z filmů, kde byli hlavní superhrdinové již představeni. Samotný komiksový příběh není na moc vysoké úrovni, je poměrně jednoduchý, ale k takto pojatému filmu rozhodně sedí, navíc s fantastickým záporákem. Festival efektů, které dostanou diváka do tranzu, propojené s vynikajícími hláškami a charismatickými postavami přidávají k nejvyššímu možnému hodnocení. Téměř 2 a půl hodiny čiré zábavy. /90%/ (Kino)

Leon (1994)

Leon nám postupně podává vytříbené budování velice netradičního vztahu dvou hlavních aktérů, do kterého navíc vloží několik vynikajících akčních scén, záběrů či rozhovorů. V poslední třetině jde vše stranou a film nabídne takovou jízdu emocí a akce, že je těžké nalézt ta správná slova. Mistrovské dílo v podání nejen režiséra, ale i Natalie Portman, která již ve svých dvanácti letech strčila do kapsy, kdejakou legendární herečku. /95%/

Osvícení (1980)

Hororový vrchol v podání Stanleyho Kubricka, který se s tím nepáral a ukázal nám pravé šílenství. Výrazy a pocity hlavních aktérů představují nepřetržité napětí, strach a nedůvěru po celý film. Samotná atmosféra, která by se dala krájet opravdu velkým nožem, přebíjí všechny aspekty tohoto filmu i přesto, že jsou opravdu bezchybné. Několik legendárních scén, jenž navodí husí kůži a utkví v paměti, jen potvrzují kvalitu tohoto díla. [95%] | TOP 10

Whiplash (2014)

Originální podívaná, která dokonce i jazzového analfabeta doslova chytne a nepustí. Životní příběh mladého bubeníka pod vedením absolutně nekompromisního J.K. Simmonse, kterému se na poličce právem blýská zlatá soška, ze sebe vyždímá naprosto vše. Části filmu, kde není třeba ani jediného slova jsou naprosto strhující a v několika momentech až dechberoucí. Hudební drama blyštící se na vrcholu svého žánru. [95%] | TOP 10

Rivalové (2013)

Suverénně nejlepší životopisný snímek, jaký jsem kdy viděl. Ron Howard dokázal do těch dvou hodin nacpat obrovské množství emocí, jak kladných, tak záporných, spoustu strachu, napětí i velice intenzivní pocity ze samotných závodů na tratích Formule 1. Vše je krásně vyrovnané, přehledné a opravdu precizně natočené. Velký obdiv za herecký výkon u mne má Daniel Brühl, který i dokonce vypadal jako mladší klon Nikiho Laudy. [95%] | Kino - Prom. | TOP 10