• Romantický

Sabrina (1995)

Tento film jsem měla ráda, dala jsem mu 4 hvězdičky. Po dnešku, kdy jsem zkoukla originál to měním na 3. Je pár věcí, které se mi tu líbí víc než u originálu - Sabrina není až tak naivní a éterická a je to trošku menší pohádka. ALE! Ford (a to ho mám ráda) - žádná sláva proti Bogartovi, ten má prostě stonásobně víc charisma, srovnání je do očí bijící. Navíc mi tu chybí vtipnost a lehkost originálu. Nicméně, i tak se na remake ráda podívám, jen příště nesmím ve stejný den jako na originál :)

Sabrina (1954)

Hrozně se mi líbí atmosféra filmu, je to prostě klasika. Miluju to poklidné tempo filmu, působí na mě strašně kouzelně. Trošku mě štvalo jak je Audrey asi tak 2/3 filmu naivní (nevím jak jinak to popsat, možná až moc éterická?), ale to je jediné mínus. Humphrey je neuvěřitelně charismatický chlap, pěkně se mi na něj koukalo. A docela jsem se pobavila, ten film je vtipný :) Suma sumárum 100% ode mne za vzpomínku na staré časy, kdy filmy byly jiné.

Králova řeč (2010)

Wow wow wow, právě jsem to zkoukla a opravdu smekám. výborný anglický humor, opravdu jsem nečekala že to bude až tak dobré. colin firth byl geniální, helena carter krásně doplňovala a geoffrey rush - briliantní, opravdu jsem nadšená. k tomu všemu nádherná britská angličtina, super!

Kouzelná romance (2007)

Dost slušně jsem se pobavila. Když člověk není zrovna náročný divák, tak si to užije. moc mě pobavila amy adams - věřila jsem jí, že je až tak naivní. patrick dempsey byl jako obvykle roztomiloučkej a susan sarandon byla úžasná. ideální film na nedělní večer kdy nečekám nic jiného, než oddechovku.

Vyznání Anny Elliotové (2007) (TV film)

jsem na rozpacích, něco bylo pěkné, něco dost trapné. nevydržela jsem koukat na u scénu jak si dávají první pusu, přišlo mi že to strašně natahují a ještě ke všemu na veřejnosti??? a jak před tím proběhla celý bath??? proč?? další věc - anna v knize je lepší, není bez života, žádná chudinka co trpí a všichni můžou z jednoho pohledu na její tvář vyčíst co se děje. má své názory, je veselejší, ovládá se a navíc je hezká! zbytek mi přišel docela fajn, ale tu annu postě netrefili. navíc tam z mého pohledu nesedla ani herečka. vypadala jako mučednice celý film! a nevím proč v každé adaptaci musí osekat závěr - na ten se v knize nejvíce těším - jak si vše vyříkají, proberou své první setkání, pocity atd. nevím nevím. asi bych se bez shlédnutí tohoto filmu obešla. musím ale uznat že kapitán wenthworth je pěknej kus, toho vybrali skvěle. a musela jsem se smát při pohledu na mary :D takhle nějak jsem si ji představovala. a zbožňuju ten jeho dopis!!!!!! ten si čtu pokaždé asi pětkrát a vždy mě dojme. shrnuto a podtrženo - adaptace austenové obecně nic moc, nesesazena zůstává 6-ti dílná pýcha a předsudek.

Čtvery Vánoce (2008)

Jedna hvězdička za Reese, které to slušelo a její botky, jedna za to, že u filmu nebyl trapný typický americký konec s hromadným potleskem hlavním hrdinům. Celkem tedy dvě hvězdičky. Čekala jsem o hodně víc, obzvlášť s takovým obsazením. No člověk hold nemůže mít všechno...

2Bobule (2009)

Jednička byla o hodně lepší, ale do kina jsem nešla s moc velkým očekáváním, takže jsem nebyla zklamaná. Opět krásná příroda, víno, písnička od Kryštofů, ale ta rádoby americká zápletka s mafií a obsazení Krampola se Švandovou - z toho jsem nebyla nadšená. Kdyby vynechali tohle tak odcházím z kina spokojená.

Bobule (2008)

Moc se mi líbila hudba, jižní Morava, víno, Hádek i Voříšková. Koneckonců ani ten scénář nebyl úplně špatný... :) letní pohodovka.

Vratné lahve (2007)

Tenhle film mě vydeptal. Po delší době jsem se odhodlala podívat se na něj ještě jednou a opět jsem měla depku. Myslím, že to nechci znovu absolvovat. Málokterý film umí tak zapůsobit, Zdeněk Svěrák hrál skvěle, proto dávám 4 hvězdičky.

Emma (1996)

Vedle šestidílné Pýchy a předsudku nejlepší zpracování Austenové. Stejně dobré, možná i lepší než kniha. Dokonce se jim povedlo přenést do filmu i něco z lehkosti, satiry a humoru Austenové. Na tehle film se vždy ráda podívám. Líbí se mi prostředí a to, že je postavený na dialozích. Gwyneth byla skvělá volba, role jí sedne. Úžasné a skvělé :) Oblíbená věta: "Mám vlastní smysl pro vlastní humor". V původním znění to až tak vtipné není :) Skvělá paní Eltonová...