Jumanji: Další level (2019)

Solidní pokračování. Z džungle jsme se přenesli do dalších míst. Žádné přílišné vykrádání prvního filmu se nekoná. A Danny de Vito s Danny Gloverem tomu dali vskutku slušný nový impuls :-), takže ani moc nevadí tak trochu "dřevěné herectví" Dwayne Johnsona.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Čekal jsem totální propadák a nastavovanou kaši, ale musím říct, že jsem se bavil. Hodně zachránili herci, kteří se dobře doplňovali, a tak se sem tam nějaká slabší scénáristova chvilka dala přehlédnout. Převedení deskové hry na hru počítačovou bylo velice vkusné i vtipné. A ještě přidávám půl hvězdička za Guns´n´Roses :-)

Jurský svět (2015)

Technicky dobrá slabota. Variace na pětkrát vyvařené téma. Neměl jsem žádná očekávání a ta se naprosto potvrdila. Ta jedna hvězda za animaci a za Chrise Pratta...

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Napsat, že to bylo zklamání, nemůžu, protože jsem od toho nic neočekával. Film protekl do kbelíku zapomenutelných spektáklů postavených čistě na technice. A to je málo... Tu jednu hvězdu dávám za Chrise Pratta.

Kagemuša (1980)

Bezejmenný zloděj unikne popravě jedině proto, že je k nerozeznání podobný knížeti a stane se kagemušou (v překladu to znamená stínový válečník). V okamžiku, kdy je panovník smrtelně zraněn (víceméně náhodou), je jeho posledním přáním utajit po dobu tří let svou smrt před nepřátelskými rody, jež také usilují o nadvládu nad Japonskem. Problémy však nastanou, když se Kagemuša začne cítit jako skutečný panovník... Film dostal Zlatou palmu v Cannes, podle mě naprosto právem.

Kam čert nemůže (1959)

Malá ale skvěle zahraná role R. Hrušínského - psychiatr, který vysvětluje podstatu nemoci a neustále něco dělá rukama...Jana Hlaváčová jako "femme fatale" ... i docela civilní projev Miroslava Horníčka - to dohromady vydá na tři hvězdičky

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak nějak to po mně steklo, aniž by cokoliv zanechalo. Na začátku se to vleče, uprostřed to příliš nepřidá a na závěr už to jen dýchavičně poklusává. Ty dvě hvězdy jsou za scénu, při níž vybuchují "lumpům" hlavy...

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Rozhodně lepší než jednička. Hodně tomu pomohla řevnivost mezi UK a USA :-)

Kladivo na čarodějnice (1969)

Vezmeme-li v úvahu rok vzniku, tak to není jenom o té středověké inkvizici...Je dobře, že to bylo natočeno na černobílý materiál. Barva by podle mne tomuto filmu ublížila.