Eva tropí hlouposti (1939)

Umím švédsky, německy...tak proč zrovna Angličan:-)Ztřeštěný a vskutku oddechový film.

Evropa tančila valčík (1989)

Film plyne stejně pomalu jako doba počátku dvacátého století. Ale nuda to rozhodně není.

Expendables: Postradatelní (2010)

Nečekal jsem od toho nic víc, než akčňák. A mé očekávání se vyplnilo. Ač pánové již opravdu stárnou, vrásek přibývá a svalová hmota se mění v tuk, perou se a střílejí jako zamlada. Pravda, o hereckých výkonech se (až na scénu v kostele) příliš hovořit nedá... Ale jako "poctu" všem rambovským a jiným filmům z 80. let to beru.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Čekal jsem jen "předžvýkaného" a rozplizlého Harryho, ale byl jsem vcelku mile překvapen, že tomu tak nebylo. Film bezesporu drží nahoře oba "hlavní" pánové - jak Eddie Redmayne, tak Dan Fogler jsou přirození a spolu jim to prostě hraje. Dobře jim sekundují i další postavy. Ať už Katherine Waterson, Colin Farrel či (byť na své poměry velice krátce) i Johnny Depp. Celé dvě hodiny jsem se bavil, a o víc v tomto filmu nejde.

Fantom Morrisvillu (1966)

Zpívající Manuel Waldemar Matuška a jeho Alelujá zakončené střelbou...co víc k tomu dodat. A vezmeme-li v úvahu ještě výkon Víta Olmera coby Alana Pinkertona, vycházejí nám z toho jasné čtyři hvězdičky. Ovšem vrcholná scéna je první vstup Františka Filipovského do podzemí...vzpomeňte na to ticho, z něhož se ozve jenom plesknutí facky :-)

Ferrari (2023)

Kdyby se linka s nemanželským synem prostříhala a zkrátila na polovinu a o něco se natáhnul závod, tak aby film měl maximálně 100 minut, bylo by to OK. Takhle se to rozpadá do dvou nestejnorodých větví. Jako by scénárista ani režisér nevěděli, čemu chtějí dát přednost. Za auta bych dal 4, ale ten "příběh nemanželského syna" to zkrátka sráží o jednu hvězdu dolů.

Frigo na mašině (1926)

Mám rád grotesky. A tohle je prostě klasioka, i když to místy až taková groteska není...:-)

Funebrák (1932)

Dvě zcela rozdílné části filmu. Burianovo excelentní vystoupení, v němž paroduje "zpěv národů" s nezapomentulnou maďarštinou (mötöte u tölöte :-)