Desgenais

okres Brno
student / podnikatel

<< předchozí 1 2 3 4
    • 10.6.2016  10:12

Škoda nevyužitého potenciálu. Kdyby Black zjednodušil tu zápletku v pozadí, v popředí ještě více šlápl na plyn a celé to o něco zkrátil, mohla to být hodně dobrá komedie. Po návštěvě kina jsem si pustil trailer (já vím, měl jsem to udělat obráceně) a tam mi došlo, že ten film asi měl šokovat i slovníkem, nahotou a násilím. Ale koho to ve věku HBO ještě šokuje? :D

• 5.3.2016  10:46
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Kdyby byly dialogy svižnější, atmosféra temnější a příběh (v rámci možností fikčního světa) uvěřitelnější, tak bych seriálu klidně odpustil, že Světlonoš není cynický blonďák a Mazekeen má celý obličej. Ale takhle...

• 23.11.2015  18:06
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Ze začátku mě to bavilo, ale těch historických nepřesností a nelogických zvratů začalo být časem příliš. The Last Kingdom lepší.

• 23.11.2015  18:05
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Srovnání s Vikingy se nabízí a u mě TLK vede. Především neobsahuje tolik nelogičností a historických nepřesností, jako jeho slavnější kolega z History Chanel.

• 6.10.2015  00:15
    Marťan (2015)

Ridley si na stará kolena střihl svoji první komedii a já nevím, co si o tom myslet. Ztroskotat na Marsu je v jeho podání převeliká legrace, hlavní hrdina je psychicky stále naprosto ok (osmdesátkovému discu navzdory) a zbytek posádky je také taková ideální parta Rychlých šípů. Zlaté Sunshine! Možná by mi ten odlehčený tón tak nevadil, kdyby se tam neustále neozývaly hudební motivy z Vetřelce... 3,5*

• 3.1.2015  12:36

"Pěkné, ale co ten happyend?", řekl si David Fincher a natočil Gone Girl.

• 5.8.2014  21:31

Téma je výborné, postava faráře Kuffy i některých romů by zasloužili i větší prostor. Ale pokud nehodnotím téma, ale zpracování, tak prostě nemohu dát víc než tři hvězdy.

• 5.1.2014  22:13

Jako silvestrovský film to funguje, je to tak blbé, až je to vlastně dobré.

• 21.6.2013  11:36
    Muž z oceli (2013)

Představuji si tento rozhovor na DC. "Hej, Marvelové v Avengers rozmlátili New York na hadry a bylo to cool." "Tak ho rozmlátíme víc!" "Ale New York už nemá víc mrakodrapů na rozmlácení." "Nevadí, vytvoříme Metropolis se spoustou mrakodrapů a VŠECHNY JE ROZMLÁTÍME!' "Ok". Úvod na Kryptonu byl skvělý, prostředek byl zajímavý, konec byl ubíjející. Škoda.

• 9.4.2013  11:25

Bavil jsem se, občas se i smál, obsazení bylo výborné, ale film měl skončit odchodem policistů. Ta přeslazená stokrát viděná limonáda na konci to prostě zabila.

• 29.2.2012  23:44

Chtěl jsem dát čtyři, ale dopadlo to moc dobře ;)

• 29.2.2012  23:44

Moje první setkání s Bélou Tarrem, ve skutečnosti jsem vůbec netušil, do čeho jdu. Při odchodu s kina jsem si říkal fajn, ale mohlo to být kratší. Ale jak jsem o filmu začal přemýšlet, tak mi došlo, že vlastně nemohlo... P. S. Film měl 19, slovy devatenáct střihů, předěly kapitol nepočítaje.

• 3.1.2011  12:24

Pěkné, stylové, nekompromisní. Jen ten letecký souboj jsem doteď nepochopil.

• 3.1.2011  12:21
    RocknRolla (2008)

Mělo to šmrnc, ale konec je o ničem a onen titulní Rocknrolla mě pěkně sral

• 25.7.2010  21:54

Plnému hodnocení brání jen Barbara Stanwyck, protože jsem jí to vážně nežral. Holt není můj typ, možná je to dobře ;)

• 18.3.2010  10:38

Mám jedinou výtku. Kde nechal Hitchcock svého Bernarda Herrmanna? Hudba pod úvodními i závěrečnými titulky je jak z kolotoče.

• 20.11.2009  14:51

hvězdičku srážím vlastně jen za ten nepravděpodobný a přeslazený konec. Jinak naprostá pohoda ve společnosti skvělé muziky a britské komediální elity

• 13.9.2009  10:35

Viděl jsem directors cut v ne úplně ideálních podmínkách, proto jsem asi nedokázal zcela plout po náladě některých scén a přišly mi tedy zbytečně dlouhé. Proto by mě zajímala i původní, o dvacet minut kratší verze. A taky bych si to rád někdy střihnul na plátně, v pohodlné sedačce a hlavně v odpovídající náladě.

• 26.7.2009  20:32

Hudba slušná, atmosféra vlastně taky, ale na facky Buda Spencera a Terence Hilla už jsem asi moc starý. Nebo moc intelektuál ;)

• 26.7.2009  20:30

pohádka o vykořisťování a alkoholismu

• 7.3.2009  09:58

Well, nebylo to špatné. Místy velmi vhodně zvolená hudba (hlavně Bob Dylan pod úvodními titulky), neznámí herci hrají poměrně slušně, akční scény neurazily a hlavně kvůli nim jsem tam nešel ;) Závěr je předělaný smysluplně, spousta kravinek znalce předlohy potěší. Ale něco tomu pořád chybí, na malém prostoru to musí honit příliš mnoho zajíců. Těším se na director´s cut :)

• 4.1.2009  14:19

Chvíli trvalo, než jsem se naladil na režisérovu vlnu. Ale pak už jsem téměř nedýchal. Kus čisté, experimentání, surrealistické filmařiny. Klobouk dolů před dvaadvacetiletým tvůrcem.

• 30.11.2008  13:05

Oceňuji nápad, některé herecké výkony a kompozici některých scén, ze kterých jsem prostě vyl nadšením. Ale celek bohužel nedrží moc pohromadě a obávám se, že neznalcům BD ten film musel připadat poněkud chaotický.

• 29.8.2008  14:57
    Bathory (2008)

Hrozně těžké hodnocení. Na jednu stranu herecké výkony hlavních postav, snové a delirické pasáže par excelence, přiměřená výpravnost, ale vždy přišlo něco, co mě vrátilo zpět na zem a připomělo mi, že sleduji takový československý pokus o světový film, který vždy zůstane jen pokusem. A co filmu podráželo nohy asi nejvíc, je jeho scénář a celková stavba a gradace děje. To JJ při vší úctě prostě nezvládl. Proč si proboha nenechal napsat svénář od někoho, kdo to umí!!!

• 29.8.2008  14:51

Jako hezké, pokud by tomu člověk chtěl všemu věřit :) Ale Michael Moore to s diváky a fakty umí, to se musí nechat. Jen toho Charltona Hestona mi bylo dost líto

• 26.8.2008  23:22
    Noc (1961)

Hrozná škoda pomalejšího začátku a místy špatného překladu, jinak bych hodnotil mnohem lépe. Monica Vitti je vážně nádherná, Jeanne Moreau taky, hlavně když se směje. Marcello škoda mluvit, chápu svoji matku, že ho hrozně obdivuje :-)

• 25.8.2008  20:32

Začínám rozumět Royovi z IT Crowdu, který se div nezblázní poté, co mu kamarád oznámí, že v tom Korejském zombie hororu je na konci nečekaný zvrat. K Dokonalému triku jsem se dostal dost pozdě, takže jsem si mohl v x recenzích přečíst o skvělém scénáři korunovaném úžasným zvratem nakonec. Nějak jsem tuto informaci nedokázal při sledování filmu vypnout, takže jsem ten zvrat hledal a poměrně brzy (respektive dříve, než bratři Nolanové plánovali) prokoukl. Čímž pro mě (bohužel) film přišel o část kouzla. Ani ten Bowie mě tak nevzal, nevím proč. Navíc přestože Radiohead patří k mým nejoblíbenějším, pod závěrečné titulky se mi ani trochu nehodili. Shrnutí: nečíst recenze ;) 3,5 hvězdičky ***** Napodruhé přidávám jednu hvězdu na 4,5, v podstatě mi už jen vadilo vysvětlování všeho na konci.

• 22.8.2008  12:19
    Fando a Lis (1968)

Obsah zajímavý, ale ta forma... Jodorowsky se evidentně teprve učil.

• 22.8.2008  00:12

Jsou filmy na imdb vychvalované, na csfd sotva získají červenou tečku. No a pak jsou zjevně i filmy, ze kterých jsou češi úplně vedle a anglosasové na imdb nechápou proč. A já taky ne. Rozuzlení uvidíme hned při úvodních titulcích, proč proboha?? Následuje pohodová jízda newyorským podsvětím, nějaká ta love story, slušné herecké výkony (S. Penn, V. Mortensen, Al...), člověk se tak pohupuje na té atmosféře, ale ta úroveň není tak vysoká jako třeba u Kmotra, aby to stačilo samo o sobě. Zachránit to samozřejmě může nějaký dechberoucí závěr (vzpomeňme na závěry Scarface, Casina atp.), ale ten nepřichází. Honička nádražím je taková jalová, rozuzlení díky úvodním titulkům stejně známe a úplný konec zabije přetažená lovestory. Tak proč tedy to 89. místo? Že by všichni byli oslněni nádherným poprsím Penelope Ann Millerové? Nebo afrem Seana Penna?

• 16.8.2008  01:19
    Beetlejuice (1988)

Milé, ale takové hloupoučké. Některé dialogy či dějové zvraty mě přiváděly v úžas, bohužel ale ve špatném slova smyslu. Osmnáctiletá Winona v roli goth-puberťačky mě vážně nebrala (zlatá Christina Ricci) a gagy Michaela Keatona mi občas přišly hodně nevyrovnané. Už chápu, proč fanoušky netopýřího muže brala chlopeň, když si přečetli obsazení prvního Batmana ;)

<< předchozí 1 2 3 4