Čokoláda (2000)

Puvodne ode me mela jen 3*, ale pak jsem se na ni podival nedavno znovu, pozorneji a dosel jsme k nazoru, ze musim pritlacit. poradne. Mozna to bylo i proto, ze myslenky vyjadrovane filmem se me v te dobe velice silne dotykaly....

Kytice (2000)

Vizuálně nádherný atmosférický film, na který se musí do kina, protože v televizi ztrácí dobrých 40%. Některé povídky jsou bohužel slabší než jiné (Polednice), jiné jsou naprosto úchvatné (Vodník, Svatební košile)

Ve stínu upíra (2000)

Film jsem viděl 24 hodin po Nosferatovi (1922). Bez toho by byl zážitek poloviční.

Eliška má ráda divočinu (1999)

film je divný, nicméně mě zasáhl.dokonc jsem na něj do kina šel dvakrát, což se mi často nestává. některé scény byly uhrančivé (vystoupení polívky a stivínové), jindy to rosš bylo divné. Ale celkově dobrý letní "nezávislý" film :)

Spalující touha (1999)

plusy: nečekaně dobrý Cruise, naprosto hypnotizující "mše" s nádhernou hudbou a atmosférou, mínusy: příliš dlouhé, nebál bych se nůžek. A navíc se mi nelíbí kidmanová, ale to budu si v menšině:)

V kůži Johna Malkoviche (1999)

tak tohle byl totalni ulet v dobrem slova smyslu :) u nekterych scen jsem se proste musel kousat do palce abych se nesmal ci primo nericel nadsenim :) 5 hvezdickam brani nekolik slabsich mist

Lola běží o život (1998)

4,5 * Snad poprve v zivote se mi libila tahle hudba. A i kdyz jsem si obcas myslel, ze budu vedet jak ten film bude v pristich vterinach pokracovat, vzdy me prekvapil!

Blaník (1997) (divadelní záznam)

4,5 hvězdičky, ale nakonec zaokrouhlím nahoru. Za souboj :)

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Hra je na 3*, ale seminář je snad nejlepší ze všech seminářů! Žádný jiný si občas nepouštím samostatně

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Rozporuplná záležitost. Nádherná krajina, hudba, škoující kontrasty osady kde se zastavil čas a vpádů z vněkšího 20. století. Ale bohužel, BOHUŽEL, filmu podráží nohy některé herecké výkony (ať už herců nebo dabérů, pro diváka to vyjde nastejno) a občas přehnané karikaturování obyvatel osady. Jsa tímto vyrušován, nedokáži již se ponořit do potencionálně silných scén. Rada? Sestříhat stopáž a nechat v původním znění. Klidně s titulky.