Excalibur (1981)

Potkat v tom brnění někoho v lese a v noci, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev, jak by řekl Míra Bosák.

Schindlerův seznam (1993)

Víte, když na Schindlerův seznam koukáte... tak na konci filmu zjistíte, že tak nějak cítíte se všema postavama... 98% filmů má co dělat, aby jste cítili alespoň s tou jednou.

Cid (1961)

Tohle se dnes už netočí.

Sedm statečných (1960)

Dnešním dnem zemřel poslední ze sedmi statečných Robert Vaughn.

Stranger Things (2016) (seriál)

Po přečtení "zajímavostí" musím souhlasit, že jsem si mnoha z nich v seriálu všiml také... je to úžasná vsuvka... od plakátů odkazující na jiné horory, především Věc, tak na zmínky o Star wars atp... Vejce v lese spojené s vetřelcem nebo kompletní převrácený svět inspirovaný Silent Hill. Odkaz na české Dračí doupě od Martiná Klímy jenž dnes maká s Danem Vávrou na AAA gamese: Kingdom Come: Deliverance pobavil taktéž. Kluci na kolách ve tmě se svítivou žárovkou opravdu scéna jak z E.T. Doufám jen, že pro dobro nás všech tento seriál bude mít pokračování, i když může zůstat tím čím je, a bude to i tak pecka.

Alexander Veliký (2004)

Rozporuplný film, avšak milovníci historie a dobré hudby zaplesají. Vangelis opět bezchyby... škoda jen, že stejně jako u Dobytí ráje tak i tu film není po všech stránkách dokonalý, až na tu hudbu samozřejmě. Colin Farrell hraje jako nikdy... věřím mu vše...a popravdě při představě jak asi Alexander vypadal.. si vybavím jeho. Ukažte mi lepší film mapující tak skvostně jednoho z velikánů naší historie, jehož neúspěch daleko předčil úspěchy všech ostatních hrdinů chodících po této zemi. Za Makedonii a slávu ŘECKA!

Desatero přikázání (1956)

Charlton Heston to byl frajer... hltám jeho historické filmy. To je celé.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Šmarjá, to byla tehdá bomba :D epická znělka... no a k tomu pár fanatiků z vybraného města. "A mamí... budou zase někdy dávat ty hry jak tam naši běhají v tom oranžovém?" ...