Terminator Salvation (2009)

Postapo potmosféra je tu zvládnutá, akční scény skvělý - začátek parádní a útěk před mototerminatorama bral v kině dech. Digi Arnold se mi líbil a příjemně překvapil (očividně překvapil i dva asiaty vedle mě, kteří furt opakovali: „Hooly shit, oo man, he's there!" ). Je pravda, že v centru Skynetu byl dohromady jeden terminátor a... židle? Uši občas trhaly dialogy ve stylu: „Och, Džone, vem si mé srdce!" Taky mi vadí ta neustálá a přehnaná snaha odkazovat na starší díly. Novej Terminátor mohl jet trochu po svým a vůbec by mi to nevadilo. Jinak Worthington je dobrej, Bale trochu v pozadí, a dokonce i modelka a raper hrajou, co můžou. Edit: Director's cut je nějakej hodně podivnej.

Transformers (2007)

První Transformery mám hrozně rád. S každou další projekcí si říkám, že tentokrát procitnu a líbit se mi to už nebude. A stejně se mi to zase líbí. Sice mě štve, když roboti chčijou nebo se schovávají na zahradě, ale má to bombasticky akční scény (Scorponk útočící na oázu), "Bayovskou" přehlídku vojenské techniky a zběsile to odsýpá. K tomu Jablonskyho skvělá hudba, písničkovej soundtrack a poslední scéna s What I've Done.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Na seriálech od Showtime mám rád, že si víceméně neberou servítky s ničím a celkem obstojně vyhýbají klišé. Homeland to během první série víceméně potvrzoval. Ze začátku vypadal hodně slibně a víceméně tak i skončil. Druhá sezóna mu ale docela uškodila a nedopadl tak, jak jsem doufal. Nakonec teda jednu hvězdičku strhávám.

Loni v Marienbadu (1961)

Jsem povrchní primitiv, který má rád (až na pár desítek výjímek) mainstream a filmový impresionismus mu nic neříká. Myšlenka mi snad úplně neunikla - vysvětlil jsem si to tak, že zde jde vlastně o to samé co v Mementu (hlavní postava přetváří vlastní vzpomínky/myšlenky tak, aby popřela skutečnost, že ona dáma je mrtvá), ale styl, jakým je to podávané, mě prostě nebaví ani vizuálně neuchvacuje.

Forrest Gump (1994)

Zemeckis jako kuchař třídy Zdeny Pohlreicha míchá ingredience dramatu, komedie i romantiky a zapojuje i narážky na významné události poválečných Spojených států (škoda, že Martina Luthera Kinga vystřihli). Dohromady je to všechno prostě dokonalé. Hanks, hudba Alana Silvestriho, písničkový soundtrack, scény s All Along The Watchtower a For What It's Worth, které bych si mohl pouštět dokola.