Vetřelci (1986)

Režie James Cameron, zbytek není co dodat. Snad jen pro rejpavé jedince a intoše, kteří namítnou „…ale při jedničce jsem se víc bál“, že druhé pokračování shodilo z ramen strašáka „dvojky sou vždycky kraviny“ a přineslo zcela nový žánr hororu. Z lekavé jedničky se tak vyklubala akční napínavá řež dvojky. A o to napětí jsme taky nepřišli, jen má trochu jiný nádech. Pro mne tedy tento nejlepší díl vetřelčí ságy rozhodně 5.

Terminátor (1984)

Saga zacina. Naprosto bravurni pribeh, originalni a jedinecny. Vyborne efekty. Perfektni scenar. Nezapomenutelny Schwarzenegger a Michael Biehn. Prvni obrovsky uspech Camerona. Je az k neuvereni ze stejny clovek predtim natocil vicemene pouze Piranha 2, coz bylo mizerne pokracovani dilu prvniho. V hlavni roly letajici utocne rybky... Co se terminatora tyce, jedine zklamani je v tom, ze Cameron netocil treti a ctvrty dil.

Terminator Salvation (2009)

Čtvrté pokračování terminátoří série je spíše zklamáním. Jak vidno, ani balík peněz, výborný příběh (T1a T2 na který se dá navazovat) a solidní obsazení nestačí na slušný výsledek. Co ale taky čekat od režiséra Charlieho andílků, snad jedině „bezduchá akce střídá bezduchou akci tempo“. Osobní novátorský příspěvek jsem nenašel. Naopak s hrůzou pozoruji, jak na plátně kráčí terminátor ala „válka světů“, po silnici se prohání matrixovské biky a každou chvílí se dostavuje další a další déja vu (aneb toužjsemněkdeviděl pocit). Za normálních okolností by si film zasloužil 3 hvězdičky a McG facku, ale protože jsem T fanda, dám 4 z nostalgie k prvním dvěma dílům.