Perníkový táta (2008) (seriál)

Nemůžu jinak než se podepsat pod komentář KevSpa. Naprosto souhlasím a dodám jen, že poslední sezóna Breaking Bad je nejlepší sezóna, která kdy byla v rámci posledních sezón seriálů natočena. Přeji tvůrcům hodně štěstí se Salem Goodmanem. Snad si neurvali příliš velké sousto. :)

22 Jump Street (2014)

Řeknu vám, že jsem se bavil přímo královsky. Je to prakticky jako přes kopírák, ale v mnoha okamžicích to vlastě převyšuje výborný první díl. Duo Tatum - Hill je prostě boží a já se jen těším na jejich další spolupráci. Nejpříjemnější překvapení letošního léta. A závěrečné titulky celou krásu jen podtrhli. Tady je další projekce povinností :)

Svět podle Prota (2001)

Nemám žádný problém uvěřit tomu, že Spacey opravdu přišel z K-PAXu. Dokonce jsem v jednu chvíli už skoro chystal náčiní a psal slohovku, aby mě vzal na návštěvu. Nezapomenutelný Spacey (jak už má ve zvyku), doprovázený neméně skvělým Bridgesem.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Po druhé do stejné řeky nevstoupíš. A co takhle po třetí ? Singer se po 14 letech vrátil tam kde ho mám nejraději a sice do MARVEL univerza. Upřímně řečeno, kromě Vaughna na tomto poli nikdo za poslední roky nepředvedl nic moc a tak to zase zbylo na "Otce" X-menu. Výsledkem jsem byl více než příjemně překvapen. Zde ovšem musím zmínit, že filmy s tématikou cestování v čase jsou moje TOP. Prolínání minulosti a budoucnosti se povedlo a myslím, že se v tom nedá ztratit. Nezbývá než doporučit tenhle Singerův nový počin a dodat, že se s velkým očekáváním těším na rok 2016.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nemůžu jinak. Když se v jednom snímku sešel můj nejoblíbenější režisér a dva mojí TOP herci tak je rovnice vyřešena správně.Taková věc se může stát opravdu jen v Americe:). Já jen dodám, že jsem se skvěle bavil.

Láska nebeská (2003)

Herecký potenciál, který by vystačil na hned několik celovečerních snímků, úžasný soundtrack, který mi stále zní v uších, to vše vyšperkované úžasným Londýnem. Výsledek je totálně dech beroucí. Musím říct, že jsem se snad ještě takhle netěšil na druhou projekci. Já pořád říkám že Angličané také umí. Díla tohoto režiséra a scenáristy budu muset zpětně dohnat. Děkuji za skvělý zážitek !!!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Komentář psán 12 dní po odvysílání finále. Tak dlouho jsem totiž potřeboval abych to všechno v hlavě sesumíroval a zhodnotil. Výsledek je následující: První 2 sezóny byly naprosto boží. 3 a 4 ucházející. Poté to mělo vše skončit řekněme dokud byl HIMYM na vrcholu. Neskončilo a proto se HIMYM stal největším zklamáním jaké jsem u seriálu zažil. Dokoukal jsem to do konce (kéž bych to neudělal). Absolutní propadák byla poslední série kterou naprosto zazdila poslední epizoda. Podtrženo a sečteno: První dvě, tři série kdykoliv shlédnu znova. Ostatní série pro mě nevznikly.

Letec (2004)

Tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. V podstatě jediná věc, která mě po dobu bezmála tří hodin držela ve střehu byl vynikající Leo. Už napoprvé mu spolupráce s Martym vyšla na výbornou. Zde bohužel superlativa na tento snímek končí bez ohledu na to, jak moc je hledám. Na Scorseseho opravdu nic moc.

Špinavý trik (2013)

Kromě závěrečné pointy se jedná o silně podprůměrný snímek. Což je celkem překvapení na to jaký herecký ansámbl se nám tu vyskytl. Opravdu si nevzpomínám kdy se u filmu tak nudil. A to jsem to chtěl shlédnout v kině. Ještě, že bylo učiněno spravedlnosti za dost a Oscary se dostali do správných rukou. Tady ani o nějakých nominacích nelze mluvit.

Poslední samuraj (2003)

Dojímavý příběh vykreslený krásnou krajinou Japonska a dokonale sestavenou muzikou Hanse Zimmera. Navrch tomu všemu skvělé výkony Watanateho a Cruise. Velkofilm, kterému to neskutečně pálí a který nenechá jedno oko suché.