Lawrence z Arábie (1962)

Peter O'Toole a jeho excelentní výkon je jen třešnička na tomhle legendárním dortu. Je obrovská nespravedlnost, že za svůj výkon nedostal Oscara. Délka je možná pro některé překážkou, ale milovníci historických filmů budou vrnět blahem a při nádherných záběrech zapadajícího slunce i slza ukápne. Pro mě jeden z nejlepších filmů, které jsem měl tu čest vidět. Za zmínku stojí i skladatel Maurice Jarre, který složil nádherný soundtrack. (V mé topce) 97%

Ponorka (1981)

Viděna 209 min verze. Wolfgang Petersen vytvořil excelentní ponorkový epos, který mě od prvního ponoření do posledního vynoření nenechal vydechnout. Stísněné prostory ponorky nebyly překážkou pro kameramana, aby dokázal v každém záběru zachytit přesně to, co by divák chtěl zrovna vidět. Za zmínku stojí skvělý výkon Jürgena Prochnowa, který ztvárnil postavu kapitána. Doporučuji všem, kteří mají rádi ponorky a netrpí klaustrofobií. 85%

Duch boje (2008)

Pinkaew umí a když do hlavní role obsadí JeeJu Yanin alias ženskou verzi Tonyho Jaa, tak dokáže rozpoutat drsné akční orgie s kapkou něžnosti a perfektní kamerou. Škoda pomalého a značně dementního rozjezdu, po kterém následuje vynikající akční nářez. Pokud máte nakoukané filmy s Brucem Lee a Tonym Jaa, tak se vám budou líbit odkazy na jejich filmy. Doporučuji všem, kteří dávají přednost ženě v akci před ženou za plotnou. 69%

Osm hrozných (2015)

Brutálně lahodné dialogy, podávané za studena... Kuchtík Tarantino si splnil sen a natočil svůj nejdelší a nejukecanější film v úžasně širokoúhlém 70mm formátu (ve kterém jsem film bohužel neviděl). Osobně jsem při sledování dostával orgasmus určitě podobný tomu, jaký Tarantino dostával při natáčení. Hudba Velkomistra Morriconeho je jako vždy skvělá. Jennifer Jason Leigh měla za svůj výkon dostat Oscara. Doporučuji jen milovníkům dlouhých geniálních dialogů, černého humoru a komiksového násilí. Ostatní by se mohli první hodinu nudit. 85%