Reklama

Reklama

Duch boje

  • Thajsko Chocolate (více)
Trailer 1

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (149)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Vypadá to, že Thajci začali kralovat akčnímu světu. Tedy alespoň tomu, který po leta ztělesňoval Hong Kong. Světu kvalitních bitek s naivním, nedůležitým příběhem. Image si vybudovali větou: "V tomto filmu nebyly použity závěsná lana" a celkem jim to šlape. I proto si může Duch boje (proč zase tak tuctový český název?) dovolit bez obav citovat Onk bak, protože je jeho sekvelem mnohem více než opravdový Onk Bak 2. Choreografie Chocolate je velmi osvěžující. Tam, kde přitlačil Tony Jaa na pilu realističnosti, tam je Duch boje kreativní a předvádí, že bojovat se dá všude a sterými způsoby. Mimochodem, taky jste měli pocit, že místa, kde se ten film odehrává nápadně připomínají Kill Billa a Matrix? ()

tombac 

všechny recenze uživatele

To ať se raději Tony Jaa ve vší prostotě vypravuje zachraňovat do Austrálie slony, než sledovat jako vatu mezi souboji takovýto telenovelovitý melodramatický slepenec (přitom účast předního japonského herce Hiroshi Abeho slibovala, že tentokrát by se to mohlo obejít bez časté chuti prokousat se k demonstracím thajského boxu rychloposuvem). V rámci muay thai snímků jsem měl před druhým Ong-bakem jiného favorita, takže mě běsnění dívčí mlátičky v Čokoládě bez problémů uspokojilo. Pinkaew umí točit přehledné a choreograficky nápadité martial arts scény, a ačkoliv tady ho limitovaly schopnosti subtilní hlavní představitelky (v podstatě jen kope a kosti neláme), je na co se dívat. Závěrečný akrobatický boj na stěnách domu, pavlačích a poutačích je skvělý (v titulkových sekvencích pak uvidíte, že ti kaskadéři jsou šílenci, jelikož padají z několika pater rovnou na holou ulici). ()

Reklama

laik_60 

všechny recenze uživatele

Milovníci kung fu a ázijského bojového umenia si asi prídu na svoje. Ja som po filme siahol zo zvedavosti , keďže hlavná postava bola autistka a zároveň "bojovnica" vždy a všade víťaziaca. Zdá sa, že v Thajsku kungfu ovládajú všetci, keď som videl, že ešte aj roboši z bitúnku kopú ako olympijskí preborníci mal som toho akurát dosť. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Že se dočkám super kung fu mlátičky dvou mentálně retardovaných postav by mně ani ve snu nenapadlo. Zpočátku se to nezdá, ale postupně se to rozjede a v závěru (rvačka na stěně domu) vygraduje v naprostý úlet, který vám vylomí čelist. JeeJa Yanin bych možná měl odvahu pozvat na rande, ale rozhodně bych se neopovážil ji někdy nasrat. Jsou-li titulkové záběry z natáčení filmů Jackieho Chana zábavné, tak tady tyhle ne, ty lidi jsou naprostí blázni. Naštěstí pro nás diváky. Příběh? Zaujalo mě, jak v jeho rámci vcelku originálně přinutili hlavní hrdinku jít a postupně mlátit lidi. Ale kdo by v podobných filmech hleděl na příběh. Když tam jsou ty kolena (au). ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Aneb co se stane, když smícháte schopnosti Jackieho Chana a Bruce Leeho a dáte ho ženské (nebo spíš holce, protože je to ještě děcko) a pořídíte mu autistické chování. Ale co všechno dokáže, to je neuvěřitelný. A vypadalo to, že dablérku moc nepoužívala. Ale ten střih taky udělá svoje. Ale když jste se na to soustředili, tak jste viděli, jak jí do těch ran nabíhají, míří schválně jinam, celkově ju dost šetří a nedávají do toho sílu. Jasně, že to bylo hrozně přehnaný, nejen z hlediska děje, ale i těch bitek (a klasickej kopanec, kterej by nebolel ani mě, udělá hrozitánské hlasité vžžžuumm!!! a zabije chlapa) - ale to už je klasika u filmů tohoto thajského režiséra. Ženská záporačky vypadají jak transvestiti. A jedna scéna mi dost připomněla Kill Bill scénu, jak pozabíjela celou ochranku. Nejvíc se mi líbily ty různé pády, otloukačky a zranění - obzvlášť ty pády na záda byly dost krematoriální. Ne, nejlepší byl takovej ten brejlatej schizofrenickej synek s těma trhanejma pohybama. Pak už se mi to ale okoukalo a taky to omamování (ta její onanie z rakovinotvorné maminky) mi přišla trpknutě trapná. A nevím, proč se to jmenovalo Chocolate, když žrala lentilky. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (8)

  • V původní verzi Zen (JeeJa Yanin) v televizi sledovala scény z filmů Jackieho Chana a Bruce Leeho, ale kvůli licenčním problémům byly nahrazeny scénou z prvního Ong-baku (2003). Kvůli licenčním problémum byly odstraněny i další scény. Boj v továrně na led byl původně natočen s rozdělenou obrazovkou ukazující na jedné polovině Zen přesně imitující pohyby Bruce Leeho ve scéně z filmu Pěst plná hněvu (1972), ukázané na druhé polovině. Ve stejném stylu byl natočen i boj ve skladišti, avšak tentokrát se scénou z filmu Jackieho Chana. Mimoto byly odstraněny i všechny scény, ve kterých Zen dělala pohyby připomínající bojové sekvence Chana a Leeho. Tato původní verze nebyla nikdy oficiálně vydána. (Raztubyl)
  • Pri natáčaní sa JeeJa Yanin zranila päťkrát a kaskadéri 6 (z toho dvakrát ťažšie). Je to vidieť v záverečných titulkoch. (andykovac)
  • Součástí přípravy JeeJi Yanin na natáčení bylo kromě tréninku bojových umění také naučit se autistickému chování. Sledovala proto filmy jako Rain Man a Forrest Gump, a navštěvovala ústavy pro autistické děti. (Raztubyl)

Reklama

Reklama