Lepší zítřek 2 (1987)

Pokračování je lepší nežli už skvělý první díl. Chow Yun-Fat se vrací, ale do role bratra postavy kterou hrál v prvním díle. Zápletka je o něco složitější, ze začátku rozdělená na několik souvisejících linií a už se nesoustředí jen na hlavní postavy dvou bratří z prvního dílu a přidává k nim čtvrtou hlavní postavu. Opět se akce i příběh nese v podobném stylu, který nasadila jednička a ještě více se tlačí na plyn a ke konci Woo rozpoutá totální krvavá jatka, která jsou hotový orgasmus a pomyslný svatý Grál akčních filmů.Stejně jako u prvního dílu, tak tento samozřejmě, také doporučuji fanouškům Woo stylu. Konečná scéna za 100%. Celkově 87% P.S. Film obsahuje nejgeniálnější scénu s pomerančem, jaká se kdy natočila.

Lepší zítřek (1986)

John Woo roztáčí krvavý epos s poetickým příběhem o dvou bratřích, stojících každý na opačné straně zákona. Chow Yun-fat ve vedlejší roli a jeho dvě Beretty sypou olovo v akčních scénách rychlostí kulometu, za doprovodu zpomalovaček, 80s hudby, hodně krve a pověstného Asijského humoru. Tentokrát ubylo akčních scén ve prospěch příběhu. Příznivci Johna Woo budou vrnět blahem. Pro ostatní to bude kýčovitá slátanina. 83%

Brutální Nikita (1990)

Nikita je takový předskokan Leona. Proměna z ušmudlané a hloupé dívky v profesionální vražedkyni bere dech. Herečka Anne Parillaud se nejspíš pro tuhle roli přímo narodila a předvedla fantastický výkon, ve vedlejší roli jí sekunduje Jean Reno v roli legendárního Viktora čističe, který taktéž podal luxusní výkon. Děj plyne spíše klidným tempem, takže nečekejte nějakou zběsilou akci a neustále hraje nádherná hudba. Doporučuji fanouškům Kriminálek, kteří mají rádi ženské hlavní hrdinky. 79%

Owari no Seraph - Nagoja kessen hen (2015) (série)

Lepší nežli první série, ale jen o kousíček. Odpovědi na otázky jsem nedostal, spíše naopak se objevila řada nových otázek, které doufám budou zodpovězeny v nadcházející 3. sérii. Konec byl vcelku zmatečný a jen díky epičnosti zakončení to můžu považovat za dobré finále 2. série. Nevím, jak ostatní ale pořád mám pocit, že Mikaela je holka a pořád čekám, kdy se to odhalí jako plotwist. Doporučuji těm, kterým se líbila 1. série. Je to dobré a zábavné pokračování. 70%

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Diesel nesmrtelný, sekající, občas s vousy za doprovodu rudovlasé krásky Rose Leslie a přehnaných Lens flare efektů, loví čarodějnice v moderní době. Zápletka ničím nepřekvapí, ale film má dobré tempo i CGI efekty a je zábavný. Doporučuji fanouškům Rose Leslie a hrdinských Fantasy. ( Dozvíte se i proč je lepší kniha, nežli Ipad.) 60%

Psycho-Pass: film (2015)

Po značně rozporuplné 2. sérii, tu máme film, který se kvalitou blíží k uznávané 1. sérii. Vrací se dlouho slibovaný Kougami a značně zdrsnělá Akane, která prošla zajímavým vývojem a je radost jí sledovat. Nevěřte traileru, tempo a celý film není tolik akční, jak nám bylo ukázané. Naopak se celý děj nese v spíše komorním stylu i když akčních scén je také dostatek. Opět se v příběhu poodhalí další informace o systému Sibyla, které budou mít určitě spojitost s nadcházející 3. sérií, která už podle konce filmu byla naznačena. Doporučuji fanouškům Psycho Pass. Pro ostatní film nemá smysl, pokud neviděli předcházející série. 76% P.S. Akane je pořád strašně sexy i když už není tolik roztomilá. :)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Spolu s první sérií nejlepší Anime, které jsem v životě viděl. Dokonalé ve všech ohledech a s nejlepším koncem jaký jsem kdy viděl. 50 dílů plné totálního orgasmu zhlédnuty prakticky nonstop bez možnosti vydechnutí. Má to spousty prvků, které miluji: Rytíři, Meče, Prvky z legendy o králi Artušovi, Alternativní historie, Příběh o pomstě, Mecha, Válka, Šlechta, Politické intriky, Vztah otce a syna, nádhernou kresbu od skupiny CLAMP. Viděno 3x. Doporučuji naprosto všem. 110%

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Spolu s druhou sérií nejlepší Anime, které jsem v životě viděl. Dokonalé ve všech ohledech a s nejlepším koncem jaký jsem kdy viděl. 50 dílů plné totálního orgasmu zhlédnuty prakticky nonstop bez možnosti vydechnutí. Má to spousty prvků, které miluji: Rytíři, Meče, Prvky z legendy o králi Artušovi, Alternativní historie, Příběh o pomstě, Mecha, Válka, Šlechta, Politické intriky, Vztah otce a syna, nádhernou kresbu od skupiny CLAMP. Viděno 3x. Doporučuji naprosto všem. 110%

Room (2015)

Překvapení roku 2015. Dojemný ( i slza ukápla) příběh matky a syna, kteří se po letech věznění, dostávají na svobodu a musejí se psychicky vypořádat se světem kolem nich. Uvěřitelné, Oscarové výkony herců Brie Larson a Jacob Tremblay, spolu s dobře adaptovaným scénářem a klidnou režií, tvoří úžasné a realistické dílo, které nenechá jedno oko suché. Doporučuji milovníkům rodinných dramat a obdivovatelům pana Fritzla. 85%

Samuraj (2003)

Takeši Kitano jako režisér i herec v hlavní roli nám předkládá svojí moderní verzi příběhu ze starší japonské série filmů o slepém samuraji Zatóičim. Nečekejte nějaký nonstop akční nářez. Děj se rozvijí pomalu a plynule a u akčních scén se tu hraje spíše na kvalitu než kvantitu, a když už dojde na souboj s meči, tak se rozehrává krvavý balet, kterému bohužel ubližuje digitální krev a občas i nevěrohodně se chvějící digitální ostří mečů. Celkově je to ale skvělé znovuoživení staré legendy pro nové diváky. Doporučuji fanouškům starých japonských filmů o samurajích a stepování. 76%