Pistolnice Jane (2016)

To nebyl akční western, to bylo rodinné drama o tom jak Natálka potřebuje zachránit svého manžela(bývalého hajzlíka) a tak logicky požádá svého bývalého manžela(bývalého vojáka) aby jim pomohl. Většina děje se odehrává na farmě a to nejdůležitější z příběhu se dozvídáme pomocí flashbacků. Akce prakticky kromě akčního finále, žádná není. Natěšený jsem byl velice a odcházím z určitým zklamáním. Koukalo se na to dobře, ani mě to nenudilo ale potenciál zabitý totálně. 55%

Ryba jménem Wanda (1988)

Příjemně bláznivá komedie s dvěma Monty Pythony (Cleese, Palin). Ale nejvýraznější byl geniální výkon, který podal Kevin Kline, zaslouženě oceněný Oscarem. 80%

Zrodila se legenda (2014)

Konečně jsem se dočkal využití pohledu z první osoby v kung-fu bitkách. 79%

Kara no kjókai: Šúšó (2011) (TV film)

Jedná se o zakončení série sedmi filmů Kara no Kyoukai. 30min trvající dialog mezi Shiki a Mikyou za svitu měsíce. Velice vyčerpávající chuťovka, která nemá obdoby. Buďto si to vychutnáte nebo u toho umřete.

Fate/Zero - Season 2 (2012) (série)

Před samotným hodnocením bych rád sepsal návod: jak správně zaplout do universa Fate. Původně vznikla visual novela (hra kde převážně čtete a odklikáváte text) s názvem Fate/stay night (FSN), která má vcelku složitější koncept příběhu, který se skládá ze tří alternativních příběhů (route) sledujících stejnou myšlenku, stejné postavy ale pokaždé s jiným průběhem děje a vždy s hlavním hrdinou Shirem, ale v každé route se Shiro zaplete s jinou dívkou (Saber, Rin, Sakura) a projde si jiným osobnostním vývojem. Tyto cesty se nazývají: Fate, Unlimited Blade Works (UBW), Heaven's Feel (HF) a je nutné je vidět(číst) postupně. Později vznikla novela Fate/Zero (FZ) a tahle věrná anime adaptace od studia ufotable, jedná se o prequel k FSN, nedoporučuji sledovat FZ bez znalosti FSN, nepochopíte spousty souvislostí a narážek, ale naopak pokud uvidíte jako první FZ, tak se ze začátku budete trochu ztrácet, ale dopředu nebudete vědět konec a hlavního hrdinu a můžete si vybrat vlastního favorita na vítěze Svatého Grálu, to je též zajímavá volba. Fate/Zero napsané spisovatelem (Gen Urobuchi) pod vedením původního autora Fate universa a FSN novely (Kinoko Nasu) je značně temnější, krvavější a dospělejší prequel, který předchází událostem v FSN novele a využívá spoustu stejných postav. Nechci říkat, že je lepší, než-li Fate/stay night. Oba autoři mají odlišný styl psaní. FZ anime hodnotím jako celek, obě série dohromady. Po stránce děje se jedná o boj sedmi mágů a jejich sedmi služebníků (kteří jsou převzati s různých bájí a pověstí) ve válce o Svatý Grál, který vítězi splní každé přání. V Pvním delším díle na vás čeká značná nalejvárna důležitých informací a představení postav (pokud znáte FSN novelu, budete to mít jednodušší). Celá první série slouží k poznání postav a k jemnému oťukávání mezi nimi a připravuje se postupně půda k následujícím krvavým jatkám ve druhé sérii. Všechny postavy jsou do detailu propracované. Jednoznačně doporučuji a na poli anime nenajdete moc lepších anime, než je Fate/Zero. (Pokud se vám líbílo FZ, tak doporučuji shlédnout Kara no Kyoukai, jedná se o sérii sedmi filmů (animace od ufotable), odehrávající se ve stejném světě jako FZ. Ale je to především mysteriozní horror.) 95%

Sword Art Online (2012) (seriál)

SAO mě naprosto pohltilo prvními dvěma díly, které považuji za masterpiece a nasledně mě ozbrojilo neexistující logikou postav a jejich idiotským chováním v dílech následujících a náhlým stupidním useknutím původně zajímavé zápletky v polovině série, která byla nahrazená zápletkou s strašně plochým a úchylným záporákem. Ani romantická linka mezi hlavním hrdinou Kiritem a Asunou mě nijak nezaujala. Osobně můžu vyzdvihnout skvělé souboje, kresbu a dechberoucí hudbu od mé oblíbené skladatelky Yuki Kajiury. 40%

Fate/Zero (2011) (seriál)

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2014) (seriál)

Před samotným hodnocením bych rád sepsal návod: jak správně zaplout do universa Fate. Původně vznikla visual novela (hra kde převážně čtete a odklikáváte text) s názvem Fate/stay night (FSN), která má vcelku složitější koncept příběhu, který se skládá ze tří alternativních příběhů (route) sledujících stejnou myšlenku, stejné postavy ale pokaždé s jiným průběhem děje a vždy s hlavním hrdinou Shirem, ale v každé route se Shiro zaplete s jinou dívkou (Saber, Rin, Sakura) a projde si jiným osobnostním vývojem. Tyto cesty se nazývají: Fate, Unlimited Blade Works (UBW), Heaven's Feel (HF) a je nutné je vidět (číst) postupně. Později vznikla novela Fate/Zero (FZ) a anime adaptace od studia ufotable, jedná se o prequel k FSN, také nedoporučuji sledovat FZ bez znalosti FSN, nepochopíte spousty souvislostí a narážek. Tato adaptace UBW route od studia ufotable je velice kvalitní a věrná předloze a obsahující i části známé z FZ. Jako bonus pro fanoušky, studio ufotable přidalo i odkazy a postavu (Luvia) z jiných Fate novel. Děj se tentokrát věnuje vztahu Shira s Rin a služebníka Archera. Opět se ukáže spousta zvratů a soubojů (které jsou po animační stránce naprostá špička). Hudba (Hideyuki Fukasawa) je laděná do modernějšího stylu a spíše než vybudit emoce se snaží navodit napětí. 90%

Fate/stay night (2006) (seriál)

Před samotným hodnocením, bych rád sepsal návod: jak správně zaplout do universa Fate. Původně vznikla "visual novela" (hra kde převážně čtete a odklikáváte text) s názvem Fate/stay night (FSN), která má vcelku složitější koncept příběhu, který se skládá ze tří alternativních příběhů (route) sledujících stejnou myšlenku, stejné postavy, ale pokaždé s jiným průběhem děje a vždy s hlavním hrdinou Shirem, ale v každé route se Shiro zaplete s jinou dívkou (Saber, Rin, Sakura) a projde si jiným osobnostním vývojem. Tyto cesty se nazývají: Fate, Unlimited Blade Works (UBW), Heaven's Feel (HF) a je nutné je vidět (číst) postupně. Později vznikla novela Fate/Zero(FZ) a anime adaptace od studia ufotable, jedná se o prequel k FSN, také nedoporučuji sledovat FZ bez znalosti FSN, nepochopíte spousty souvislostí a narážek. Tato anime adaptace FSN od studia DEEN, je převážně adaptací Fate route s pár částmi z UBW a HF. Fanoušky je tato adaptace často zatracována, převážně kvůli nevěrnému vyobrazení povahy Shira a částečné nevěrnosti vůči předloze. Osobně bych radši doporučil přečíst novelu, ale pro ty co sledují jen anime, tak tahle adaptace je jediná možnost kde uvidíte začátek příběhu a nejvíce vysvětlujících detailů, bez znalosti téhle route vám další přijdou častečně příběhově děravé. I když se nejedná o věrnou adaptaci, tak jako samostatné anime obstojí výborně a obsahuje několik výborných zvratů, skvělé souboje a nádhernou hudbu (Kenji Kawai), která vytváří kouzelnou atmosféru. Děj se zaměřuje částečně na romantický vztah Shira a Saber. 85%

Carnival Phantasm (2011) (seriál)

Parádní komedie pro fanoušky Type Moonu. Minimálně musíte znát Fate Stay Night. Opening je naprosto boží. 77%