Muži v černém 3 (2012)

Muže v černém mám rád od prvního dílu a ani dvojka mě tolik neurazila, jako mnohé zdejší hodnotící. Proto jasně lepší třetí díl musím hodnotit 4* a 7/10. Začátek je nemastný neslaný, ale jakmile dojde k prvnímu vtípku s Obamou a poté ke skoku do minulosti, tak se film rozjede a nezastaví se až do překvapivého finále (umístěním - docela mě překvapilo, že to trailery utajily). Josh Brolin je jako mladší agent K trefou do černého. 3D občas nepostřehnutelné, výrazné jen ve vybraných scénách, ale rozhodně ne nepovedené. Když ještě připomenu, jak Smith chybí na filmovém plátně... (po druhé je to snad ještě lepší, nechápu :)

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Jeden z mála televizních pořadů. které můžu sledovat do nekonečna. Absolutní špička!

Iron Sky (2012)

3* pro film, který půjde do kina za plnou cenu. Jinak za nadšenecký film, na který si sehnali tvůrci sponzory a peníze od fanoušků, přemluvili pár známějších tváří a pustili se do nekonečné práce... Za to obrovský palec nahoru a hodně jsem se bavil. Bčko ve své nejryzejší podobě (možná i níž) a ještě k tomu vědomě, bohužel prostřední část sráží hodnocení o jeden a klidně i dva body dolů. Triky dělané na koleně jsou dost povedené. 6-7/10

Zátah: Vykoupení (2011)

Chuck Norris by umřel jen při zaklepání na vchodové dveře. V rámci porcovaček a mlátiček je to asi to nejlepší, co jsem kdy viděl.

Happy Feet 2 (2011)

Ani opět dokonalá grafika se zajímavým začleněním (opět) živých herců nezachrání takový rap-megakýč.. Škoda, neplést do toho taneční a zpívající čísla a zaměřit se pouze na nějaký příběh, bylo by to prostě dobré, ale to už platilo u prvního dílu. 4/10

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Páni, doufám, že první díl nebyl výjimkou a kvalita zůstane stejná. Jestli ano, tak to bude parádní a kdo má rád svět Trona, ten by neměl být zklamán. Z pilotu jsem absolutně nadšený, animace, hudba a i ten příběh konečně :)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Poprvé viděno ve 3D originále a ted po podruhé:) jsem se rozhodl obhájit své 4*. Knižní předlohu jsem četl (film si bere mnoho i z knihy druhé), vím tedy, že se jedná o sci-fi z roku 1917 a bylo to inspirací pro všechny známé příběhy a nebudu kopat okolo sebe, že se tomu nemá vytýkat neoriginálnost a podobně. (nemá! :D) Ale ten film je přímo ztělesněním oné brakovité knížečky se vším všudy a to já rád. Macho kovboj, krásná princezna, stáda zelených marťanů a opravdu dobré efekty a výprava. Chce to být tak velkolepé, že tomu bohužel škodí zkratkovitosti a popravdě nevím, jestli se v tom někdo bude napoprvé orientovat. Spokojenost i napodruhé, ale také jsem možná až moc času trávil s tenkými knížečkami plnými největších sci-fi klišé, a proto se najednou cítil jako doma. 8/10

Suprhrdina (2008)

Z parodií poslední doby.. Jednoznačně ta alespoň zábavná.

Stíhači Red Tails (2012)

Letecké souboje jsou vážně pecka. Ty jediný bych ještě někdy chtěl vidět . Ale... Když každých deset sekund slyšíte hlášky typu "Jesus says hello!", "How do ya like it, Mr. Hitla?" a piloti hláškují jak v libovolném filmu Madea´s... Příběh je také nic moc a přirovnání k pohádce je bohužel trefné (a ano i když se jedná o film z WWII), např. podobným tématem se zaobírající Miracle at St. Anna je přesná ukázka strhujícího opaku. 50% za úžasně natočené letecké souboje a o kus ani víc.

Avengers (2012)

Pure geekgasm. Whedon nezklamal :)