Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nádherná pohádka pro celé spektrum diváků, navíc se jedná o přesnou adaptaci knížky, kde se mi líbí ten první přechod z normálního světa do toho kouzelnického a tady má neskutečnou atmosféru.

Střihoruký Edward (1990)

První film, který jsem viděl od Tima Burotna. Zaujme pěkně temnou a tajemnou atmosférou a skvělý mimózním výrazem Deppa:)

Válka světů (2005)

Čekal jsme velkou národní katastrofu v čele s prezidentem, jak letí ve stíhačce, aby zničil poslední UFOunskou loď... Že to bylo už jinde? No.. Ale stejně jsem to čekal.. Místo toho se mi dostalo psycho-výpravy s rodinou skrz mimozemskou okupaci.. Pro mě jednoznačně jeden ze sugestivních a velice překvapivých zážitků v kině.

Mnichov (2005)

ne že by se mi film přímo nelíbil.. Možná jsem jen neunesl, k jak temnému tématu se můj rejža sklonil.. Ale i tak je to pěkný kus práce, který donutí k zamyšlení.. 8/10

Království nebeské (2005)

Původní verze mě moc nebrala, koukal jsem na to poprvé a říkal jsem si, že to je bez chuti takové prsknutí na plátno, které mi nic neřeklo... Podruhé jsem na to dostal chuť, nějak záhadně, a sehnal jsem si Director´s cut. Napodruhé mě to bavilo o mnoho víc! Vůbec netušim, co tam přidali za scény, takže to tomu nechci nijak připisovat.. Ale podruhé se mi to líbilo vážně moc.. 8/10

Vesnice (2004)

Nenechal jsem se odradit zklamanými recenzemi a nechal se unést další mystifikací mého oblíbeného režiséra. A znovu mě dostal.. Tentokrát snad ještě více než minule. To se ale týče jen konce.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ano.. super pokračování.. Hlavně že tam je spousta dinosaurů a vypadají úžasně;) Závěr ve městě byl můj splněný sen:) 8-9/10 Je třeba si uvědomit, že je tam opravdu hodně vědomé nadsázky, kterou Spielberg zamýšlel a funguje na jedničku. Trikově ještě dokonalejší než jednička, ale na to se dost často zapomíná.

Jurský park 3 (2001)

Dinosauři a dr. Grant, co více si snad přát;) Myslím si, že to na trojku, která vůbec nemusela vzniknou (kdyby nevznikla, tak by se svět nezbořil), to dopadlo nad očekávání.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Všichni se Rattnera báli, ale myslím si, že dokázal svým rozdílným přístupem vyzdvihnout ten správný poslední vzdor;)

X-Men (2000)

Řada X-men mi přijde jako nejlepší comicsová adaptace, není tak moc realistická jako nový Batman a ne tak naivně patetická a barevná jako Spiderman.