Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Nádherná bláznovina, škoda že to u konce začalo trochu ztrácet šťávu, jinak velice slušnej masakr a dobrejma fórkama.

Underworld: Probuzení (2012)

Co se týče kvality, tak jsou dosavadní díly Underworldu prakticky stejné a tento to jen potvrzuje. Akce dost, krve taky, k tomu nějaká ta zrůdička a klasika Kate Beckinsale v upnutym černym oblečku, sečteno podtrženo pěkná trojka.

The Art of Flight (2011)

Na jednu stranu excelentní záběry přírody a zasněžených vrcholků, na druhou stranu pro mě nepochopitelné řeči o to, že snowboarding není jen sport, že je to životní naplnění. Nechápu, jak se někdo může živit snowboardingem, jak za sjetí hory někdo může dostat zaplaceno, jakej vůl muže za takovou blbost zaplatit? Co je to za sport, sjet kopec dolů a zas se škrábat nahoru, abych si to sjel znovu. Nechápu, co na tom mají a vůbec nechápu, proč o tom ještě točit film. Po 20 minutách prakticky stejných záběrů jsem měl dost a zbytek filmu už byla dost nuda.

V cizí kůži (2011)

Po všech přihlouplých komediích konečně příjemná změna.

Válka Bohů (2011)

Bitvy dobré, zbytek víceméně hloupý, místy až nudný a se spoustou nedokonalostí a nesmyslů. Theseův proslov před bitvou hrozný, úvod do děje taky nebyl zrovna nejlepší a až budu chtít vidět přehlídku naolejovaných kulturistů pustím si Pumping Iron.

Warrior (2011)

Dost kvalitní snímek, **POZOR následující věty poodhalují průběh filmu!** škoda, že v semifinále trunaje jsem se už dost rozčílil, protože to, co ten fyzikář "Mr.C" scyhtal by nikdo nemohl ustát. Už od toho rusáka dostal několikrát kolenem přímo do hlavy a spoustu direktů, tam už prostě podle fyzikálnách zákonů a zdravého rozumu musel jít k zemi. No a to, co předváděl Tommy - když dvakrát vyřídil protivníky pouze jedním úderem, tak by s ním Mr.C nevydržel ani jedno kolo. Takové pecky a jak s ním házel o zem, to by roztrhlo vejpůl i boxovací pytel. Zkrátka pro větší zážitek diváka to tvůrci přehnali a udělali z toho nereálný přeemotivovaný snímek, taktéž v mnoha fázích dost předvídatelný, ale hudba velice dobrá. Tom Hardy výkon na jedničku, Edgerton už horší a taky mu mohli tvůrci dát ještě ze dva měsíce v posilovně, protože na to, že by mohl bojovat s 15 nejlepšími bojovníky na světě rozhodně nevypadá.

Colombiana (2011) odpad!

Tak tomuto říkám absolutní humus v akčních filmech. Od začátku do konce naprostá slátanina plná nesmyslů. Už když v nějakém akčňáku vidím, jak pět nabouchanejch chlapů jde proti padesáti a všech padesát bez problémů zlikvidují, tak sice trochu kroutím hlavou, ale ještě to beru. Ovšem v tomto filmu je jedna ženská, která má s těží 45 kilo a všechny, ale úplně všechny zabije a přechytračí. Je obklíčená a jde proti ní armáda S.W.A.T. policajtů - úplně v klidu uteče i s prstem v zadku. Má oddělat největšího nepřítele s padesáti po zuby ozbronejma strážema v jeho baráku - všechny v pohodě zabije, hlavního nepřítele propíchá kartáčkem na zuby a vyvázne jen s obvázanou rukou (tu si ale taky mohla poranit třeba u vaření). Chap drží pistol v ruce a míří na ni, už mačká spoušť, ale než ji zmáčkne, tak mu rozebere celou pistol a nakonec ho s ní zabije. Nejvýš 10 letá holka utíká před skupinkou chlapů, ti ji pořád dohání, už ji mají na 5 metrů, najednou střih a záběr jak má zase 30 metrů náskok. Zkrátka za každym třetim záběrem následuje WTF? to přece neni možny! Mission Impossible je proti tomuto procházka růžovou zahradou no a superman, batmana a další, tak to jsou podle ní usmrkanci ve školce, no a kde Z. Saldana nechala prsa, tak to je taky záhada!

Ženy sobě (2011)

Tento ztřeštěný humor byl na mě až příliš. Místo smíchu jsem spíš kroutil hlavou. Komu přijde sr*ní na ulici ve svatebních šatech srandovní, pak si pravděpodobně tento film opravdu užije, ale komu ne, ten nejspíš skončí s podprůměrným hodnocením jako já.

Červená Karkulka (2011)

I přes spoustu laciných triků a nesmyslů - nevím kde ten borec ve středověku vzal gel na vlasy, taky umělý sníh nevypadal zrovna nejlépe, nebo zjišťovat kdo je vlk díky hnědým očím je asi dost hloupé, když 90% vesnice má hnědé oči, no a trny na stromech taky chtělo trochu doladit (vypadaly celkem nevěrohodně a hlavně v tom lese byla kamera neustále při pohledu shora, protože kdyby zabrali více stromů, tak by jim asi už ty umělé trny nestačily). Ale jinak povedený film, celkem mi připoměl Vesnici (2004), kulisy a celkové provedení velice kvalitní, zkrátka dřevěná zasněžená vesnice vypadala skvěle, vlk taky dobrej a příběh taky solidně zamotanej. Atmosféra vesnice, hodovní slavnosti a oslavy vypadaly taky suprově, hned bych se připojil. Ještě by to chtělo změnit název, protože s Červenou Karkulkou to má minumim společného.

Vyměřený čas (2011)

Dobré, sice možná zas ne až tolik, ale tento zajímavý scénář s vyměřeným časem si jistě zaslouží pozornost. Akce dobrá, občas to trochu přibrzdilo, ale celkově to plynulo dost svižně.