• Fantasy

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Už to samotné povolání vyjadřuje, o čem film zhruba bude. Jakási parodie na Colomba a jemu podobným, ve které hlavní postava vypadá, jako by každou minutu potřebovala sedativa pro uklidnění. Ostatní postavy působí zcela normálně (místy až dramaticky) a tak se nemůžu ubránit dojmu, že je Jim Carry čistokrevný šílenec. Na druhou stranu by si na takovou roli nemohl troufnout nikdo jiný a dvě hvězdičky je v poměru vtipnost / nuda málo, a tak dávám tři. Na tom mají zásluhu hlavně ty jeho domácí zvířátka.

Addamsova rodina (1991)

Takhle má vypadat správná parodie na horory, hrůzné postavy a jiné děsivé věci. Stejně jako seriál, i filmové zpracování a charaktery se povedly jedna báseň. Vše skvěle doplňuje makeup a množství morbidních (ale vipných) hlášek. Zkrátka osvědčená klasika.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Za výkon Miloně Čepelky v ženských šatech by si to zasloužilo 200%

Anděl Exit (2000) odpad!

Těžké zklamání. Filmy z tohoto prostředí bývají obvykle poutavé, ale tohle dílo se nemůže s Trainspottingem srovnávat ani v propasti sto mil široké. Celkově to působí natolik nudně a zmateně, že to nestačí ani na jednu hvězdičku.

Bestie (1998) odpad!

Nejhorší film s Charliem Sheenem a troufám si říct, že jeden z nejhorších vůbec. Příběh stál za houby a byl navíc nudný. Oproti krimifilmu stejného žánru - Sedm - je tohle odpad. A proto ho dávám.

Bláznivá škola (1996)

Nadsazená parodie na množství filmů (tak trochu ve stylu Žhavých výstřelů). Když pominu tu největší (skutečně přehnaou) nadsázku, kdy učitel Clark udělal ze špinavého ghetta téměř romantickou čtvrť, nemůžu zapomenout na hlášky a image ,,středoškoláků" z jeho třídy. Je zde i památná věta ze sborovny: ,,Co učíte?" ,,Ani nevím, něco ve třetím patře". Na zcela plný počet to není, ale nemá k tomu daleko.

Casino Royale (2006)

Nesuď knihu podle obalu. Tak by se daly vyjádřit reakce lidí, kteří Daniela Craiga doslova vypískali, ještě předtím, než se vůbec postavil před kameru. Pravda - i já jsem se k němu tvářil trochu skepticky, ale chtěl jsem plně soudit až po shlédnutí snímku. Konečným výsledkem bylo, že Daniel Craig jako Bond překvapil. A to tak, že hodně. Dokonale imitovaný ledově chladný klid a cit pouze pro vdané ženy zobrazilo agenta 007 přesně tak, jak by zobrazen být měl. Potěšilo mě, že z něj neudělali nějakého superhrdinu ve stylu Batmana v nějakém super vozítku, který si poradí se vším mávnutím prstu. Párkrát skutečně zachyboval a dost věcí mu nevyšlo podle jeho představ. Ale tak už to v tomto povolání bývá. Po stránce filmu samotného byly dokonalé jak scénář, tak triky a bossové skutečně naháněli hrůzu. Já plně doufám, že řadě lidí to přimělo změnit názor a také doufám, že hlavního představitele neuvidím s Walterem v ruce naposled.

Čelisti (1975)

Tohle byl jeden z hororů, které se natočily podle stylu ,,něco takového se může opravdu stát". Skvělé efekty a děsivá atmosféra tomu dodaly nejen skvělou sledovanost ale i obavy, které v mnozích divácích vyvolaly panický strach z vody. Mimoto byly Čelisti předlohou pro desítky béčových hororů, které z nich vycházely. Dávám plný počet.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Co se stane, když umístíte na jednu loď bandu exotů - životního ztroskotance, líného santusáka, narcistického hlupáka a senilní počítač, kteří mají zcela protichůdné názory na život a musí se společně vypořádat s každým hrozícím nebezpečím? Od krvežíznivých replikantů až po mluvící toustovač? Na to vám odpoví tenhle seriál s tunami skvělých hlášek a hodinami břišních křečí. Jedním slovem - GENIÁLNÍ !

Dějiny násilí (2005)

Ve svém žánru thrilleru nadprůměrný film s napínavým průběhem a nečekaným rozuzlením, ve kterém Viggo Mortensen jako herec přímo exceluje. Celý film provází otázka, která trápí všechny hlavní aktéry: ,,Jak to, že je tak dobrý v zabíjení lidí?"