• Pohádka

Paní Piperová zasahuje (1999) (TV film)

Vynikající detektivka s poblázněnou, ale skvělou Bohdalkou v hlavní roli.

Poslušně hlásím (1957)

Film jsem již ohodnotila v prvním díle, ale tady v tomto díle válí především Marvan a i pan závodčí je k popukání. NENAPODOBITELNÁ KLASIKA TENHLE FILM.

Dobrý voják Švejk (1956)

Tohle je jedinečný film svého druhu u nás. Z oslnivého hereckého obsazení nás pálí oči, z Hrušínského hereckých výkonů se nám chce plakat smíchy a při pohledu na úsměvná pražská místa, člověku plesá srdce. (Ach, jak krásně bylo v Praze) Tudíž úchvatná pastva jak pro oči, tak pro duši. Máme nádherný filmový triumf v naší republice.

Hrdina jedné noci (1935)

To je tak MILÝ, JEMNÝ, NENÁROČNÝ film. Navíc já miluju tajuplné filmy z prostředí hradů a zámkŮ, nejlépe kde straší a když tam hraje Burian, o to lépe.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Nejemotivnější dokumentární film všech dob o jedné velké pravdě. Snad ještě nikdy na mě nezapůsobil žádný film tak jako tento a co jsem viděla filmů s dojímajícími scénami, natočené podle skutečných událostí, např. Schindlerův seznam, ale tento dokument ve mě vyvolal mnohem silnější pocity a vím čím to bylo. Nebylo to natočené podle skutečné události, to byla skutečná událost sama, přímý přenos, žádní herci, realita, pravda a to mě fascinovalo. Když ti lidé v publiku vstávali a tleskali nic netušícímu Wintonovi za to, že je jako malé za války zachránil před smrtí a viděla jsem nepopsatelný výraz v jeho očích, zastavil se mi na chvíli dech. Když někdo dodnes vysloví jméno Nicolas Winton, vybaví se mi tento záznam z autentického pořadu. Všichni by ho měli vidět a poznat Sílu lidskosti, všichni, celý národ. Takovou poctu, jakou zažil Nicholas Winton v tomto pořadu, lidstvo snad možná ještě nevidělo. Smrti se asi bojíme každý z nás, ale myslím, že tento člověk až bude odcházet z tohoto světa, odejde šťasten, s krásným pocitem v duši. Závidím mu. (Tenhle dokument by měl získat 100 % hodnocení)

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Bezkonkurenční hra, především díky neskutečně triumfální roli Miroslava Donutila. Jeden z jeho vrcholů kariéry. Hlavně divadlo je něco úplně jiného než film.

Hrátky s čertem (1956)

To by člověk neřekl, jak ze studia může být takhle krásná pohádka