Rafťáci (2006)

Komedie poměrně slušná, leč komerčně cílená a svým způsobem i trochu umělá. Ve srovnání s Babovřesky a jinými komediemi jde ale o mnohem lepší standard, kde občas opravdu dostanete i něco, co jste nečekali a opravdu vás to rozesměje a příjemně pobaví. 60% Co je ale naprostý děs, to je bonusový úlet na DVDčku s názvem Komiks. Ten rozhodně nepobaví -100%

Já, Frankenstein (2014)

Tak tohle je naprostý filmový "blábol". Od Frankenstejna nečekejte nic než jen jeho jméno v názvu. A od filmu? Od filmu akorát tak parádní sklamání. Příběh je jednoduchý, snadno předvídatelný a už milionkrát obehraný, herecké výkony průměrné a co se efektů týče, ty vás také asi ničím neuchvátí.

Dům (2011)

Judit Bárdos je nejen nádherná, ale i velice talentovaná a schopná herečka. Dobře, že nezůstala herečkou ryze divadelní, ale vrhla se i na filmovou dráhu. Po tak zdařilých snímcích jako je Dům, či Fair Play na sebe jistě nenechají dlouho čekat další skvělé filmové role, které jí uvedou do povědomí u širší veřejnosti. Miroslav Krobot, Tatjana Medvecká a další mi ve filmu také příjemně "sedli" a příběh nenudil, jen příjemně plynul a já si ho užíval. Jen ten dabing byl naprosto zbytečnou kaňkou na jinak čistém filmovém ubrusu : )

Za zhi (2012)

I když války gangů jsou pro mě jen nesmyslná řezničina, tenhle film mě docela překvapivě přikoval ke křeslu. Stopáž je příjemná, děj jasný a přehledný, výkony překvapivě realisticky civilní. Film má sice i pár "ale", přesto mu nemám problém dát 70%

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Neuvěřitelná splácanina všeho možného. Kupodivu na mě ale tato podivná "story" docela příjemně zapůsobila. Dokonce mohu říct, že jsem se při ní i bavil a sympatizoval s ní. S ní, i s některými jejími postavami. Podivné : )

Planeta opic (2001)

Trochu podivně poskládané, často i lehce nelogické (včetně destruktivně přiblblého konce), ale vizuálně výborně propracované dílo. Film především slibně začíná. Našel jsem pár nedostatků ve střihu (viz např. 17 minuta, kdy se Mark probouzí a zvedá ze země, pak několik záběrů jinam a pak probouzeníčko č. 2 atp.), ale kde tohle není? Po tomto zhlédnutí si odnáším hlavně jediné: to špatné ... především Mahdal. Nejen že jsem na jeho hlas doslova alergický, ale on tu navíc mluví gorilu! A ten konec je fakt nelogický a naprosto tupý. A teď to dobré: krásné oči opičandy (Burtonova maska Heleně Bonham Carterové jen prospěla - konečně jí to ve filmu opravdu slušelo), dobrý pocit z několika opravdu hezkých masek orangutanů a šimpanzů a fantastický herecký výkon Tima Rotha v roli (a navíc i masce ze všech nejpovedenější) generála Thadea. Kdo mě však překvapil byl představitel bývalého gorilího generála Krulla. Podle rysů, očí i některých gest jsem nejprve tipoval, že se jedná o Marka Dacascose, nakonec, jak se v titulcích ukázalo, to byl celou dobu Cary-Hiroyuki Tagawa : )

Řím (2005) (seriál)

Ač nejsem příznivcem seriálů a slovo seriál ve mě nebudí nikdy příliš mnoho důvěry, najdou se i takové, které svůj smysl mají. A dokonce jsou i zajímavé, často poučné, dobře obsazené a natolik dějově vyvážené, že vás baví každičký díl až do konce. Řím je jedním z nich. Skvělý seriál se skvělými herci, počínaje Polly Walkerovou, Ciaránem Hindsem, Kerry Condonovou, Tobiasem Menziesem či Lindsey Duncan a mnoha dalšími

Romeo a Julie (1996)

Škoda že zde uveřejněné fotky nevystihují filmový celek, ale jen ty příjemnější střípky z něj. Musím uznat, že moderní pojetí má co do sebe, ale krom několika opravdu povedených scén to celé nějak nedrží pohromadě. Krásná romantika se zde střídá s tupou groteskností, příjemnou hudbu střídá šílené dětské karaoke ("When Dowes Cry" apod.), DiCaprio, Denesová a Leguizamo fajn, těm věříte úplně všechno, ale co ti ostatní? Neoslnilo, ale na stranu druhou ani neobralo vyloženě o čas... 45%

Spider-Man 3 (2007)

Hodně přiškrcený průměr, stejně jako předěšlé díly. A Tobey Maguire? Doslova tragický... 45%