Takešiho hrad (1986) (pořad)

Modla mého dětství. Nejoblíbenější soutěžní pořad. Nový Ninja faktor je proti tomu slabý odvar.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Slabota. Není to ani zdaleka tak vtipné a originální jako Braindead a dost mi vadila absence výraznějších gore efektů. Brutální a vtipné momenty by se daly spočítat na prstech jedné ruky nešikovného řemeslníka. Za pár hlášek ,,cejtím tvůj mozek" aspon dvě hvězdy. Možná je škoda, že jsem viděl údajně prostříhanou verzi z MGM.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino jak jinak než skvělý, ale to je tak vše, co bych na tomto filmu mohl vyzdvihnout. Scénář O. Stona a hl. postava mi byli tak proti srsti, že jsem úpěnlivě čekal, kdy to už skončí.

Annie Hallová (1977)

Inteligentní humor a invenční narativ. Kult.

Ochranné zbarvení (1976)

Intenzivní scénáristický i herecký duel mezi Jaroslavem (Piotr Garlicki) a Jakubem (Zbigniew Zapasiewicz), který doplácí na nevýrazný příběh. Z plného hodnocení tak musím snížit na lehce nadprůměrný kompromis.

Hearts and Minds (1974)

"The Oriental doesn't put the same high price on life as does Westerner. Life is plentiful, life is cheap in the Orient. (...) Life is not important." – gen. W. Westmoreland. Dobré obzvláště ve společnosti s Bolesti druhých před očima od Susan Sonntag a Rámce války: Za které životy netruchlíme od Judith Butler. Aneb jak říká Butler: „Určité životy nelze chápat jako poškozené nebo ztracené, pokud nebyly nejdřív chápány jako žité.“

Shura (1971)

Samurajský film spojený s prvky žánru noir a obohacený o režiséra a autora scénáře T. Matsumota, jehož režisérské uchopení vytváří sugestivní až surreálnou atmosféru, která se zaryje pod kůži. Konfrontace pokřivených (nikoliv černobílých) vedlejších postav s hlavním hrdinou, který jedná čistě pudově, je naprosto devastující filmový zážitek. Klenot obsahem i formou...

Spalovač mrtvol (1968)

Herzův masterpiece vyžadující vícero zhlédnutí. Rudolf Hrušínský rolí Karla Kopfrkingla potvrdil status nejlepšího herce v historii Československa i samostatné Čr. Jeho přednes, dychtivé básnění o smrti a závěrečná "záchrana" členů jeho rodiny je nezapomenutelná. K tomu je zamíchán hudební doprovod Zdenka Lišky, až nepříjemně rychlé střihy a ÚŽASNÉ přechody z jednotlivých scén do dalších. Něco podobného jsem zatím neměl možnost zhlédnout. A ta depresivně chladná atmosféra je k zbláznění.

Absolvent (1967)

Vážně nádherný film. Právě mladá dravost, láska a Hoffmanův herecký výkon posouvají Absolventa mezi nejlepší romantické komedie všech dob. A hudba Simona a Garfunkela je božská.

Země v transu (1967)

"Poetry and politics are too much for only one man."