Jen vraždy v budově (2021) (seriál)

1. série - 100 % Pro mě to splňuje vše, co si představuji pod pojmem skvělý seriál. Je to vtipné (někdy velmi), napínavé, má to krátké epizody, hrají v tom skvělí herci a příběh vás nepustí až do samotného konce, protože chcete vědět, kdo je vrahem. Skvělý build-up pro každou následující epizodu. Nemám tomu co vytknout! 2. série - 100 % A ve stejné skvělé jízdě se pokračuje dál. Výtečný formát plný vtipu, napětí, zápletek a skvělé budovy a jejich obyvatel. Navíc krásně funguje chemie a příběh dvou starců a jedné mladé holky, kteří mají vášeň pro vyřešení zločinu.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

1. série - 30 % Mám na to rozpolcený názor, ale nakonec zvítězil rozum a i skutečnost, že mi už není dvanáct let, a to hodně dávno. Pro mě Marvel, ten kvalitní Marvel, skončil po Endgame. Po tomto vyvrcholení je to pouze fajn průměr (čest výjimkám...) a nebo hrozná bída. She-Hulk se řadí bohužel do té bídy. Není to vtipné, nemá to celistvý příběh, žádnou zápletku, pointu a vše je na sílu, ale tak ukrutně moc, že jsem to snad jinde neviděl. Jasný, chápu, že chtěli jít jinou cestou, být kreativní, vtipný, bořit čtvrtou stěnu... problém ale je, že z toho nic nefunguje. Snažil jsem se v tom vidět ten "sitcom", ale asi nejsem cílovka. Věřím, že malí caparti, kterým stačí jen, aby tam byly postavy, hláškovaly, házely zadky, ti budou spokojeni. Viděl jsem, jdu to rychle zapomenout (ne, že by to stálo moc energie) a šup na další projekty...

Jan Žižka (1955)

Opět skvěle natočený druhý díl trilogie. Když se vezme v potaz, v jaké době to vzniklo, znovu se jedná o velkolepé dílo, které svou kvalitou a skvělými herci hravě nabodává na cepy ostatní filmy se stejnou tématikou.

Válka zítřka (2021)

Určitě se z toho nestane kult jako v případě Války světů a nebo Dne nezávislosti, ale i tak to není vhodné zahazovat. Na to, že se jedná o původní film na streamovací platformu, to má neskutečný vizuál a skvěle udělané CGI. Příběhově a herecky je to takový průměr, i když tam je Pratt (jehož sám nepovažuju za nějakého úža herce, ale nevadí mi). Přesto akce brilantní, má to skvělé tempo, takže to nenudí, a táta lomeno děda v podání Simmonse neskutečný badass! Celek skvělá velkolepá jízda, která by možná i lépe fungovala v kině. Má to pár much, ale co čekat od akční řežby s mimozemšťany.

Horizont události (1997)

První polovina je naprosto skvělá a já se divil, jak je možné, že film má tak nízké hodnocení. A pak přišla polovina druhá a já procitnul. Přešlo to do béčka, kde už moc věcí nedávalo smysl, byly stvořené jen pro efekt a stala se z toho jednoduchá vyvražďovačka bez vyššího účelu. Přitom to mělo tak dobrý start a skvělé herce.

Samaritán (2022)

Jdu proti proudu a já si film užil. Nejde tak ani o akci a přepálené finále, ale o chemii mezi starým hrdinou a malým klukem (Walton hraje fakt dobře a podle mě ho čeká velká kariéra). Ta chemie je stěžejní a bavila mě. Na konci fajn zvrat, jenž jsem nečekal, a celkově mi to uteklo. Je to příjemné béčko s temným hávem a se starým superhrdinou, kde jednoduše klišé a scénáristické berličky odpustíte.

Jan Hus (1954)

Možná historicky lehce odchýlené, přesto filmovou tvorbou brilantní. Na tu dobu díky obřímu komparzu velkolepé a filmově zpracované na jedničku.

Batesův motel (2013) (seriál)

1. až 5. série - 100 % Čekal jsem preguel ke světoznámému filmu od mistra hororů, ale hle, oni šli vlastní cestou a celý příběh uzavřeli, i když inspirace je tedy obří. Už od první série jsem věděl, že mě to zaháčkuje až do konce a stalo se tak. Výtečně napsané postavy, které reagují logicky a mají v rámci celého seriálu velmi zajímavý progres. Doporučuji všem, ať už Psycho z roku 1960 znáte, či nikoliv. Bylo ale skvělé sledovat náznaky a pomrknutí na původní film. Oba dva herci, Freddie a Vera, by měli za své role dostat o mnohem více ocenění, protože to co zahráli, to nemá obdoby. A samotný závěr seriálu...jo, to bylo slušné psycho.

Monstrum (2022) (seriál)

1. série - 80 % Naprosto geniální herecká jízda Evana Peterse. Muselo to být nechutně náročné takovou postavu ztvárnit. Zde asi není moc co psát. Příběh, který je více méně přesně podle skutečných událostí je drsný, nechutný a i hodně smutný, protože stačilo málo a nemusel by být počet obětí tak vysoký. Co cením je, že seriál jde cestou spíše atmosféry, vysvětlování, jak mu to mohlo procházet a dopadu na rodiny, než, že bychom tu měli nechutný krvák, kde by bylo vše vidět. Přesto bych to viděl spíše na osm dílů, nežli to natahovat do deseti. Jinak ale v rámci seriálu spokojenost. I když to není drsné, psychicky je to hodně náročné a ne každý to může zvládnout.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Už od samotného začátku jsem k tomu přistupoval jako k podprůměrnému béčku, takže mě (ne)kvalita snímku asi nepřekvapila. On ani není problém malý budget, šílené efekty a příběh přes kopírku, ale je problém v postavách. Nejsou to sami o sobě za prvé moc sympatičtí herci (nebo alespoň to tak mám já), ale za druhé ani ty jejich postavy nejsou nic moc a divák si k nim horko těžko najde cestu. Hororové to taky moc nebylo, takže mi už nezbyde moc, co hodnotit. Má to zajímavé momenty, které jsem jednoduše nechápal - týpka se sluchátky nevzbudí výbuch kamionu, ale výstřel z pistole ano? Atd. atd. Vyjít to před patnácti lety, tak to by to sklidilo větší ovace, ale v dnešní době to už nestačí ani na klasické béčko s béčkovými herci a s šíleným digi nechutným big bossem na konci.