Poslední vládce větru (2010)

Příběh mohl být zajímavý, ale jelikož vše ostatní se zpackalo, tak není. Výběr herců, scénář, vše špatně. Nuda a nezáživné.

Souboj Titánů (2010)

Rozhodně divák nesmí připodobňovat starému souboji Titánů. Když vezmeme tento film jako samotný, tak to není žádný propadák. Je to sice trošku horší, například po myšlenkové části, ale filmů na myšlení máme dosti. Titáni jsou filmem nad kterým nebudete muset přemýšlet, když usínáte. Krásné efekty a líbila se mi i kamera. A hraje zde mimochodem můj oblíbený herec Sam Worthington.

Eragon (2006)

Proč si to vždy musí režisér udělat podle sebe a nedrží se knižní předlohy. Kdyby se tak stalo, procenta jsou vyšší. Sice nám naše postavy z knihy ožily, ale ve špatném filmu. Děj se odklání, nudné pasáže a celkově silný podprůměr. Zůstanu raději u knihy. Není divu, že druhý díl nepřichází.

Avatar (2009)

Že jsme to již někde viděli? Možná. Předvídatelné? Asi ano. Ale i tak tento film miluji. Nejen proto, že jsem fanoušek tohoto žánru, ale když jsem poprvé uviděl toto dílo v kině, celých 162 minut mi uteklo jako pár minut. Cameron dokázal něco, co se ještě nikomu nepovedlo. Skloubit zajímavý příběh do tak krásného prostředí. Přiznávám, že jsem tušil, jak to skončí, ale nevadilo mi to. Byla to pastva pro oči. Jeho film se dostal do podvědomý všem divákům - někdo ho miluje, někdo ho pomlouvá a neocení. Vždy se někdo takový najde. Jsem pyšným držitelem dvd na mé poličce a teším se na další díl. Ano, už jsem našel jednu chybu - trvá mu to moc dlouho!

Matrix Revolutions (2003)

Chápu, že někteří ho považují za slabší díl, ale i tak se mi moc líbil. Více jsem ocenil, že zapojili i stroje, souboje s "chobotničkami" a dá se říci, že to bylo pořádné Sci-Fi. Film vás jako ostatní nepustí až do konce a někdo možná bude zklamán, že nebude ještě aspoň čtvrtý díl. Podtrženo sečteno - všechny tři díly jsou opravdu dobré.

Frekvence (2000)

Výtečný příběh, provedené a výběr herců. Originální a překvapí myšlenkou.