Rychle a zběsile 8 (2017)

Už jsem si dávno zvykl, že série RaZ už není o nelegální závodech a tvůrci nám servírují jednu absurdnější akci za druhou. Prostě adrenalinová smršť. Minulé díly mě nechávaly chladným, jelikož jsem upadl trochu omámení a věděl jsem, co očekávat. Pořád to samé – nesmyslná akce, smysl pro rodinu, Johnsonovi svaly atd. (Je pravdou, že odchod P. Walkera trochu sedmý díl ovlivnil). Konečně se to ale změnilo. Osmý díl má nejpropracovanější scénář a věci tam dávají smysl. Ano, pořád je to ta nereálné akce, kde každý plán tohoto týmu spoléhá na náhodu, ale nevadí mi to. Přenesl jsem se přesto a užíval si rychlou a zběsilou jízdu. Z celé série nejpovedenější.

Mimi šéf (2017)

Natočit animák podle knižní předlohy, jež má asi 40 stránek a k tomu všemu tam jsou jen obrázky, to chce hodně odvahy. Studio muselo k tomu vymyslet obsáhlejší příběh, který by měl zabavit dětské diváky na 97 minut. Nevím, zda se děti bavili, já ale ne. Když pominu složitější příběh a několik logických chyb, hlavní myšlenka byla přeci jen působivá. Starší sourozenci vždy ostrouhají, když jejich domov naruší mladší brácha či sestra. Ve filmu se bylo těžké orientovat, jelikož bylo složité rozpoznat, co je skutečnost a co Timova představivost. Navíc, pokud se děti rodí v nebi (nebo kde to sakra bylo), proč Timova maminka měla těhotenské břicho a jak to že Mimi šéf přijel taxíkem? Rodiče očividně viděli, že Mimi šéf má na sobě oblek a nosí kufřík – to jim to nepřišlo divné? A takových otázek vzniká spousty. Chápu, že mladé diváky to nezajímá, takže to nebudu hrotit. Za myšlenku a pár dospěláckých vtipů dávám ty dvě hvězdičky…

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Seriál jsem jako malý miloval. Ty časy jsou už pryč a je to spíš nostalgie a nikdy bych si ho už znovu nepustil. Filmu jsem dal šanci a lituju. Pokud film zařadíme do dětské kategorie, tak dobře, to by šlo. Jinak je to o ničem a nuda. Ale za snahu obnovit hit devadesátých let ty dvě hvězdy dám. Čekal jsem víc. …

Cesta bez návratu (2017)

Asi by se to všem líbilo více, kdyby Arnie vzal samopal a celou leteckou společnost postřílel a pak by se jako robot vrátil v čase a zachránil svou dceru a milovanou manželku. No, tak život ale nefunguje. Na dramatu nevidím nic špatného. I když by se to dalo natočit lépe, bavilo mě to a Arnie zahrál skvěle. Já ho prostě mám rád a jsem za každý jeho nový film vděčný.

Život (2017)

Klasické dražší Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám hvězdu za konec. Docela mě to překvapilo.

Kráska a zvíře (2017)

Je zajímavé, jak člověka může bavit příběh, který dobře zná a už ho několikrát viděl. Pro mě je Kráska a zvíře z 1991 prostě klasika, kterou nic nepřekoná. Ta pohádka mě jako malého fascinovala a nehorázně bavila. Od té doby jsem několik adaptací viděl, ale žádná nebyla tak skvělá jako letošní zpracování. Chytlavé písně (některé stejné jako minule), příběh známý, ale i tak opojný, a zpracování dokonalé. Určitě bych zkrátil délku, jelikož to zbytečně natahovali, ale jinak nemám co vytknout

Divoké vlny 2 (2017)

Je jen dobře, že to v Americe nešlo do kin, jelikož by na to nikdo nechodil. U nás, pokud dvojku chceme vidět, žel do kina musíme. Přijít s pokračováním po deseti letech je docela výzva, ale mělo se na čem stavět, protože jednička byla nadprůměrným animákem, který přišel zas s něčím novým. A to se právě o Divokých vlnách 2 říci nedá. Je možné, že dětské diváky to pobaví, a to jim přeju, ale pro mě to byla ztráta času. Ale viděl jsem opět známé tváře, tak dvě hvězdy musím dát.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Smutný příběh o nešťastném chapci, jenž útočí na city a je podkreslen dětskou fantazií. Přesto mě to vtáhlo do děje. Dětem bych asi novinku nedoporučil, jelikož je dosti depresivní, ale nám dospělým může hodně předat.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Parta maníků, co hledá netvory a příšery, se vydá na cestu na Tajuplný ostrov, kde veškerá fauna je poměrně větší, než by měla. Tam potkávají obrovskou rozzlobenou opici, která by se hodila Caesarovi v bitvě na Planetě opic. Sice je Kong obrovská naštvaná opička, která stále roste (Asi je ještě v pubertě, ale zde neplatí, že je lepší jí šatit než živit.), ale přesto se ukáže, že je to vlastně hodná bytůstka a měla ostrov pod kontrolou, než se zde objevili lidé, což taková myšlenka je velice reálná a líbila se mi. Potom jí ale ti mrňavý lidé, kteří do Kongova světa přinesli chaos, museli pomoc, jinak by náš chlupatý Kong zahynul. Směšné. Je pravdou, že vše vypadá krásně a dobře zvládnuté, ale to nám přeci už nemůže stačit. Nechci jen efekty, chci pořádný film! Ale je pravdou, že jsme byli v džungli, a ne ve víru velkoměsta – za to jsem rád. Ano, je to obrovský blockbuster, ale pro mě to je jen drahá krásná podívaná, která klouže po povrchu a někoho může zaujmout, ale mě už ne.

Logan: Wolverine (2017)

Hugh Jackman jako Wolverine naposledy. Minulé jeho příběhy jsem taktéž sledoval, ale byly tak mizerné, že si nepamatuju nic, co v nich bylo. Kromě samotného mutanta s drápky. Takže oceňuji, že jsem si nic nemusel pamatovat a stejně jsem se v Loganovi neztratil. Pokud bych měl nového Logana srovnat s minulými díly, musím uznat, že vše, ale úplně vše je lepší. I tak mě to ale nechalo chladným a rozhodně jsem po zhlédnutí v kině nekřičel, ať mi to pustí znovu, že si rád připlatím. Asi mě nenadchla struktura filmu stylu: "Musíme jim utéci! A jéje, našli nás. Tak jim znovu utečeme. A né! Zas nás našli. Tak opět utečeme! Hm jak to, že nás našli? Tak si to s nimi vyřídíme." Logan není rozhodně špatný film, to netvrdím. Jako rozloučení s legendou funguje dobře a věřím, že ne jedno oko nezůstalo suché. Nepřístupnost tomu dodala šťávu, ale možná bych ještě přitvrdil. A konečné finále naštěstí netlačilo moc na emoce, takže Wolverine odešel důstojně (skutečně, natočeno lidstky a věrohodně - jen finální scéna s dětmi mi přišla lehce komická). Doufám, že ho nenahradí. Pro mě bude vždy Wolverine jedině Hugh Jackman. Však jsem na něm vyrostl.