Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (658)

plakát

TY (2018) (seriál) 

1.série - 80 %  Další Dexter se nekoná, ale je pravdou, že Joe je mu v patách. Alespoň, co se týče první poloviny série. Pak přijdou na řadu díly, které jsou spíše romantické, než-li thrillerové. Samotné finále to ale naštěstí vše zpraví. Jo, i my diváci u tohoto počinu chytneme závislost. 2.série - 60 % O poznání menší hype, než který jsem díky první sérii získal, přesto si to drží kvalitku a nové postavy zabaví. 3. série - 80 % Levnější varianta Dextera s manželkou se celkem povedla a příběh fakt dokáže zaháčkovat. 4. série - 70 % První polovina připomínající novodobý příběh od Agathy Christie zněla dobře. Dokonce i zvrat uprostřed série mě překvapil, což se ne vždy stane, ale druhá polovina řady už spadla do nudného průměru, jenž mě neoslnilo.

plakát

Země nomádů (2020) 

Člověk na obdobný film musí mít náladu, jinak ho buď vůbec neosloví a nebo mu zapříčiní depku...Země nomádů je skutečně zajímavá a rád jsem se podíval do života kočovníků a rád jsem naslouchal, když sdíleli své příběhy. Frances jako vždy výtečná. Jen úplně nevím, co si z filmu, kromě nových informací, vzít. Chybí mi tam nějaký přesah na diváka. Vlastně mám skoro pocit, že to byl dokument, pouze dobře zahraný a mihlo se tam pár neherců.

plakát

Banshee (2013) (seriál) 

1. série až 3. série - 80 % Je to velmi jednoduše postavené, příběh o ničem, ale je to tak dobře natočené pozlátko, že se na to nemůžete zlobit a prostě si to užijete. Vzor osmdesátkových akčních filmů, kde je akce tak přepálená, že vás baví, chlapi vydrží všechno a dojde i na ženskou sílu. K tomu trocha krve, erotiky a máte seriál, který zabaví masy... což jsem i já a nestydím se za to.

plakát

Endeavour (2012) (seriál) 

1. série - 70 % Já vlastně ani nevím, co mi vadí, abych dal co nejvyšší hodnocení. Má to krásný háv, fajn postavy, místy je to i humorné, příběhy jsou fajn propracované, ale možná to má až moc pomalé tempo, není to moc "drsné"...přesto mě to bavilo.

plakát

Rocketman (2019) 

Elvis, Bohemian Rhapsody a Rocketman...Tři zdánlivě stejné filmy o hudebních ikonách, které ve mě zanechaly spousty dojmů. Každý mě zaujal něčím jiným, každé zpracování mi sedlo více či méně. Srovnávat Rocketmana s ostatními může ale být chybou, protože tento film si jde za svým vlastním způsobem a ten už nemusí každému sednout. Mně ale nadchnul a na konci i dojal, což se mi u ostatních dvou nestalo.

plakát

Strašidelný dům (2003) 

Tak jsem si to dal znovu a asi po sto letech. Nedivím se, že se mi to jako malému capartovi líbilo. Kupodivu ani dneska mi to nepřišlo tak strašné. Typicky rodinný film, který stojí a padá na hororové atmosféře (která spíše funguje pro mladší publikum) a humoru, jenž se občas vyvedl. Sám příběh lehce naivní a úsměvný, přesto stále dohromady to je fajn.

plakát

Physical: Sto statečných (2023) (pořad) 

Zajímavý koncept soutěže, který by mě víc bavil, pokud by měl o dvě až tři epizody méně. Možná také je trochu problémem to, že nikoho z účastněných jsem neznal, takže jsem neměl moc komu fandit a přát výhru. I tak zajímavé sledovat, jaká tělesná konstituce je ta nejlepší a dokáže všechny úkoly "přežít".

plakát

Moulin Rouge! (2001) 

Dneska viděno podruhé a buď to je to tím, že stárnu, nebo jsem se na poprvé pořádně nesoustředil, ale já ten film žeru. Líbí se mi písničky, příběh, herci, kulisy a vše dohromady mě to neskutečně baví. Má to nápad, má to šmrnc, dojme vás to, rozesměje...jednoduše to obsahuje směsici žánrů, které mě baví. Geniální! Rád si MR zopakuju zas a znovu a udělám si z toho rád tradici.

plakát

Bridgertonovi (2020) (seriál) 

1.série a 2.série - 60 % Nejsem cílovka, takže asi žánr nedokážu ocenit, ale kostými a vizuálem zajímavé, příběhově prosté, přesto dokáže zaujmout. Nebudu si nic nalhávat, je to dobře natočené. Pokud tedy hledáte romantiku, zde budeme maximálně spokojený. Jestli hledáte historický příběh, no, to už budete lehce zklamaní. Alei já, coby chlap, který se na to začal dívat s manžekou, dokážu ocenit, že to je fajn seriál a rád si dám další série.

plakát

Ambulance (2022) 

Krásný průměr; co také čekat od Michaela Baye. Byl jsem zvědav, kolik času reálně v sanitce budeme, ale svět se div se, skoro celý film. A to je možná škoda. Buď bych zkrátil stopáž o 30 minut a hned by to mělo jiné grády, nebo bych se zaměřil na motivaci hrdinů a jejich společnou dětskou minulost. Takto jsem se na konci už trochu nudil. Pochopitelně musíte překousnout skutečnost, že policie je krátká, všechno bouchá a hoří a kamera se snaží být velkolepá. Přesto fajn popkornovka.