Tvůj souboj s divočinou: Poprask na safari (2021) (pořad)

Pro rodinky a hlavně děti asi fajn. Pro odrostlejší už to moc nefunguje. Je v tom vidět až moc připravenost, což vždy dokumenty s Gryllsem postrádaly a ta improvizace na tom byla to nejlepší. Tady vytáhne z pusy něco umělého, co ani jako pijavice nevypadá, opice je vycvičená, takže o nějakém chytání se nedá mluvit a některé scény působí až moc uměle. Přesto skvělý nápad. Kdyby se ale lépe zpracoval a byl odvážnější, tak to mohlo zabavit širší okruh diváků...

Dokonalá vražda (1998)

Podle výše zdejšího hodnocení bych byl čekal více propracovaný a zvratový děj. Tento byl ale jednoduchý a průhledný, takže je vám celou dobu jasné, jak to skončí. Co určitě také škodí, je rozvláčnost a pomalé, místy až nudné, tempo. Abych jenom nekritizoval, tak Douglas jako vždy hraje na jedničku a mělo to dobrou atmosféru, a vlastně i samotná myšlenka byla fajn.

Na návštěvě (2015)

Rapující mladík mi lezl na nervy. Zápletka velmi jednoduchá a uhádnete ji, pokud si dáte pozor a budete o příběhu přemýšlet. Jsem sice rád za horor bez nadpřirozena, který dokáže vylekat, přesto je moc dlouhý a nakonec v zásadě i nudný.

Zprávy ze světa (2020)

A já se nebojím tomu napálit nejvyšší hodnocení. Ten film si to zaslouží a to z několika důvodů. Je zde Tom Hanks, kterého miluji, má to skvělou kameru a vizuál. Je to western. Příběh je sice průhledný až běda, ale je tak pohodový a takový, jaký přesně má být, že jsem maximálně spokojen.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Kdyby nebylo natahované prostřední části, tak to má větší grády. Přesto musím uznat, že to mělo skvělou atmosféru a divák fakt netušil, jak to tedy je, až do samotného konce. Taky cením, že se tvůrci nevydali cestou šílených zvratů, ale drželi se při zemi. Skvělí herci, zajímavý příběh, dokonalá právnička, a konec zaujal. Takže spokojenost.

Divoké historky (2014)

Skvěle absurdní, vtipné a dostatečně divoké. Nejlepší historky - svatba, dva řidiči, restaurace.

Panství Downton (2019)

Seriál miluji! Film byl pouze takovým příjemným pomrknutím a připomínkou dlouhých zimních večerů, které jsem trávil se seriálem. Příběhově o ničem, i když se snažili zakomponovat pár zajímavých momentů. Spíše jsem to bral jako možnost strávit další dvě hodinky s mými oblíbenými hrdiny. Neurazí, ale ani nenadchne. Přesto jsem rád za cokoliv, co z tohoto seriálu vyjde.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Nemám výhrady. Oslnivé jako první díl. I když se v první části toho moc neděje, charisma Seana Conneryho srší na všechny strany, takže se rozhodně divák nenudí. Je zajímavé, jak to po tolika letech stále dobře funguje.

Agatha Christie: Plavý kůň (2020) (seriál)

Absolutně bez atmosféry knih Christie. Velmi nudné, bez nápadu a konec, který jsem nepochopil. Škoda, ale jsou i lepší adaptace.

Joker (2019)

Netvrdím, že se jedná o špatný film, ale že bych byl uchvácen, jako převážná většina lidí tady, to se zase říci nedá. On to totiž Phoenix zahrál fakt dobře, o tom žádná, ale více méně v bezduchém filmu, kde se toho moc neděje. První polovina je čisté psychologické drama o nemocném člověku, který díky své nemoci má fakt těžký život a lidé to nedovedou pochopit (což, pokud o té nemoci nevíte, je fakt těžké). Druhá polovina už je o něco lepší, přesto nepřináší nic, co by mne sesadilo ze židle. Nebudu lhát, užil jsem si to, ale znovu bych si to už nepustil (i když na dvojku, či případný souboj s Batmanem, bych se i tak podíval). Přesto to neberu jako něco výjimečného, pouze dobrý film, který má mezery, je moc dlouhý a nepřináší zas až tak nic nového.