dyfur

Karol dyfur

okres Trenčín
zberateľ starých filmov

• 28.9.2014  19:49

moje zaujímavosti: Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe - v častiach Mala Strana a Staré Mesto a tiež na Karlovom moste. (dyfur) Otomar Korbelář prezradil, že Adina Mandlová a Svatopluk Beneš stvárnili milencov vo filme presvedčivo aj preto, lebo boli milencami aj v súkromí. (dyfur)

• 28.9.2014  19:48
    Lavina (1946)

moje zaujímavosti: Zimné exteriéry sa mali pôvodne natáčať v Tatrách, ale pre financie a čas sa filmovanie presunulo do českého pohoria Krkonoše. (dyfur) Film sa začal natáčať ešte pred koncom 2. svetovej vojny, ale dokončený bol až po vojne. (dyfur)

• 28.9.2014  19:47
    Prstýnek (1944)

moje zaujímavosti: Exteriéry sa točili i vo Veltrusích. (dyfur) Vlasta Fabiánová utrpela pri natáčaní filmu dva úrazy. Najprv zletela z koňa, keď sa ten pri jazde splašil. Našťastie spadla do trávy a odniesli si to len šaty. Trvalo však tri dni, kým jej ušili nové, až potom sa mohla scéna dotočiť. Pri nakrúcaní scény, kde sa kúpe nahá, zas odmietla dablérku a keďže sa jej filmovanie natiahlo, herečka nachladla a skončila s hnisavým zápalom brucha. (dyfur)

• 28.9.2014  19:19

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v meste New York. (dyfur)

• 28.9.2014  19:19

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)

• 28.9.2014  19:18

moja zajímavosť: Natáčanie filmu bolo realizované v meste New York. (dyfur)

• 28.9.2014  19:18
    Šéfe, vrať se! (TV film) (1984)

moja zaujímavosť:Filmovanie prebiehalo na ceste Klentnice - Pavlov, v Prahe, obci Popice a v Mikulove. (dyfur)

• 27.9.2014  22:27

moja zaujímavosť: Otomar Korbelář vo svojej autobiografii uviedol, že filmovanie bolo plné improvizácii. Väčšinu z nich režisér Martin Frič akceptoval, jednu, ktorá bola podľa Otomara najlepšia, však zamietol. Jednalo sa o scénu, kde si mali podľa scenára Karel Kryšpín (Ladislav Pešek) a komisár Niklas (Otomar Korbelář) navzájom vymeniť pohľady, namiesto toho si vymenili pohľadnice, ktoré si vopred pripravili do náprsných tašiek. (dyfur)

• 27.9.2014  22:25

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo na hrade Křivoklát, Lipenskej priehrade a na Třeboňsku. (dyfur)

• 27.9.2014  22:22

moja zaujímavosť: Natáčanie prebiehalo na ostrove Ischia, konkrétne v prístave a v kostolíku Santa Maria del Saccorso, a v mestečku Sorrento, kde sa nakrúcalo ranné kúpanie na pláži a scény v Grand Hoteli Excelsior. (dyfur)

• 27.9.2014  21:47
    Pevnost (1979)

moja zaujímavosť:Natáčanie prebiehalo v pevnosti Dobrošov pri Náchode a v Delostreleckej tvrzi v Dobrošove. (dyfur)

• 27.9.2014  21:46

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Ostrave. (dyfur)

• 27.9.2014  21:44

moje zaujímavosti: Vlastimil Brodský vo svojej autobiografii uviedol, že v tejto snímke bola jeho prvá filmová úloha, hoci si už predtým zahral vo filmoch Svet patrí nám (1937) i Bohema (1944). (dyfur) Film mal súťažiť na festivale v Cannes, bol však júl a chýbali scény, ktoré bolo treba natočiť v snehu. Tvorcovia to vyriešili tak, že ich nakrútili za pomoci naftalínu, celá scéna ním bola posypaná. Tieto zábery sa natočili za tri dni a tri noci. (dyfur)

• 27.9.2014  21:39
    Nemožná (1987)

moja zajímavosť: Natáčanie snímky Nemožná prebiehalo v Plaveckom Podhradí, Sološnici, Považskej Bystrici a Šúri. (dyfur)

• 27.9.2014  21:39

moja zaujímavosť: Nakrúcanie snímky prebiehalo v nasledujúcich lokalitách: Šarovce, Dražovce, Krásna Hôrka, Ladice, Malužiná, Vrátna, Zázrivá, Číčov, Donovaly, Mišúty, Lakšárska Nová ves, Bratislava. (dyfur)

• 27.9.2014  21:38

moja zaujímavosť: Film sa natáčal v lokalitách Babiná, Komárno, Šahy, Rožňava, Borinka, Bratislava a Plavecký Mikuláš. (dyfur)

• 26.9.2014  21:46
    Smrt mouchy (1976)

Filmovanie prebiehalo v Prahe a Kladne. (dyfur)

• 26.9.2014  21:45

moje zaujímavosti: V úvode filmu, keď sa priekupníci drog dohadujú, možno počuť hrať z rádia pieseň "Divoký koně", ktorú spieva Waldemar Matuška. Jeden z priekupníkov, ktorého hrá práve Matuška, sa rozčuľuje, že spevák spieva ako pavián. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur)

• 26.9.2014  21:44

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Prahe a Děčíne. (dyfur)

• 26.9.2014  21:44
    Sokolovo (1974)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Prahe, Sokolove a v okolí Moskvy. (dyfur)

• 26.9.2014  21:42
    Dravci (1948)

moja zaujímavosť: Filmu bola vo svojej dobe prikladaná značná dôležitosť. Aj z toho dôvodu mu bol aprobačnou komisiou pridelený prediktát "film štátotvorného poslania". (dyfur)

• 26.9.2014  21:37
    Velký šéf (1969)

moja zaujímavosť: Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach vo francúzskom hlavnom meste Paríž a v anglickom Londýne. (dyfur)

• 26.9.2014  21:35
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

moja zaujímavosť:Hlavnú úlohu mal pôvodne stvárniť Štefan Kvietik. Seriál mal vtedy režírovať Jaroslav Šikl. Po jeho smrti réžiu prevzal Jiří Sequens, ktorý herca odmietol. Dostal aspoň úlohu kuchára Vládu v časti "Tatranské pastorále". (dyfur)

• 26.9.2014  21:31
    Ooops! Na čierno. (TV pořad) (2009)

...fakt je ,že toto nemalo extra ohlas v TV,ani tu to nie je obzvlášť cenené,napriek tomu si myslím,že to bolo vtipné malo to niečo do seba - neprávom prehliadané....třeba vidieť ...aspoň časť....potom budete zvedavý na ostatné.

• 26.9.2014  21:16
    Dolina (1973)

moja zaujímavosť:Natáčanie filmu Dolina prebiehalo v obci Blatnica v okrese Martin a v Gaderskej doline. (dyfur)

• 26.9.2014  21:15
    Šéfe, jdeme na to! (TV film) (1984)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v pražských častiach Krč, Holešovice, Malá Strana, Bubeneč a Košíře. (dyfur)

• 25.9.2014  21:25
    Krutý Řím (1975)

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v samotnom Ríme. (dyfur)

• 25.9.2014  21:22
    Panoptikum Města pražského (TV seriál) (1987)

neuznaná zaujímavosť:Panoptikum Města pražského - 8.časť Pan rada v Paríži - hrala manželku pana rady Jana Hlaváčová ,ktorá v Hříšních lidech Města pražského hrala tiež v 8-mej časti slovensku prostitutku ,ktorá okradla defraudanta v podaní Miloša Kopeckého.

• 25.9.2014  21:18

Moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Karlových Varoch. (dyfur)

• 25.9.2014  21:17
    Uprchlíci (1986)

Moja zaujímavosť: Snímka Utečenci bola natáčaná vo francúzskom meste Bordeaux. (dyfur)