Každému, co mu patří... (1967)

Svět jako začarovaný kruh, ve kterém není jasno, kdo je zločinec a kdo vážený občan. Všichni totiž hrají stejnou spikleneckou hru a kdo nechce přijmout jejich pravidla, musí z kola ven. Itálie se s problémem zločinnosti, korupce a naprosto nekompretentních politiků, kteří pracují ve službách zločineckých organizací, potýká dodnes. Začarovaný kruh, zpodobněný v tomto filmu je prostě jen odrazem dnešní skutečnosti. A to i navzdory čtyřiceti letům od vzniku filmu. 90% hvězdiček

Byt (1960)

Výborná komedie s Jackem Lemmonem a Shirley MacLaineovou v režii geniálního Billyho Wildera. 90% hvězdiček

Muž z Acapulca (1973)

Naprosto nejlepší film s Belmondem a asi i nejlepší de Brocův snímek. Skvělých momentů je zde tolik, že je nejde ani vyjmenovat. 91% hvězdiček

Božský (2008)

Dechberoucí politické drama, jež na osudu jednoho člověka, vždy vysoce postaveného Giuliana Andreottiho, perfektně vykresluje současný stav Itálie. 94% hvězdiček

Lítám v tom (2009)

Satira na dnešní uspěchanou a konzumní dobu a obhajoba hodnot jsou základními tezemi tohoto snímku. Nejde však o žádné moralizování. Reitman jen ukázal, jak vypadá samota, když jste obklopeni spoustou lidí, co pro lidi znamená jistota, jak důležitá je rodina a co je to láska. Prosté věci. Skvělý film. 92% hvězdiček

Louise-Michel (2008)

Snad i lepší než Bonnie a Clyde. Bonnie a Clyde 21. století!? Možná. Je tu všechno, co patří ke "správnému" filmu: krev, násilí, honička, láska, naštvanost, bohatství, komika. A to uhnětlé do naprosto absurdní a úžasné podívané. 95% hvězdiček

Cena za něžnost (1983)

Takhle silný a lidský film jsem dlouho neviděl. Jakoby ani nevznikl v Hollywoodu. Brooks musí mít zřejmě magické schopnosti, že dokáže z herců dostat, co potřebuje a pak to dát dohromady tak, aby .... prostě vznikla Cena za něžnost. 98% hvězdiček

Vůně ženy (1974)

Naprosto úchvatný výkon Vittoria Gassmana, přesně a pevně vedená režiskérská taktovka, silná hudba a krásná Agostina Belli - to jsou hlavní klady tohoto italského snímku. Prostě vynikající film, bez patosu, s perfektním vykreslením charakterů postav. Dino Risi snad nenatočil špatný film a Gassman tu potvrzuje, že je jedním z nejlepších italských herců. 92% hvězdiček

Ježek v mlze (1975)

Temný romantický až mystický příběh ježkova prozření skrze mlhu. Patří do řady s Alenkou v říši divů, Stalkerem, apod. I velmi krátká cesta může být velmi dlouhá a zavést nás do světů mimo obzor. Však má z toho "jožik" pěkně vykulené oči ... aneb "Ježkovy voči!" 92% hvězdiček