• Romantický

Uvnitř tančím (2004)

Snaha vyvolať emócie je u niektorých filmoch tak očividná, že sa voči tomu emočnému vydieraniu stanem chladná. To sa stalo aj teraz, navyše mi rola Roryho nebola po chuti, McAvoy navyše nemal moc čím hrať...no slabé 3*

Čas probuzení (1990)

Niekto sa môže dožiť 100 rokov no nikdy neprežije život spôsobom ako to leto pacienti dr. Sayera. Žiť sa učíme celý život, často sa to naučíme až keď je neskoro. Tento film je určite skvost, ktorý v nás vyvoláva tie správne otázky.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Rozhodne musím uznať, že sa na to nepozeralo dobre. To je však známka toho, že tam emócie boli. A nie málo. Retrospektívne porovnanie minulosti s tým, čo práve prežívajú, krásne zobrazilo to ako sa ľudia menia a s tým aj ich manželstvo. Nejak som ale stále vyčítala všetko Cindy, pretože Dean síce ako opilec no skvelý manžel bol pre mňa stále zosobnený dobráčisko..Každopádne vždy je to chyba oboch a obaja to skvelo ukázali..

Neopouštěj mě (2010)

I keď téma bola zaujímavá a neobvyklá, nevtiahla ma do príbehu. Neustále som počula ako mi v mysli víri myšlienka, že takého zverstva a absurdity sa ľudstvo dopúšťať nemôže..Preto som len nemo pozerala a ľutovala tak naoko. Napriek tomu všetkému mi film dal veľa,.. každý raz dokončíme, máme len jeden život a ten by sme mali ŽIŤ....

Poznáš muže svých snů (2010)

Možno keď budem mať 40 a krízu stredného veku, tento film ma osloví..teraz sa tomu tak nestalo.

Hodinu nevíš... (2009)

Zvláštne ponurá atmosféra, skôr ako márnica a nie nemocnica, ale sedelo to tam, i tie farby, kamera..Dosť dobré, Jiráček fantastický. Jedine ten záver mohol byť premyslenejší, dosť si to uľahčili.

Nezapomeň na mě (2010)

Záver mi prišiel ako z iného filmu. Celý čas som myslela len na to, že o čom je sakra ten film, aká je pointa. Práve koniec filmu mi to mohol prezradiť, namiesto toho nasledovalo WTF??

127 hodin (2010)

Niektoré pasáže filmu dosť odbiehali od hlavnej dejovej línie a prišli mi len ako zabíjanie času. Čo sa dá ale ospravedlniť, pretože pozerať sa dve hodiny na jednu postavu ktorá sa skoro ani nehýbe, by mohlo unudiť k smrti. Nuda sa zo začiatku často aj dostavila. Keďže sa hneď vie, že o ruku príde, čakala som len na jeho odhodlanie. Neskôr ma to ale vtiahlo do situácie a čím vyzeral hlavný hrdina horšie, tým to bolo uveriteľnejšie..v druhej polovine filmu to začalo mať tie pravé naturalistické črty a výsledný dojem bol až prekvapivo dobrý.

Sociální síť (2010)

Na tomto filme oceňujem najmä to, ako dobre je tu spracovaná síce zaujímavá no dosť jednoduchá téma. Dve hodiny ale prešli až moc rýchlo. Cena za slávu a bohatstvo je tu predstavená citlivo cez dokonale jednoducho zahraté pocity a emócie, hlavne nie klišovito a lacne. Malo to hĺbku.Pútavé, jednoduché a zároveň zložité, čudácke, vysokoškolácke, skrátka dosť dobré.

Dál než se zdálo (2010)

Vzťah na diaľku je ťažké zvládnuť nie len v realite ale i na filmovom plátne. No tu sa to zvládlo dokonale. Na Longovi a Barrymore je vidno , že lásku nemusia hrať, že sa poznajú, milujú a že im to klape. To sa prenáša na celý film, ktorý sa tak stáva osobnejší. Človek má potom pocit, že s tou pravou osobou sa dá prekonať skutočne všetko.