O.Peta

Petr Ondrášek

okres Kutná Hora

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 30.4.2018  12:34

Dopadem na svět a motivací hlavního záporáka nejsilnější film Marvelu, ale na mě jako na diváka to takový dosah nemělo. Bratři Russovci mě ani napotřetí nevtáhli do filmu. Největší zážitky jsou tak spíš jednotlivé výstupy Draxe, Bannera,... Třetí Thor byl pro mě daleko lepší zážitek, celistvější a příběhovější, než přehnaně bojovný, taky vtipnější. Vtip není nutně potřeba, ale ten odvážný konec... - zatím se mi tomu moc nechce věřit, to se pozná až s dalším filmem, jestli nevrátí nějakým kouzlem zase všechno zpátky, čímž by mě utvrdili v mém spíš průměrném hodnocení. 70%

• 18.7.2017  15:56

Nádherný vizuál, přehledný akční scény. Atmosférou to na mě dýchlo a připomnělo Predátora, nebo moji oblíbenou seriálovou klasiku z devadesátek Ztracený svět. Cast se taky povedl dokonale a nejvíc jsem si užil, že je to konečně blockbuster bez uřvaných utíkajících davů lidí a padajících mrakodrapů. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem velmi osvěžující zážitek. 80%

• 20.10.2016  20:48

Poprvé, co na mě filmové zachycení z cesty Dana Přibáně neudělalo velký dojem. Přišlo mi to, na to kolik se natočilo materiálu, až moc jednotvárný, nikterak obohacující. Seriál, to je ovšem už zase jiná třída, jen se to tentokrát moc nepodařilo poskládat do devadesáti minutové formy. Film je lepší brát jako trailer na seriál. 60%

• 20.10.2016  20:28

S Café society se mi Woody trefil naprosto dokonale do noty. Jak tematicky, tak obdobím, do kterého příběh zasadil. Navíc herecky perfektní a obrazově strašně líbivý malý nedoceněný film, který na mém osobním žebříčku bude figurovat mezi těmi nejlepšími jak pro rok 2016, tak i co se týká tvorby Allena. 90%

• 31.7.2016  20:35
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Po megahitu Stranger Things mi to nedalo, abych se zpětně nepodíval na další seriálové dílo z pera Duffer Brothers. Je vidět, že s tajemnem a postupným odkrýváním, umí pracovat. U Wayward Pines mi ale chybí nějaká větší dramatičnost. Hlavně v druhé polovině, kdy už nešlo sázet na divákovu dezorientaci, by to chtělo jít víc třeba do psychologie. Takhle se po půlce opojení atmosférou rozplynulo a zbytek řady dojel tak nějak na setrvačnost. Druhou řadu necítím potřebu vidět. 70%

• 2.1.2016  13:25
    Creed (2015)

Šablona splněna do puntíku bez špetky invence. To trochu zamrzí, čekal jsem, že právě Coogler dokáže k Rockymu přinést něco nového, třeba trochu artovější styl. Jakmile se ale na scéně objeví Rocky a ze Slye je cítit, že tuhle roli prostě miluje a jak si to užívá, nebo zazní známá melodie, moje srdce si říká svý a mozek ho těžko přesvědčí o tom, že nejde o nic víc, než průměrné boxerské drama. 75%

• 2.1.2016  12:40

Iñárritu skočil z divadla rovnou do drsný divočiny. Že si ponechal Lubezkiho kameru je poznat hned z úvodní scény s indiány. Hardy je v roli padoucha tak přesvědčivý, že až trochu zastiňuje Lea, kterého mám přece jen radši v těch kecavějších charakterech. 80%

• 2.1.2016  12:16

Technicky dokonalý film. Od kamery, přes hudbu až po atmosféru v některých částech filmu. Ale co naplat, když příběhově je to průměr, navíc emocionálně vyprahlej jak půda po loňských tropech. 65%

• 2.1.2016  11:55

Brutální a ukecaný, takový je Tarantino vždycky. Scénář je vymazlenej, všechny dialogy jsem doslova hltal. Jediný, proč nakonec nejdu do plnýho hodnocení, je to, že oproti Djangovi a Panchartům je to pro mě Tarantino jen na jedno zhlédnutí. Necítím potřebu film vidět ještě znovu a projít třema hodinama, když už znám rozuzlení, na kterém ta atmosféra a napětí tolik stojí. 85%

Joy (2015)

David O. Russell se hodně podbízí akademikům každým filmem, ale mě je to jedno, protože ať vezme jakýkoliv téma, vždy mě dokáže zaujmout a tady opět zůstává divácky atraktivním. Potřetí se opírá o spolupráci s Bradleym Cooperem a Jennifer Lawrence a jím to spolu prostě funguje. Navíc Joy působí dost svižně, že bych ani neřekl, že má 2 hodiny. 75%

Carol (2015)

No, tak mám snad splněno, pravidlo, že každý rok bojuje o Oscara jeden vyumělkovaný, neosobní film bez špetky emocí se potvrdilo. Trochu rekapitulace, kdyby se tomu chtěl někdo vyhnout: 2010 - Winter's Bone , 2011 - Tree of Life , 2012 - Master , 2013 - Blue Jasmine , 2014 - Foxcatcher , 2015 - Carol. A tak nějak jsem tušil, že to bude právě Carol. Strašná zívačka. 40%

• 31.7.2015  17:54

Už teď lituju novýho Bonda, stačilo by samotné očekávání, ale po MI:V tady má konkurenci, kterou nebude vůbec jednoduchý překonat, v podstatě to pro něj bude taková příhodná Mission Impossible, protože o moc lepší špionáž si už nedovedou představit. McQuarrie vydoloval z Ethana Hunta asi úplný maximum. Jak jsem žehral u Ghost Protocol na celkovou kampaktnost dílčích scén, tak Rogue Nation jede spíš podle Bourneova ultimáta, navíc Sean Harris je dokonalej záporák. Jízda roku, která s přehledem strká do kapsy Mad Maxe i Fast & Furious 7. [Kino 2015] 85%

• 3.7.2015  17:04

Jedna z největších blbostí, s kterou jsem měl tu čest. Dám hvězdu za pár dílčích Deppových kreací, ale jinak je to absolutní dno. 20%

• 3.7.2015  17:03

Tenhle animák se úplně vymyká ze současných digitálních výtvorů. Bylo příjemný koukat zase na něco hezkého, ač bez lidí, tak lidského. 70%

• 16.5.2015  21:50

Docela mě udivuje, že zrovna takovýto film dokáže zaujmout širokou veřejnost. Podle mě je to spíš chuťovka, která i nemusí sednout každému. Taková Kniha přežití v rámci post apo je příběhově určitě bohatší, což já prostě upřednostňuju před nadupanou akcí. Některý sekvence jsou ale obrazově tak vybroušený, že si divák z kina určitě zážitky odnese, ostatně ten rozpočet musí být někde vidět. [Kino 2015] 70%

• 12.4.2015  20:57

Tolik nadpřirozena nedají dohromady ani všichni hrdinové z Avengers co Domova parta, která přežije cokoliv. Tajně doufám, že se celá série ještě někdy aspoň trochu vrátí k základní premise, se kterou vznikl první díl, ale už se asi nedočkám. To by musely přijít úplně nové postavy, protože tahle parta je už příběhově strhnuta někde do žánru sci-fi komedie a vzhledem k tržbám se značka bude ždímat ještě hodně dlouho. Když se ale oprostím od toho, že pouliční závody jsou pasé, tak zábavnost celé šarády při vypnutém mozku nelze upřít. Rozlučka s Paulem moc pěkná, je viděl, že je točená srdcem. [Kino 2015] 75%

• 16.1.2015  22:51
    Annie (2014)

Nejsem velkej fanda muzikálů, spíš se mi většinou omrzí jejich monotónost už během sledování. Annie mě ale strašně bavila i přes svoji jednoduchost. Těch písniček zase není tolik a i když jsou prosťoučké obsahem jako v podstatě celý film, hudba je výborná. Nečekaně velká spokojenost. 85%

• 16.1.2015  22:35
    Nezlomný (2014)

Vcelku kvalitně zfilmovaný příběh Zamperiniho. Víc jak hodinu mě až překvapovalo, jak dobrá je Angelina režisérka, ale od zajateckého tábora se projevila nejspíš její nezkušenost. Film ztratí tempo a napětí zrovna v části filmu, kdy prožívá Zamperini asi nejtěžší období? To mi přijde škoda, bylo zaděláno určitě na víc. 65%

• 16.1.2015  22:34
    Sils Maria (2014)

Slušná konverzačka ze zákulisí filmového a divadelního průmyslu. Bez nějakých rušivých momentů jsem proplul dvěma hodinama, ale zároveň nezaznamenal nic, co bych si dlouhodobě zapamatoval. Neurazí, nenadchne. 65%

• 10.1.2015  21:24
    Kód Enigmy (2014)

Benedict je prostě hercem současnosti a o tom že umí, mě přesvědčil už dávno v mnohem menších filmech neméně skvělými výkony. 90%

• 10.1.2015  21:11

Totálně mimo. Nechápu, proč Miller zvolil tak příšerně chladnou, odtažitou formu. Čistá vypočítavost směrem k oscarům a opět jsem si potvrdil, že každej rok se do hry o plešouna vecpe aspoň jeden nějakej podobně marnej film. Obsahově strašně slabý, z dvou hodin by šlo klidně udělat 30 minut, nebo prostě jít divákovi víc naproti. Ach, jak já se těšil... 45%

• 10.1.2015  20:56

Baymaxe jsem si zamiloval, to je prostě úžasná postavička, která je originální a vtipná, jen škoda, že ostatní hrdinové jsou téměř o ničem a v podstatě mě vůbec nezajímali. Ale i s perfektní hudbou mi to vyjde na nejlepší animák uplynulýho roku. O fous před Peabodym a druhou Bezzubkou. 85%

• 20.11.2014  19:20
    Interstellar (2014)

Když řeknu, že se Nolan vrátil zpátky na zem, může to být zavádějící. Obsahem Interstellaru je to spíš ze Země pryč, ale pro mě se spíš vrátil do umírněnějších vod, co se týká gradace příběhu, přeci jen u TDKR se už nechal až moc strhnout a nebylo to úplně ideální. Naposled mi takhle rychle utekly v kině tři hodiny snad u Atlasu mraků. Jen mohl skončit o jednu až tři scény dřív a nechat to podobně jako v Inception trochu nedořečený, to je asi tak jediná možnost, kde si jsem schopen rýpnout. Ten pocit, že jsem viděl zase něco, co mě naplnilo hromadou emocí, je ale k nezaplacení. [Kino 2014] 100%

• 3.11.2014  19:41

Těžký minimalismus. Ale po podobně zmáknutým Američanovi od Corbijna, jsem ani nic jiného nečekal. Takový Homeland ve filmu dalo by se říct. Co jsem chtěl, to jsem dostal. 75%

• 3.11.2014  19:16
    Profesionál (1981)

Když jsem se rozhodl zkouknout pár filmů s Belmondem, netušil jsem, že hned tím prvním kouskem jsem si nasadil laťku, kterou už nepřekonám. Profesionál je úplně jiný než ostatní Belmondovi filmy, které jsem zatím viděl. Nedělá přehnanýho machýrka, nepřehání to s humorem a hlavní prim hraje výborný příběh, který není tak tuctový jako například v případě Dobrodruha nebo Samotáře. I vlastně ten úplný závěr není úplně typickej pro Belmonda. Mistr Morricone tomu dává ještě další rozměr a k absolutní spokojenosti moc nechybí. 85%

• 3.11.2014  19:03
    Šofér (2014)

Zatím nejpříjemnější překvapení letošního roku. Mně osobně Carnahan hodně sedí a i Stretch hraje na správnou notu. Po skoro měsíci od zhlédnutí a asi 20ti dalších filmech když se mě někdo zeptá, co mu z poslední doby můžu doporučit, jako první říkám Stretch, zakotvil se mi v hlavě a pořád si říká o druhou projekci s potenciálem na pátou hvězdu. Určitě ne pro každýho, ale kdo našel zalíbení v předchozích filmech Carnahana, může být nadšen. 85%

• 28.9.2014  20:49

Vaughn mě První třídou naprosto dostal. Singer měl už třetí pokus a znovu mě jeho dílo nechává naprosto chladným. Nevím proč, ale jeho X-Meny já sleduju bez zaujetí. Po senzační První třídě jsou mutanti zase na začátku, průměrná komiksárna. Probuzená víra v kvalitu téhle série je zase pryč. 60%

• 23.9.2014  21:25
    Sviňák (2013)

Nevím jak Sviňáka ohodnotit. Kdyby do mě chvíli někdo hučel a argumentoval, jak je výbornej, nechal bych se přesvědčit asi stejně rychle jako o opaku. Chvílemi mě to bavilo, Chvílemi jsem byl zhnusenej, přesto bych po prvních dvou třetinách mohl uvažovat i o vyšším hodnocení, jenže k závěru už moje pocity byly úplně opačný. Nejvíc se mi ze všeho líbily asi songy, který během filmu zazní, což filmu k dobru moc přičíst nemůžu. McAvoy nemůže být úplně normální, jeho Bruce mi přijde zahranej moc věrohodně, až mám obavy o jeho duševní zdraví. :)

• 24.8.2014  18:14

Pro mě překvapení roku, už dlouho se mi nestalo, že bych dopředu nějaký film tolik podcenil a odepsal předčasně. Zkrátka mi nepřišlo, že by tahle komiksárna mohla fungovat a i z fotek to na mě působilo spíš jak nějaký "béčko". Nakonec po všech těch nadšených reakcích, který mě úplně šokovaly, jsem se do kina nechal zatáhnout a nelituju. James Gunn si na tomhle udělal jméno a od teď nebude mít určitě o práci nouzi. Dokonce i ten wrestler Bautista tam dokáže fungovat, což mi přišlo úplně absurdní. Lee Pace je navíc v roli Ronana výbornej. Není to pro mě kino zážitek roku, ale peněz litovat nebudu. [Kino 2014] 80%

• 20.8.2014  20:27
    Coherence (2013)

Vůbec nejde o horor, nebo thriller, kde by se vraždilo. Spíš je Coherence chytlavá mysteriózní/sci-fi konverzačka s výbornou atmosférou a napětím. Zvědavost, co z celého toho kolotoče vypadne, nemůže nikoho opustit až do úplně poslední scény. Vážím si filmů, které nejsou o rozpočtu a prachy tak nejsou rozhodující faktor proč nenatočit film, jen dostat tu myšlenku. Momentálně mám chuť nadhodnocovat a jít do plných, ale zůstanu objektivní, přece jen je prvních 15 minut kecání celkem o nepodstatných věcech, ale pak je to jízda. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12