Anna Karenina (2012)

To pohrávání si s kulisami je sice efektní, ale slabě podaný příběh toto zastiňuje. Neviděl jsem žádnou z mnoha předchozích verzí Anny Karenniny, takže nemám s čím srovnávat, natož kritizovat, jestli je příběh špatně odvyprávěn, ale celkově mi to na tu obsahovou složku přišlo strašně chudé. Když dokážu shrnout film do dvou vět bez toho, abych něco podstatného opomněl, tak mi nepřijde, že je vše ok. Keira Knightley je strašně přeceňovaná herečka. Víc potěšily v menších rolích Kelly Macdonald a Ruth Wilson. Na Oscarech leda kostýmy, víc ani ťuk. [Kino 2012] 65%

Eega (2012)

Výborně jsem se pobavil. S Indickou tvorbou, potažmo celým Bollywoodem, teprve pozvolna začínám, ale rozhodně nehodlám končit. Docela mi vyhovuje to audiovizuální pojetí a jednoduchost, což mi vždy dokáže zvednout náladu. Pravdou je, že se dost nešetří stopáží a najít film pod dvě hodiny je trošku test zručnosti. I Eega tak ze začátku trochu zaostává a rozjíždí se pomalu, ale po těch zhruba 20 minutách kdy přijde na scénu okřídlená potvora, začne smršť invenčních nápadů a neskutečně gradující mučení svého protivníka. Výborně! 85%

Atlas mraků (2012)

Režisérské trio se předvedlo ve velkém stylu a naservírovalo (prozatím) film roku. Atlas mraků obsahuje tolik informací, vyvolává tolik zážitků, popisuje několik příběhů, a přesto po celou dobu dává smysl a neutápí se v nějakých extrémně nelogických blbinách. Je těžké si vše zapamatovat a udržet přehled po celý film. Kolikrát divák má co dělat, aby věděl, jestli sleduje postavu o několik let starší, nebo herec hraje někoho jiného. Zpětně je potřeba si vše sumírovat a dávat do kupy, aby se v tom bludišti dalo pohybovat. Pozor, to ale vůbec není kritika. Jsem rozhodně rád za takovýto velký epos, kde mám pořád nad čím přemýšlet, a nestačí vše sledovat jedním okem. Při ztrátě koncentrace se pak do tohoto rozjetého vlaku už jen těžko naskakuje zpátky. Určitě chci vidět znovu, jedno zhlédnutí je sakra málo. [Kino 2012] 90%

Druhá šance (2012)

Vtipné, dojemné, skvěle zahrané. Hodně moc komediálních situací, což jsem ani nečekal. Naštěstí vkusně podaných, to se zase s ohledem na obsazení čekat dalo. Meryl opět v plné síle dokazuje, že je top herečkou a letos by si nějaké to ocenění zasloužila víc než minulý rok za Železnou lady. Pro mě velké překvapení, čekal jsem jasný průměr, ale abych pravdu řekl, byl jsem chycen snad od první minuty. 85%

Patrola (2012)

Ayer si buduje svůj vlastní žánr a stále se zlepšuje. Daleko lépe stupňuje napětí, přes velké množství slova "fuck" a jeho variací dodává slušný scénář, který díky hlavní dvojici, jenž je velmi dobře zvolená, nenudí. 80%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Téma cestování časem ještě není ani zdaleka vyčerpané, stále vznikají další a další filmy, který zaujmou něčím novým, ale i staré otřepané věci zabalené do jiného obalu jsou pro mě pořád atraktivní. Proto si i Looper získal moji pozornost od samého počátku. První polovina mě zaujala asi o něco víc, v té druhé se děj už o mnoho neposunul. Závěr byl nevyhnutelný, tedy pokud nechtěl Johnson udělat stejný přešlap jako Jones ve Zdrojovém kódu. Nízkorozpočtovky mi nevadí, ale zde se to na filmu viditelně podepsalo, nejen v maskérně, kde z Levitta udělali nějakýho gumáka. Procentuálně to vidím na nějakých 65%

Skyfall (2012)

Jasně že se mi Skyfall líbil, ale tak nějak jsem očekával ještě trochu větší pecku. Vizuálně je to oku lahodící, parádní práce se světlem a elegantnější film podaný s takovou noblesou v tomto žánru snad ani neexistuje, což je hlavní důvod, proč mám Bondovky rád. Jen ty emoce mi chyběly. Také nevím, jestli "Joker" myšlenku mám brát jako neoriginalitu, nebo chválit za to, jak skvěle to bylo provedené. Každopádně Casino Royale zůstává nepokořené. [Kino 2012] 75%

Ricky Gervais Live 2: Politics (2004) (pořad)

Po zhlédnutí třech stand-up vystoupení Louise CK mám s Rickym docela problém. V této roli ho vidím prvně, ale prostě jsem se od srdce na plnou hubu nezasmál snad ani jednou. Není tak úderný a drží se docela při zdi. Nejspíš to bude jeho slabším rozjezdem, protože na předávání zlatých glóbů, o několik let později, si nebral servítky. Každopádně toto vystoupení mě moc nechytlo. 60%

Zabiják Joe (2011)

Strašně rozporuplný pocity mám z celého filmu, ale každopádně jsou vesměs pozitivní. Nevím, jestli to brát s plnou vážností, nebo se válet smíchy. Tak je to asi správně, vyvážená kombinace obojího. Matthew je geniální, při jeho výstupech jsem vždy strnule civěl do obrazovky. Docela mám chuť kouknout někdy znovu. :)) 85%

Reservation Road (2007)

Nečtu pravidelně a ne mnoho knih se mi zaryje do paměti, ale předloha k tomuto filmu mě popravdě řečeno zaujala o dost víc než film samotný. Obsazení je více než slušné a zahrané to také není špatně, ale ta knížka mi i emočně sedla víc. 60%