Smažená zelená rajčata (1991)

Nádhera, krásný, milý filmeček. Tady měly být Oscarové nominace proměněny. Ta nadčasovost je neuvěřitelná, nevěřil bych, že jde o víc jak 20 let starý film. Je vidět, že Jon Avnet dal do své prvotiny asi vše, co v něm dřímalo a vykouzlil velice příjemný, dojemný film. Ještě se mi snad ani nestalo, aby mě tyhle odvyprávěné filmy z pohledu postarší osoby, která už má život za sebou, chce předat své vzpomínky a nenechat je vyhasnout, nechytly za srdce. Měl jsem trochu obavy, aby se herečky neprojevovaly až moc afektovaně, ale nakonec se i Kathy Bates udržela v toleranci :) Možná o jeden stupeň budu trochu nadhodnocovat, ale co už. :)) 85%

Hasta la vista! (2011)

Další z řady filmů o handicapovaných a znovu snímek, který si najde své místo. Trojice mladíků se vydává na dobrodružnou cestu směr Španělský bordel, ale samotný cíl není tak důležitý jako ty zážitky a překážky, kterými se musí prokousat při cestě za svým snem. Nejhorším druhem postižení je pro mne přijít o zrak a právě slepý Jozef dokáže těch svých pár vtipů trefit nejlépe. Přál bych si, aby se tato sympatická Road movie dostala do podvědomí vícero diváků. Nedotknutelní také začínali nenápadně, a kde jsou teď. 80%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nechápu, jak si ti co vychvalovali Serbuan maut do nebes a pasovali ho na akčňák roku můžou stěžovat na děj a příběh, tam nic jako příběh ani neexistovalo. Postradatelní v tomto ohledu dodrželi základní schéma, bez kterého by to fakt asi nešlo a pak už se přidávají jen ty dlouho očekávané bonusy a kdy která hvězda vyleze na plac. Já jsem na výsost spokojen. Jednička měla hluchá místa, ale tady ani jedno. Že Exp 2 nemá akci? Vždyť to je jedna velká akce, která trvá 103 minut, navíc je krásně přehledně sestřihaná, co víc chtít! Vtipných narážek je také dost, při větší dávce by se vše mohlo překlopit na komedii, popřípadě zajít za hranu při zanechání scény s Novakem. Srandu si hoši ze sebe udělat umí víc než dobře. Za dva roky se budu opět těšit a do té doby sledovat koho všeho Sly zase zlanaří. Simon West je zpátky stejně jako Arnie. [Kino 2012] 90%

Pampeliška (2004)

Málo známý film, ale stojí za to ho vidět. Čekal jsem další nezávislárnu, která mě ničím nezvedne ze židle a nikterak nezapojí do hry mé citové vnímání. A v domnění, že Pampelišku načnu a dorazím na dvakrát, jak už to tak bývá u těchto filmů, jsem se do ní pustil. Jenže já byl v půlce už tak zabraný do příběhu, že by byla strašná škoda rozkouskovat ani ne tak děj, ale mé psychické rozpoložení. Každý snímek, který ode mne chce vyšší hodnocení než průměr, musí mít něco navíc. Pampeliška má díky své délce docela přímočarý vývoj, při nepřečtení obsahu i dramatické zvraty, ale hlavně vyvolá emoce a to je to nejdůležitější.

Café de Flore (2011)

Nevím, ty příběhy nemají společného vůbec nic. Příběh z roku 1969 zaujme celkem obstojně, ale je ho strašně málo. Potřeboval by více rozvinout a hlavně mít svůj vlastní film, protože ta plácanina moderní doby, která se tam neustále cpe, je naprosto nedůstojná. Nemá hlavu a patu, šílený střih, kterým lítá tam a zpátky a nic nenabídne, mně tedy určitě ne. Nejhorší na tom je, že si krade pro sebe většinu času. Dnes budu ještě hodný a dám větší hodnocení, než na kolik to opravdu cítím, ale ať už mi radši ani neleze na oči. :))

Saw: Hra o přežití (2004)

Uff. Brutální, nechutný, ale pouze pomocí tíživé atmosféry a psychologického nátlaku, kterým James Wan stupňuje celý zážitek. Jinak Saw nepůsobí tolik nechutně a zvráceně, čehož jsem se obával, ale chtěl jsem tuhle klasiku konečně zhlédnout. To co dělá Saw výjimečným, je scénář a příběh, který v tomto žánru jen těžko bude hledat konkurenci a že zrovna tady mi na konci spadne čelist, jsem fakt nečekal. Kéž by u hororů používalo hlavu více tvůrců. 90%

Méďa (2012)

Stoprocentní tyhle filmy asi nebudou nikdy. Když se bez romantické stránky neobejde ani Cohen s Diktátorem, který si jinak nebere servítky, tak co čekat od filmu s mluvícím Brumíkem. Seth MacFarlane má výborný hlasový projev a vše co vypustí z huby prostřednictvím médi, stojí za to. To že sype z rukávu samé sprosťárny a film je proložený spoustou filmových narážek napříč žánry (Star Wars, Alien, Flash Gordon, Indy,… a mnoho, mnoho dalších) je už samo o sobě působivé, ale tady když už člověk nečeká, že by ze sebe chlupáč ještě něco vyloudil, přijde další fór a nenechá tak pachuť nad tím klasickým romantickým schématem (Viz. retard a Lautner na konci). Tohle není jednohubka, na tohle se rád podívám znovu. Bavil jsem se královsky, pátá možná časem přijde. [Kino 2012] 85%

Hunger Games (2012)

Velké překvapení. Moc jsem si nesliboval a jsem parádně překvapen. Je pár věcí, které mi vadily, a kdyby se vynechaly, spokojenost by byla ještě daleko vyšší. Za prvé to šílené módní pojetí budoucnosti, strašně přestylizovaný postavy (vousy, vlasy, kostýmy na zahájení,…). Za druhé zásahy do reality show. Nelíbilo se mi, jak tvůrci hladových her zasahují do prostředí a snaží se ho zatraktivnit. Ta syrovost prostředí a spolehnutí se jen na své schopnosti bohatě stačí na upoutání divákovy pozornosti. A poslední výtka je na romantickou stránku. Opět se musí v poslední půlhodině objevit a zvrátit to na co jsem se těšil a napjatě očekával. Až si to rozdají kolegové z districtu (kraje). Bohužel, happy end je zase tu. Proč to nemůže mít kulervoucí závěrečný moment, který by vyvolal v člověku pocit, který zažívá tak u 1% filmů. I přes tyto tři kritické body hodnotím vysoko, protože na to jak je film dlouhý, tak jsem se ani chvíli nenudil! I pomalé pasáže Jennifer Lawrence s přehledem utáhne a já se moc těším na další díl. 75%

Bourneův odkaz (2012)

Jednou to ještě v pohodě beru, ale novou sérii bych už asi neakceptoval. Už teď je míra inovace téměř nulová, přesto pořád slušná zábava ve vysokém tempu. Damona mám radši, ale Rachel Weisz zase s přehledem kompenzuje "asistentky" Bournea. Mnozí toto pokračování odepsali už dopředu a je vidět, že zájem o něj je poměrně malý. Každopádně ostudu předchozí sérii určitě Gilroy neudělal a řekl bych, že odkaz je minimálně stejně kvalitní jako Bourneův mýtus, který považuji z předchozích dílů za nejslabší. [Kino 2012] 70%

Annapolis (2006)

Nemohu a ani nechci moc kritizovat, protože skoro není co. Annapolis je z půlky boxerský film a z části také film o námořnické akademii a výcviku. Ani v jedné linii nejde Lin nijak do hloubky, takže není ani moc co zkazit. S hodnocením bych šel klidně o stupeň výš, ale konkurence v tomto žánru je obrovská. Lepších boxerských dramat bych napočítal hned několik a i co se týká námořnictva má Annapolis velkého konkurenta ve snímku Ten nejlepší. 65%