For All Mankind - Perestrojka (2024) (epizoda)

z môjho pohľadu to pomaly, ale (ne)nápadne skĺzava od 4,5* prvej sezóny k 3* tejto ostatnej..či bude posledná, neviem a akosi sa čoraz častejšie prichytávam pri tom, že nejako už ani príliš netúžim po pokračovaní..možno jedným z dôvodov prípadného sledovania bude to, či niektoré hlavné postavy budú fachčiť a plkať do filmovej storočenky, pretože asi aj na Marse platí "nejsou lidi"..za štvrtú sériu už iba ***..zachránil by to leda druhý príchod Krista.. edit po s04e10: tak tento záver snáď pochádza z pičníku Rosfilmu a Marvelu..keďže obe mi spôsobujú kopřivku, znižujem hodnotenie na **..a to nielen poslednej epizóde, ale celej sérii..

Forst (2024) (seriál)

vzhľadom na prvé dve, tri epizódy som očakával oveľa lepší ťah na bránu..bohužiaľ, bratom zo Severu niekto pošepkal, že svetovosť nie je o obsahu, logike, rozuzlení, ale hlavne o sexuálnych ukážkach kríženca A. J. Buckleyho s Jiřím Zahajským..no, u mňa tadeto rozhodne cesta nevedie..zostrihať na štyri epizódy, popracovať na rozuzlení, odstrániť pípoviny a bolo by to za 75 %..takto, keďže piaty plus šiesty diel série prekvapí tým, že oproti začiatku to ide dolu hajzlovým potrubím, dávam tomu 40 % a dva złote..

Krematorium (2024) (seriál)

normálne tak za tri urny po kremačke..štvrtá za peknú riťku a (hoci menšie) cicíky Mařky Ančí..

Land of Bad (2024)

no a čo, že podaktorí to oceňujú v nižších hladinách..no a čo, že podaktorí skúmajú objemové posuny gladiátora..no a čo, že takmer všetci si sedia na ritiach, kým iní zachraňujú svet..;) za mňa päť ostrých..

Sarinjaui Syopingmol (2024) (seriál)

nemusím príliš filmy či seriály japonské, kórejské, čínske, thajské etc...ad 1: viaceré som skúsil a boli nahovno..ad 2: vychádzajúc z 1. bodu som zistil, že im hodnotenie na čsfd navyšujú pravdepodobne fanatici milujúci ryžu, ak už nie samotná piata kolóna žltkastých stánkarov..ale..ale toto im vyšlo..! pobavil som sa, záplatka z môjho pohľadu nevyžadovala zložitosť, nakoľko jej odkrývanie prebiehalo v etapách a to zbavovanie sa šupiek cibule, resp. minulostné vratky boli naratívne veľmi fungujúce..malo to super akcie, chvíle napätia, ba aj humor sa tam dal nájsť..za mňa 5 porcií japchae..ak by bola druhá séria, pokojne ochutnám..

Absolventi roku 2009 - Part of Something (2023) (epizoda)

seriál dopozeraný 8/8..čakal som viac, čakal som možno aj niečo iné..dalo sa to pozrieť, ale nie som spokojný..dal by som tomu 50 %, ale v počte hviezd (aj z dôvodu mne nesympatickej hlavnej hrdinky) to nie je možné a tak znížim na dve..

Arnold (2023) (seriál)

za mňa spokojnosť..s Arniem spoluputujeme svetom od roku 1988 (prvýkrát videný Terminátor - ten bez poradových čísel a prídomkov :))..poznáme sa (ako by to dr. Štrosmajer) tak napoly - ja jeho áno, on mňa nie (ale poznám sa s jeho dablérom z niektorých filmov ;))..za tie desaťročia o ňom človek prečítal dosť informácií, videl množstvo filmov, počul nejednu fámu, hejt či hajp..táto skladačka umocňuje (môj) skvelý dojem z pána Arnieho Čiernovajca..mnoga ljeta živjo..!

Bodyguardi (2023) (seriál)

že "Slováci budou sedmej díl nenávidět"..ale piču, je to zábava..to skôr Češi nadávajú na ostatné epizódy, resp. celý seriál, pričom ani ovce trtkať nemusia..:) piata hviezda na vyváženie hejterov..;)

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

určite nie průser, určite nie Most..ale dávam tomu šancu..už len preto, že štatl..a budem rád, ak to v nasledujúcich epizódach dospeje k štyrom *..

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

hoven plný svět..takže jedno kadění (a dobře jí tak, bábě!!! :)) průser nedělá..spokojenost.. teda aj spätne zdvíham hodnotenie na štyri červené päťcípe pri všetkých epizódach..Pruša ma už asi výrazne neprekvapí (predsa len..úchyl je Průša ;)), takže sa zdá, že na 80% hodnotení ostanem..