• Western

Drákuloviny (1995)

Drákula je mrtvý a miluje to a já zase miluji tento film. Nielsen je v roli hraběte nepřekonatelný. Dokonalá pocta Drákulovi, filmů s Drákulou a hlavně mému duševnímu mistrovi Belovi Lugosimu.

Mladý Frankenstein (1974)

Spolu s Drákulovinama je toto asi nejlepší Brooksův film a zároveň dokonale provedená parodie/pocta starým černobílým hororům od společnosti Universal. Je proto potřeba si dobře nakoukat starou Frankensteinovskou sérii a pak si můžete do sytosti užít tento film.

Van Helsing (2004)

Geniální a zábavná pocta starým černobílým hororům. Úvodní černobílá scéna skutečně nemá chybu, no a zbytek skvělá akční jízda se sympaťákem Jackmanem a krásnou Kate v úžasném kostýmu.

Černá labuť (2010)

Pro mě veliké zklamání. Po formální stránce sice dokonalé, ale jinak velice prázdné. Snaha šokovat je už trochu přestřelená a ke konci mi to přišlo hodně trapné.

Zmizení Alice Creedové (2009)

Velice napínavý komorní film. Gemma se mi zatím líbila ve všech filmech, co jsem s ním viděl a v tomto obzvlášť. Je prostě dokonalá. I ten roubík jí slušel :-)

Pán sedmi moří (1940)

V posledních dnech jsem pomalu ale jistě propadl kouzlu těchto starých dobrodružných bijáků s Errolem Flynnem. Tento z nich byl zatím úplně nejlepší. Errol je dokonalým prototypem romantického hrdiny.

Komedie plná hrůz (1964)

Vincent Price dnes podruhé v této skvělé černé komedii. Už dlouho jsem se tak nepobavil, neboť domácnost funebráka Trumbulla je jako vystřižená z nějakého sitcomu. K tomu potěší i Basil Rathbone, Peter Lorre a Boris Karloff, další to hvězdy klasického hororu.

Krvavé divadlo (1973)

Jakožto veliký milovník hororů, VIncenta Price a Shakespeara jsem si na tomto filmu velice ulítnul. Vincent je coby zhrzený Shakespearovský herec, který se mstí svým kritikům, prostě dokonalý a potěší i Diana Riggová z Avengerů.

Dracula (1931)

Až umřu chci být jako Bela Lugosi.

Past (1996)

Dvě sexy lesbičky, co si myslí, že okradou mafiána o peníze a nakonec to trochu nevyjde a děvčata skončí pevně svázaná (odtud také originální název Bound) a s roubíky v puse. Jeden z nejlepších moderních krimi thrillerů a jeden z mých nejoblíbenějších barevných filmů, který se mi bohužel už nevešel do TOPky :-)