Showgirls (1995)

Viem, že je to hlúpučký film, Elizabeth Berkley je strašná a výraz prehŕavanie je slabé slovo (ak tu môžme vôbec hovoriť o nejakom hraní), dialógy - škoda reči, ... Napriek tomu je tento film skvelý a vždy ma dokáže upútať svojou spontánnosťou a provokatívnosťu (teraz nemám na mysli odhalené prednosti jednotlivých protagonistiek). Je mi jasné, že sa to nemôže páčiť každému, ale Paul Verhoeven odviedol skvelú prácu. Teraz nechcem nikoho uraziť, ale očakávať od filmu, sústrediaceho svoj dej na ťažký život tanečníc/striptérok, nejakú hlbokú morálnu sondu alebo intelektuálne žvásty, môže fakt len totálny debil. Holt nemôžme byť všetci filmovými kritikmi/študentmi filmovej školy/zahorklými inteletkuálmi. Tento film je taký ako väčšina jeho protagonietiek (ako sa nám aspoň snaží nahovoriť režiśer) - jednoduchší a pri tom sakra komplikovaný. A tak ho treba aj brať. Btw Gina Gershon je bohyňa...

Faces of Death 4 (1990)

Po zmršnej trojke konečne dôstojný nástupca pôvodného dokumentu z roku 1978.

Superman se vrací (2006)

Nenaplnené očakávania - to je hlavný problém. Tento film je "trošku" iný, než všetci čakali (vrátane mňa). Napriek tomu si svoje hodnotenie zaslúži. Btw Brodie Bruce by bol určite zhrozený nad nie nepodstatným dejovým zvratom a film by určite zotrel :)

Mladí v partě (1982) (seriál)

Je to šialené, ale bohužiaľ dosť často aj zúfalo nevtipné. Ale hlavné postavičky si nemôžte nezamilovať ... (Zvyšujem hodnotenie, pretože druhá séria je minimálne o 100 % lepšia :) )

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Takže poporiadku. ***** - Cigarete Burns, Jennifer, Imprint (osobne nechápem, čo je na tomto diele také šokujúce. Tipujem, že prudérna Amerika nie je pripravená na zábery nedonosených plodov plávajúcich si v rieke a celkové zaobchádzanie s nimi), **** - Deer Woman, Dreams In The Witch House, Coscarelliho Incident ..., Sick Girl, Pick Me Up,Haeckel´s Tale,Dance of the dead, *** - Fair Haired Child, Homecoming (Dante to tentokrát už celkom prehnal) a napokon najslabšia Chocolate, ktorú by som s kľudným svedomím z tejto série vyškrtol, pretože sa tam ani trohu nehodí.

Jackass 2 (2006)

Podarené vtipy/scénky sa striedajú s tými trapnejšími. To bol vždy hlavný problém Jackass-u seriálového/televízneho aj filmového - neschopnosť udržať si určitú úroveň kvlaity po celú dĺžku trvania. Naštastie v prípade filmu sa to už trochu zlepšilo. Knoxville a spol. by su už mali konečne zafixovať, že niekedy je menej viac.

Gremlini (1984)

Totálna vianočná klasika. Škoda len, že naše televízie ju vytrvalo ignorujú a nezaradia ju do programovej štruktúry v tento čas (myslím na Vianoce) :(((

Tábor Sleepaway 2 (1988)

Angela sa vrátila. Tentokrát ako vedúca v tábore. A Angela si nenechá srať do roboty, a preto akonáhle niekto nedodržiava pravidlá, je automaticky "poslaný domov", ak viete čo tým myslím... Po maximálne sračkoidnom a smiešnom Sleepaway Campe č.1, som skutočne nič nečakal. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zhliadol túto pecku. Angela je vo skvelej forme a s ničím/nikým sa nepára. Jej bodycount by jej mohli ticho závidieť aj jej mužský kolegovia či už z Crystal Lake, Elm Street alebo vidláckeho Texasu. Horor ustúpil do pozadia čiernej komédií a to je len dobre. Skvelé vtípky, parádne metalové vypalováky made in 80 - čo viac si priať. Takže - Good Night, Campers :)

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Splatterové orgie a Ricky - čistý ako ľalia a nepoškvrnený to hrdina, v boji za slobodu a ľudské práva všetkých väzňov v sprivatizovaných a skrz-naskrz prehnilých väzniciach.