demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 7.2.2010  01:40

Úvodný kanadský žartík s neočakávaným zakončením bol výborný, ale potom film skĺzol do koľají (pod)priemernej vyvražďovačky zakončenej síce slušne akčným finále, ale tá pointa bola na môj vkus naozaj dosť mimo.

• 2.2.2010  00:33

Blair Bitch zavretá v spálni (fakt som čakal, že Micah a Katie v tej spálni aj zablúdia). Nuda, bezradnosť a nechápavé krútenie hlavou, čo že to zase spôsobilo taký poprask - toť moje zážitky z projekcie Paranormal Activity. Veľmi ma ale potešil záver, kedy film konečne naplno upútal moju pozornosť (nie najlepšia vizitka po hodine a pol mučivej agónie, ale aspoň niečo) - samozrejme mám na mysli záver so šibalským mrknutím do kamery ;) ten druhý (policajti) je naopak čisté zúfalstvo.

• 26.1.2010  21:02

Nechal som sa zlákať na meno Johna Carpentera a tak mi treba. Okrem nádychu 80-kovej atmosféry a náhľadu, ako vyzeral T.L.Jones "za mlada", nemá tento film absolútne čo ponúknuť a navyše ho brutálne ohlodal zub času.

• 22.1.2010  20:06

Ovplyvnený tunajším hodnotením som čakal niečo zábavné, čo bude z katalógu spoločnosti Full Moon vyčnievať a priam žadoniť o pozornosť. Bohužiaľ. Ďalšie ultra lacné béčko (do pekla aj s celým Rumunskom), ktoré si môže podať ruku s takými Subspecies, Lurking Dark či prvým Puppet Masterom. Veľmi slabý Gordon. Škoda.

• 16.1.2010  23:59

Zombieho Spookshow International mi nikdy neprirástol k srdcu. A bol to práve El Superbeasto, kto ma v ňom iritoval najviac. Nič sa nezmenilo ani v rozpohybovanej verzií, ktorá pomerne verne ctí obrázkovú predlohu. Škoda.

• 10.1.2010  17:50

Rok sa zišiel s rokom a ďalší American Pie je na svete. Ako už býva dobrým zvykom, ak chcete týchto 90 minút prežiť bez ujmy, treba sa oprostiť od akýchkoľvek ilúzií a pripraviť sa na dávku pokleslej "zábavy". O deji (točiacom sa okolo biblie, s ktorou sme mali dočinenia už aj v pôvodnej trilógií) sa nemá cenu baviť (stále fičíme o tom istom, len vtipov akosi ubudlo). Ako celok "Book of Love" nefunguje ani za mak, ale opäť sa tu nájde pár svetlých stránok, resp. vtípkov, ktoré človeku vylúdia na tvári aspoň pobavený úškrn. Prekvapila ma Rosanna Arquette, z ktorej sa vykľul viac než dôstojný nástupca Eugena Levyho, ktorý pre zmenu zase degradoval na prcičkovský trademark a okrem jeho účasti sa od neho vlastne ani nič iné neočakáva. Z podarených scén treba ešte vypichnúť epizódku v kanadskom bordeli so "zrelou" (alebo lepšie povedané prezretou) prostitútkou Monique, či záver epizódky v butiku s dámskym spodným prádlom, kedy častovanie predavačky nášho hlavného hrdinu obligátnym a nevinným pozdravom "Cum again" dostáva nový rozmer :). Redukciu vtipov a krok späť smerom k umiernenosti vnímam ako veľké negatívum, zvlášť pre podobný druh filmov. Palec dolu.

• 8.12.2009  00:18

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Staunton Hill nedisponuje ničím, čo by ho odlišovalo od rady žánrových indie súputníkov, ktoré v poslednej dobe so železnou pravidelnosťou zahlcujú trh. Vlastne jedna odlišnosť by tu bola a to post režisérskej stoličky, na ktorú zasadla ratolesť TOHO Georga A. Romera. Je pekné, že sa Cameron vydal v šľapajách svojho otecka, ale len meno samotné ešte nie je zárukou kvality (to holt nie je vždy ani u jeho fotríka). Je chvályhodné, že nás neobťažuje zombíkmi, ale (aspoň pre tentokrát) sa vrhol na odlišný subžáner. Tu však výčet pozitív konči, pretože Cameron nie je ani príliš zručný remeselník a ani invencia mu veľa nehovorí. Ach jaj.

• 27.11.2009  23:41
    Zmije útočí (TV film) (2008)

Panečku...geneticky upravené zmije na úteku. Nielenže sú agresívne, lovia vo svorkách, systematicky útočia, ale neštítia sa ani takých zákerností ako ohlodávanie ubohých nešťastníkov až na kosť. A sú krásne digitálne a pri útoku pozoruhodne vystreté ako po požití modrej pilulky. A k tomu ešte zlovestne vrčia ako medveď. Ale výčtom uvedených kvalít sa zábavnosť tohto filmu končí. Škoda.

• 16.11.2009  23:28

Jenniferino telo je nepochybne krásne, ale film bol pre mňa sklamaním (podobne ako svojho času Teeth). Hlášky parádne, ale absencia akéhokoľvek gore a dej tiahnuci sa odnikiaľ nikam. Škoda.

• 16.11.2009  18:28

Neuveriteľná kravina. Nápad zaujímavý, ale celkové spracovanie a priebeh únosu...WTF? To niekto naozaj myslel vážne? Odhliadnúc od faktu, že hlavné hrdinky mali "pár" šancí na útek, žiadna tak neučinila (a retardované sa mi byť nezdali, tak neviem, v čom bola chyba). O ich vysokom intelekte svedčí aj fakt, že keď bola jedna z nich vyslaná do obchoďáku na nákup a bez dozoru, zmohla sa len na volanie o pomoc pred priemyselnou kamerou v posunkovej reči!!! No a potom nech im človek nepraje smrť...

• 8.11.2009  11:46
    Seventh Moon (2008)

Kedy už konečne ľudia pochopia, že digitálna kamera je ZLO. Aspoň čo sa hororov týka (česť výnimkám). Ľudia ako Edwardo Sanchéz si to nie a nie uvedomiť. Blair Witch ma síce nenadchla, ale pripúšťam, že tam mala svoje opodstatnenie. Ale prečo pre boha živého v Seventh Moon? Ako keby už bez tak nebolo dosť náročné sledovať tápanie mladého páriku v tme, kamera sa musí k tomu stále epilepticky triasť. Hrôza. Nabudúdce prosím trochu viac svetla (aj keď na úkor reálnosti, ale stále lepšie, než hodinu a pol čumieť na rozmazané obrysy (a to je ten lepší prípad) ) a pred natáčaním poslať kameramana k doktorovi, nech mu na toho Parkinsona predpíše nejaké prášky. Tiež by som si odpustil tie trápne efekty (pri nástupe mesačných ľudí sa kamera náhle rozostrí a my vidíme len biele machule - hoci neviem prečo, lebo v Altered boli masky na filme tou najpozitívnejšou vecou).

• 20.10.2009  23:27
    Pach krve 3 (2009)

Väzni medzi sebou versus zmutovaný hillbily. Toť stručný popis druhého pokračovania Wrong Turn. Žiadny gorefest sa však nekoná. Kanibalská rodinka je degradovaná na jedného muťáka, z ktorého sa ku koncu vykľuje Wolverine a jeho milučkého synčeka, ktorý však do deja výraznejšie nezasiahne. Tento útly a krehko vyzerajúci degenerát však trpí MacGyverovským komplexom a popri miešaní molotových koktejlov stíha pripravovať rafinované pasce, ktoré majú pre nič netušiacich nešťastlivcov fatálne a svojou prehnanosťou úsmevno-brutálne následky. Podarí sa mu tak odrovnať celú skupinu ozbrojených väzňov, ktorí po ceste náhodou narazia na havarované opancierované auto prevážajúce peniaze. Na raftujúcu dievčinu však očividne nestačí. Ach jaj, to sú mi scenáristické berličky. Jak sviňa :) A pritom zo začiatku to vyzeralo tak sľubne...

• 3.10.2009  18:38

Patrick Lussier je klasik. Buď si svoje filmy točí len sebe pre radosť alebo ma vždy neuveriteľnú smolu pri výbere vhodnej látky na spracovanie. Keď sa tak pozerám na jeho filmografiu a porovnávam s tým, čo som mal česť doposiaľ vidieť, musím konštatovať, že snáď len s výnimkou tretieho proroctva sa jedná len o jeden prúser za druhým. Výnimkou nie je ani My Bloody Valentine. Zabudnime na všetky kecy typu: Prečo remakovať skoro 30 rokov starý film, ktorý bol len ďalšou tupou vyvražďovačkou, po ktorej dnes neštekne ani pes? Byť úprimný, sám si spomínam len na jedinu scénu, a to konkrétne dvojitú penetráciu súložiaceho páriku krompáčom :) - rozkošná to scénka, ktorá bola v nasledujúcich rokoch niekoľko krát citovaná (mimo iného sa s ňou popasoval aj samotný Jason). Je však na pováženie, aby niekto nedokázal preliezť už tak dosť nízko nastavenú latku kvality. Ale Lussier je borec a podarilo sa mu to ;) Neuveriteľne veľké množstvo wtf momentov, vrah zjavujúci sa odnikiaľ a na tých najnepravdepodobnejších miestach, neskutočne ploché charaktery, herci, ktorí v podstate ani nemajú čo hrať no a záverečná pointa, resp. odhalenie vraha, ktoré tomu všetkému nasadzuje korunu. Ach jaj. Hlavná devíza (3D) ma bohužiaľ minula (napr. taký krompáč či oko letiace do publika atď. rozhodne musí stáť za to ;).

• 3.10.2009  18:20

Martin je lúzer. Robí v pizzérií, ale chce sa stať tou najväčšou rockovou hviezdou, aká kedy kráčala po zemi. Keď sa naskytne šanca na konkurz v rockovej kapele, neváha poslať svojho šéfa niekam. Bohužiaľ, Martinove sny nekorešpondujú s jeho schopnosťami a konkurz sa končí fiaskom. Pokorený Martin sa vracia s chvostom stiahnutým medzi nohami do svojej práce, ale jeho šéf veľkou dávkou tolerancie neoplýva a Martina surovo vykopne. Pred pizzériou stretáva záhadnú voodoo kňažku, ktorá mu ponúkne dohodu - vyplní Martinovi sny výmenou za jeho dušu...

• 3.10.2009  17:43

Ďalšie dietko spoločnosti Full Moon. Snáď sa niekedy dočkám a natrafím na nejký spektákl, ktorý nebude stáť za úplne h... Tento krát som sa nechal zlákať na Ashley Laurence a Jeffryho Combsa. Moja chyba. Rutinná, nudná, nelogická, ale na druhej strane miestami vtipná (aj keď poväčšinou nechcene) voľná adaptácia Lovecraftovej poviedky. Ruky preč.

• 18.9.2009  17:15

Pre niekoho, kto s týmto žánrom nemal zatiaľ dočinenia, to bude možno pôsobiť ako bomba. My ostatní, ktorí už mám čo to napozerané, radšej siahneme po niečom naozaj kvalitnom. Tak ako je tento film na imdb brutálne podhodnotený (zatiaľ), je v rovnakej miere na csfd brutálne nadhodnotený (zatiaľ). Časom sa to dúfam vyrovná ;)

• 15.9.2009  12:52

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev.

• 13.9.2009  21:41

Film spočiatku pôsobí ako ďalšia osemdesiatkova komédia, ktorá sa zhruba v polovici nenásilne pretransformuje na slasher. Bohužiaľ, slasher nie veľmi vydarený. Jedna vec je ale zaujímavá a to konkrétne sledovanie, akým vývojom prešiel za dvadsať rokov cheerleading :)

• 13.9.2009  00:05
    Kinta (2008)

Je síce pekné, že chlapci sú niekoľkonásobní majstri vo wushu...čo z toho, keď bezpohlavná réžia spoľahlivo pochová všetku ich snahu. Až na záverečný (dvoj)boj v klietke, stojí bojová/akčná stránka tohto filmu za prd. Mizernú réžiu ešte podfarbuje na všetky strany striekajúca digitálna krv, ktorá by menej rušivo pôsobila snáď len v 20 rokov starej počítačovej hre (toto snáď nemohli myslieť vážne!) Tiež neviem čo si myslieť o prvých dvoch súbojoch, ktoré sú nám v priebehu nasledujúcich minút kompletne prehrané znovu ako flashbacky jednotlivých účastníkov. Dianie na obrazovke ďalej podfarbujú dva stále dokola sa opakujúce rockové/rapové songy (na a čo, že sa dej filmu odohráva v 19. storočí)...ehm, "dianie", ak sa to tak dá vôbec nazvať. Scenár k silným stránkam tohto filmu rozhodne nepatrí. O.K. robotníci v Malajzií ťažiaci meď to mali dosť drsné...ale nabudúce prosím zabaliť do niečoho, čo má aspoň náznaky zápletky, príbehu alebo deja. Takéto potácanie sa od ničoho k ničomu, pokiaľ to nie je vo vrchovatej miere kompenzované martial arts, fakt nemusím. Pokiaľ mala byť Kinta malajskou odpoveďou na Ong-Bak, fatálne sa nevydarila. Premrhaný potenciál filmu a zúčastnených fighterov bude mrzieť ešte dlho.

• 31.8.2009  14:24

Toto má byť "špičková choreografia súbojov"? Mne naopak všetky bitky prišli strašne "laciné". Čo je dosť smutné vzhľadom na fakt, že tvoria cca 70 % filmu.

• 11.8.2009  22:26

Cook má miestami veľmi svetlé chvíľky, bohužiaľ ten romantický a klišovitý balast to strháva dole.

• 8.8.2009  23:49

Popis deja mierne mimo, ale podstatu vystihuje - hadi v ponorke. Trashoidná zábava môže začať :) Ale nezačne, teda aspoň zhruba do poslednej 20 minútovky, kedy Luke Perry začne hadov nemilosrdne strieľať :) (pripomínam, že sme stále v ponorke!). Krivka zábavy stúpa prudko nahor a kulminuje záverečným súbojom s obrovským zmutovaným hadom, v ktorom dôjde mimo iného aj na mlátenie doskou na písanie po hadovej hlave :) Čerešničkou na torte je záverečný (predtitulkový) príkaz jedného pohlavára malému vojačikovi, aby bedňu s hadmi naložil do lietadla :)

• 28.7.2009  22:50

Celovečernú stopáž už Braxtan a jeho parta bohužiaľ neutiahli. Film má neuveriteľne veľké množstvo hluchých miest - zhustiť to do tradičnej polhodinky (tých pár dobrých vtipov a už tak dosť riedky dej), mohla to byť opäť "pecka". Holt, niekedy je menej viac ;)

• 30.5.2009  16:08

V porovnaní s ostatnými "Movie" filmami mi Extreme aspoň miestami prišiel vtipný. Znôžka gagov s tématikou sexu určená pre pubertiakov popretkávaná reklamami na zaujímavé produkty (STD e-pohladnice, picagra :) ) či rádoby vtipnými radami Mathew Lillarda a navrch jedno muzikálové číslo...toť vsjo. Berte alebo nechajte tak (radšej nechajte tak ;) ). Miestami človek vážne žasne, čo všetko sa dokáže urodiť v hlave pánov scenáristov (fetišistická scénka o chlapcovi, ktorý počas sexu partnerke navlečie na hlavu klobúk, bradavicu a bradu, na čo ho ona obviní, že si z nej chce spraviť Abrahama Lincolna, naštve sa a odíde. Frustrovaný chlapec si preto zostrojí stroj času a nakoniec si zašuká si Abrahamom Linolnom osobne). Alebo ako bizardne dokáže dopadnúť klasický, sto krát odohraný a notoricky známy príbeh, keď sa trochu zmenia rekvizity (chlapec a umelá vagína ;). Ak je niečo, kvôli čomu sa oplatí pretrpieť tých 70 minút, tak je to scénka so skrytou kamerou a Jamie Kennedy, ktorý je jednoducho geniálny (musí sa vidieť). Kto prišiel aspoň z jedným filmov z tejto "série" do styku a napriek tomu Extremu vyčíta záchodový, fekálny a čo ja viem ešte aký humor, je, povedzme si na rovinu, debil. Tieto filmy nielenže na ňom stoja, ale sú na ne aj patrične hrdé. Očakávať zmenu je nanajvýš naivné. Tak si to už všetci konečne uvedomte :)

• 25.4.2009  17:49
    Gutterballs (2008)

Čo som si z tohto filmu odniesol? Že hranice medzi low budget filmom a pornom už neexistujú :)

• 8.3.2009  12:54

Fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Hovadina to je, o tom niet najmenších pochýb. Ale toto už hraničí s...naozaj neviem čím :) Jeden z najbizarnejších filmov, aké som kedy videl. Mimochodom, neverím, že v jednotke popri Gulagerovi nemal prsty ešte niekto iný. Jeho pravé "kvality" vyplávali na povrch práve v týchto dvoch sequeloch. Len mi stále nejde do hlavy, ako mu niekto mohol dobrovoľne dať na toto prachy.

• 12.1.2009  21:17
    Guru lásky (2008)

Dobrá pitkovina. :) Mika Myersa mám rád, ale v Učitelovi lásky bol poväčšinou dosť mimo. Od komédií podobného rázu prepracovaný dej neočakávam, ale sled rádoby vtipných scén pozliepaných dokopy za pochodu, aby tvorili akú takú dejovú linku, nie je šťastným nápadom (hoci napr. v Austinovi alebo Waynovom svete to fungovalo :) ). Btw. pri filmoch Mika Myersa by mali dabing zakázať - očividné to bolo predovšetkým pri tomto kuse, kde dabing spoľahlivo zabil dobrých 90 percent všetkých vtipov - u niektorých filmoch majú ľudia neovládajúci angličtinu holt smolu.

• 1.1.2009  19:20

Musím sa priznať, že toto bolo moje prvé stretnutie s týmto fenoménom...ale bohužiaľ ma citové výlevy týchto starých rašplí nenadchli ani trochu...

• 24.11.2008  18:55

Nechápem, prečo niekto ohlasuje film ako remake, keď v konečnom dôsledku má s originálom spoločný nanajvýš názov. Narozdiel od originálu sa tento film točí väčšinu času naozaj okolo maturitného plesu (a to poriadneho...kam sa hrabe naša stužková :) ). Depresiami a nočnými morami zmietaná blondýna vs. učiteľ, ktorý má na ňu priam vražedný zálusk (naozaj nechápem, čo na nej videl) Veď to poznáte, školáci uživajúci si maturitný ples, vedúci hlbokomyselné reči o skončení jedenej etapy života a riešiaci brutálne problémy typu vzťahy na diaľku. Z letargie ich vytrhne učiteľ, ktorý práve ušiel z väzenia a chytá sa tento maturitný ročník decentne preriediť . Niežeby mi vadila absencia krvi, či nejaké dômyslené vraždy, ale keď klišé strieda klišé v tak hojnej miere a navyše bez štipky invencie, či originálneho nápadu, pozom dopozerať film do konca môže byť pre niekho vážnym problémom. Osobne nechápem ako sa takýto tuctový nudný televízny thriller dokázal pretlačiť na plátna kín. Na druhej strane, pretlačili sa tam už aj o mnoho horšie veci ;)

• 15.11.2008  17:48

Rádoby MTV horor tváriaci sa hrozne cool a drsne (k tomu nám hrá ultra "drsná" muzika Eagles of Death Metal a spol), ktorý ale o dvadsať rokov staršej jednotke nesiaha ani po pás (a to ani Schumacherovi Lost Boys neboli nejaké veľdielo). Nezáživný a nudný príbeh o dvoch súrodencoch-sirotách, z ktorých sa jeden zmení na upíra a druhý sa ho snaží zachrániť (to znie povedome:) ), zbavený akéhokoľvek vtipu či nadhľadu. O absencií poriadneho záveru a normálneho záporáka (zaspatý grunge upír) ani nehovorím. Inak to, že sledujeme horor si uvedomíme len na začiatku (veľmi milé cameo Toma Saviniho) a počas romantického posedenia na pláži niekde ku konci filmu. Jediným svetlým okamihom je účasť Coreyho Feldmana. Vždy keď sa na scéne obajaví jeho "som Edgar, nie Eddie" Frog, krivka zábavy ide ihneď nahor. Bohužiaľ sa vo filme objavuje veľmi sporadicky. Najzábavnejšou (na druhej strane ale aj veľmi trápnou, keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu) scénou tak zostáva krátky šot prerušujúci záverečné titulky, kde sa stretne Edgar (Feldman) so Samom (Haim).