Vrána 4: Pekelný kněz (2005)

Tento film má svoje kúzlo. Samozrejme s pôvodnou Vranou to porovnávať nemôžme, ale s prehľadom strčí do vrecka bezzubú trojku. Tara Reid trpí utkvelou predstavou, že je herečka (už by jej to niekto mohol vymlátiť z hlavy hasákom), Danny Trejo žmolí v ruke bibliu a plače za zavraždenou dcérou, David Boreanaz je ako antikrist prinajmenšom zlatý...No a Eddie Furlong... vždy som ho mal rád, ale s "vranovským" mejkapom vyzerá ako goth lezba. Snáď keby týchto hercov navzájom poprehadzovali do iných rolí, výsledok by bol ešte lepší. Napriek tomu som sa pri sledovaní veľmi dobre bavil. Osobitou otázkou je indiánsky soundtrack líznutý westernom, ktorý k výslednému produktu pasuje na 100 % . Takže "Kiss the bride, motherfucker!".

Freddy VS Ghostbusters (2004)

Až prekvapivo zábavný crossover. Hodnotenie samozrejme berte s rezervou, pretoze sa jedná o čisto fandovskú záležitošt, ale na pomerne profesionálnej úrovni. Mňa dostala... P.S.: tahaj na http://www.braxtanfilm.com/dloads.html - okrem FvsGB je tam aj množstov iných paródií ako Friday The 13th Again, Freddy Vs. Jason 2 či Illegal Aliens Vs. Predator. Have fun :)

Děti planety Duna (2003) (seriál)

Jednoznačne lepší počin ako Duna. K zlepšeniu došlo takmer vo všetkých smeroch - od castingu až po triky. Dosť odfláknutá bola postava Duncana Idaha vzhľadom na to, že v knižnej sérií na rozdiel od iných postáv, prechádza celou ságou a je mu venovaná značná pozornosť. Toť taká drobná pripomienka. A ešte fakt, že dej je značne nahustený. Diváci, ktorí nevideli Dunu alebo nečítal knižnú predlohu, budú asi trochu zmätení :)

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Svižná, rezká a britká komédia made in Great Britain. O nič svetoborné sa samozrejme nejedná, ale v záplave toho zombie balastu, ktorý nám rok čo rok obšťastňuje naše zrako- a sluchovody, vyčnieva ako luxusná 50ročná k*rva v domove dôchodcov :) Ako sa hovorí, medzi slepými je i jednooký kráľom ;) "Hey, Zombies! Get the fuck out of my East-End!"

Limit (2010)

Osobne nechápem toľký povyk. Obohraná zápletka, priemerný televízny film. Nič viac, nič menej.

Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou (2008) (TV film)

Komornejšie a uveriteľnejšie pojatie života legendy menom Bruce Lee, oprostené od nadprirodzených a metafyzických blábolov (prepáč Rob), obohatené o primeranú dávku patosu, pochopiteľnú rozpzlosť a ostatné neduhy príznačné pre televízne produkcie. Najväčšou tragédkou je herečka hrajúca Brucovu manželku Lindu. Mimochodom, že by sa Danny Chan hodil do autobiografie Brucea Leeho, som si hovoril už pri sledovaní Shaolin Soccer :)

Super Hybrid (2010)

Nápad na prvý pohľad zaujímavý, no a na ten druhý, keď sa nad tým človek čo i len povrchne zamyslí, jasný fail. Obrovská vraždiaca chobotnica schopná imitovať auto akejkoľvek značky? To musím vidieť :) Ono to až také zlé nebolo. Človeku sa stačí vyzbrojiť zabijackou dávkou tolerantnosti a musí sa naučiť už v zárodku potláčať logické a oprávnené dopredu sa derúce otázky. Svojim spôsobom zaujímavé béčko.

Na doraz (2010)

Neurazí, ale ani nenadchne. Downey je výborný ako vždy, Galifianakis mi začína ísť s tým svojim dobráckym retardom, ktorý je typovo na vlas rovnaký v každom! jeho filme (hrá to ten chlap vôbec? :)), pomaly ale isto na nervy a Phillips dokazuje, že Hangover bola len jedna veľká náhoda, ktorá sa už pravdepodobne nikdy nezopakuje.

La maschera del demonio (1989)

Jedno Bavovi uprieť nemožno. Cit pre budovanie atmosféry, zaujímavé prostredie a námet, výborné postavičky. Inak je to ale strašná kreposť.

Dance of the Dead (2008)

Zombie komédia pre mladých, ktorá uviazla niekde na polceste medzi peckoidným splatter bijákom (alá Idle Hand) a pubertiackou romantickou blitkou.