Lovci lidí (2008)

Švédsky masaker motorovou pílou bez motorovej píly ;) Z originality tento film nemôže obviňovať nikto. Začiatok je viac menej totožný, dokonca sa to odohráva v roku 1974. Len tí burani sú degradovaní na anonymné vraždiace mašiny s fetišom na nože a brokovnice :) Filmu to odsýpa celkom slušne, no napriek krátkej stopáži som sa viac krát pristihol ako pozerám na hodinky. Večné behanie po lese je dosť nezáživné, síce občas okorenené nejakou tou brutalitou, ale v konečnom dôsledku nudí. Absencia nejakej tej zapamätania hodnej scény, ktorá by ma donútila pozrieť si tento snímok ešte raz, tiež zamrzí.

Zběsilý vztek (1987)

Dvaja bráchovia Todd a Terry - dvojičky sa v tichosti vykradnú z auta v autkokine, zatiaľčo sa to ich matka chystá rozdať s jej priateľom na prednom sedadle. Koho by bavilo pozorovať vlastnú matku, že? :) Preto si vyhliadnu mladší a atraktívnejší párik o pár áut ďalej. Keď však mládenec zazrie nechcených divákov, Todd schytí sekeru a rozmašíruje mu ňou hlavu. Nahá dievčina s krikom utečie a zburcuje ostatných návštevníkov autokina, ktorý sa začnú pomaly zbiehať na miesto činu. Našťastie je Todd veľmi pohotový a vynaliezavý a sekeru strčí do rúk neveriacky pozerajúceho a šokovaného Terryho a začne každému pohotovo rozprávať, čo sa v skutočnosti "stalo". O desať rokov neskôr sa Terry, toho času zavretý v ústave, pomaly začína dostávať z katatonického stavu a všetkých presviedčať, kto je vrah. Márna lásky snaha. Preto z ústavu ujde. Keď sa to dozvie Todd, sranda môže opäť začať...

Return of the Ghostbusters (2007)

Celovečernú stopáž už Braxtan a jeho parta bohužiaľ neutiahli. Film má neuveriteľne veľké množstvo hluchých miest - zhustiť to do tradičnej polhodinky (tých pár dobrých vtipov a už tak dosť riedky dej), mohla to byť opäť "pecka". Holt, niekedy je menej viac ;)

Home Sick (2007)

Keď sa na scéne objavil Bill Moseley vo "vkusnom" modrom obleku so žiarivo bielymi zubami a otvoril kufrík plný žiletiek, pomyslel som si, že to hádam nebude až taká tragédia. Bola.

Pátek třináctého (2009)

Sterilný bezpohlavný zlepenec, ktorým si to u mňa Nispel pokašľal na plnej čiare. Masaker ešte ušiel, ale toto? Jason sa nám zmenil z vraždiacej mašiny na ľstivého(!) uvažujúceho(!!) maniaka bez štipky charizmy (ikonickosť a posvätná bázeň dostala nechutné K.O.), ktorý si veselo kladie pasce po lese(!!!) a vo svojom spletitom systéme podzemných bunkrov(!!!!) drží zajatkyňu(!!!!!). Je pravda, že majstrovstvo teleportácie ešte neovláda tak dokonale ako vo svojich predchádzajúcich/následných (ako sa to vezme) dobrodružstvách, ale začiatočník to rozhodne nie je (čo nám párkrát predvedie). Je sympatické, že zostal verný mačete... čo už je menej sympatické, že túto mačetu má odloženú v "pošve" a párkrát vo filme ju z nej priamo tasí (neviem, ale mám taký pocit, že pravému Jasonovi by sa ju za opasok nepodarilo dostať za celú dobu dĺžky trvania filmu). Nezanevrel ani na sekeru a jednu obeť odrovná veľmi profesionálne vyzerajúcim športovým lukom(!!!!!!). Čo ma ale úplne odrovnalo - v priamom strete s Jaredom Padaleckim ho nechá žiť...dvakrát(!!!!!!!). WTF?

Nejtajnější přání (2008)

V porovnaní s ostatnými "Movie" filmami mi Extreme aspoň miestami prišiel vtipný. Znôžka gagov s tématikou sexu určená pre pubertiakov popretkávaná reklamami na zaujímavé produkty (STD e-pohladnice, picagra :) ) či rádoby vtipnými radami Mathew Lillarda a navrch jedno muzikálové číslo...toť vsjo. Berte alebo nechajte tak (radšej nechajte tak ;) ). Miestami človek vážne žasne, čo všetko sa dokáže urodiť v hlave pánov scenáristov (fetišistická scénka o chlapcovi, ktorý počas sexu partnerke navlečie na hlavu klobúk, bradavicu a bradu, na čo ho ona obviní, že si z nej chce spraviť Abrahama Lincolna, naštve sa a odíde. Frustrovaný chlapec si preto zostrojí stroj času a nakoniec si zašuká si Abrahamom Linolnom osobne). Alebo ako bizardne dokáže dopadnúť klasický, sto krát odohraný a notoricky známy príbeh, keď sa trochu zmenia rekvizity (chlapec a umelá vagína ;). Ak je niečo, kvôli čomu sa oplatí pretrpieť tých 70 minút, tak je to scénka so skrytou kamerou a Jamie Kennedy, ktorý je jednoducho geniálny (musí sa vidieť). Kto prišiel aspoň z jedným filmov z tejto "série" do styku a napriek tomu Extremu vyčíta záchodový, fekálny a čo ja viem ešte aký humor, je, povedzme si na rovinu, debil. Tieto filmy nielenže na ňom stoja, ale sú na ne aj patrične hrdé. Očakávať zmenu je nanajvýš naivné. Tak si to už všetci konečne uvedomte :)

Gutterballs (2008)

Čo som si z tohto filmu odniesol? Že hranice medzi low budget filmom a pornom už neexistujú :)

Anakonda (2008) odpad!

Konečne po "dlhej" dobe ďalší film, ktorý ma svojou debilitou miestami dostával do kolien. Niet nad to občas sa dobre škodoradostne zasmiať :)

Midnight Movie (2008)

Podobne ako Hatchet, ani na MM nie je ani za mak originálny (hoci ako vidím, ostatní tvrdia niečo iné) a vyjadruje poctu svojim početným predchodcom, z ktorých hojne čerpá (vrah predstavuje len jednu osobnostnú stránku Tommyho Hewitta a tá maska sa v rôznych variáciach už v pár filmoch objavila. No a ten vrták? - to snáď nemyslíte vážne :) ). To ale nič nemení na fakte, že je to pocta podarená a veľmi zábavná.

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009)

Fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Hovadina to je, o tom niet najmenších pochýb. Ale toto už hraničí s...naozaj neviem čím :) Jeden z najbizarnejších filmov, aké som kedy videl. Mimochodom, neverím, že v jednotke popri Gulagerovi nemal prsty ešte niekto iný. Jeho pravé "kvality" vyplávali na povrch práve v týchto dvoch sequeloch. Len mi stále nejde do hlavy, ako mu niekto mohol dobrovoľne dať na toto prachy.