demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 5.12.2006  22:06
    Proteus (1995)

Krása. Klišé strieda kliše a ešte k tomu splácané dohromady nezmyselným príbehom. Dosť mi uniká aj celková motivácia filmu. Načo točiť film o forme života, ktorá sa nedá nijako a ničím zničiť (tým pádom je Vám asi koniec jasný), požiera všetko vo svojej blízkosti a dokáže sa premeniť na akúkoľvek vec (vrátane dokonalej imitácie akéhokoľvek človeka) - inak fakt sa čudujem, že s takýmto arzenálom schopností nevyvraždila všetkých ľudí do 10 minút. Herecké výkony nestoja za reč, no a triky, za tie by sa nemusel hanbiť ani horor natočený tak 20 - 30 rokov dozadu. Aby som nezabudol, Proteus vykráda množstovo hororov, najmarkantnejšie asi Carpentrovu Vec. Mimochodm tetno skvost u nás vydal Bonton.

• 5.12.2006  21:51

To, že koľaje na amerických výškach sú prešpikované rôznymi úchylnými kultami a sektami (vrátane voodoo), je myslím jasné každému. Tak prečo o tom točiť pre boha film? :) Voodoo sa chce hrať na temný thriller (určite však nie horror), bohužial mu to veľmi nejde. Režisér Eram sa asi bojí pohľadu na krv a zrejme je brutalny pacifista, pretože sa tu nedočkáme ani žiadnej mordy (vlastne jedna tu je, ale to sa nepočíta). Neprispieva k tomu ani Corey Feldman, ktorí sa síce snaží pôsobiť vážne, ale nie je mu to veriť ani za mak a každú chvíľu som čakal že povie nejaký vtip alebo spraví nejakú sprostosť. Bohužiiaľ nestalo sa tak. Trochu nadhľadu by skrátka neuškodilo.

• 5.12.2006  21:36

Ďalšia blbá adaptácia Kingového románu. Aj keď tu sa musím pozastaviť, pretože samotný román bol tiež mizerný :) (King ho napísal v dobe, keď trošku viac holdoval alkoholu, možnože aj drogám, a sympatické je, že si napísanie tejto knihy vôbec nepamätá). Na druhej strane, roztomilý bernardýn Cujo bol fakt na zožratie...

• 5.12.2006  21:27

Mladý vedec Harry robí pokusy s ľudskými končatniami. Pri autonehode príde o ruku a rozhodne sa pokus vyskúšať na sebe. Za použitia zmesi ľudských a jašteričích génov si tak vypestuje ruku novú. Lenže má to háčik. Na prípravu preparátu použil ľudské vzorky pochádzajúce z mŕtvoly masového vraha. A tak novonadobudbutá končatina má taký blbý zvyk oddelovať sa od tela a masakrovať nenvinných ľudí. Navýše Harryho mamička má záujem o jeho prácu, ktorú chce predať neonacistom (!) a preto unesie Harryho milovanú. Nasratý Harry si tentokrát s úplným vedomím vypestuje ďalšie končatiny zo vzoriek toho najhoršieho sadistického vraha (ktorého mal zrovna po ruke) a vydáva sa na záchrannú akciu... Áno, je to presne taký kvalitný film, ako možno odhadnúť z popisu deja :)))) Ale hlavným problémom je, že sa bere smrteľne vážne...

• 5.12.2006  11:54

Hong-kongská odpoveď na Romerov Dawn Of The Dead. Skôr ako o horor ide však o crazy komédiu. Nie to zlé, ale mohlo to byť lepšie :) K srdcu mi rozhodne neprirástli zombíci, ktorí vyzerajú jednoducho strašne (v tom zlom slova zmysle).

• 4.12.2006  12:10

Terry McGinnis sa tentokrát musí vysporiadať s najväčšou hrozbou svojej doterajšej kariéry. Na scénu sa vrátil Joker. Háčik je v tom, že šialený klaun by mal byť dobrých 40 rokov mŕtvy a pri tom nezostarol ani o deň od vtedy, čo sa mu Bruce Wayne posledný krát postavil. Dve generácie Batmanov budú mať čo robiť ... Sympatické je, že Terry neuznáva pacifistické metódy "hlavne nikoho nezraniť/nezabiť" Waynovskej éry.

• 3.12.2006  14:09

Výborná hororová komédia. Vadila mi len už značne obohratá pointa (Dead End a ďalšie) a celkovo úplný záver, kde z nás robia filmári úplných debilov a všetko polopaticky vysvetlujú, ako keby si niekto nevedl v hlave spočitať, že koľko je 2+2.

• 3.12.2006  14:06

Doporučujem vypnúť tak 20 minút pred koncom, aby sme sa vyhli brutálnemu moralizovaniu na tému rodina, práca, čo je správne atď. Inak je film celkom v pohode.

• 2.12.2006  02:23

Nudná, nezáživná a miestami dosť trápna vyvražďovačka. Ale dve veci ma veľmi pobavili. Za prvé - dotyčný predmet, ktorí hlavnému hrdinovi plní priania, je býčí penis. No a zda druhé pointa, resp. odhalenie vraha - dokonale absurdné, ale keď to človek bere s nadhľadom, tak sa výborne (aspoň na záver) pobaví. Preto som milosrdný a davam za **.

• 2.12.2006  02:12

Mierne atypický Fulci. Tentokrát sledujeme multimilionára náhle umierajúceho na rozsiahle krvácanie. Dotyčný prosí svoju dcéru zo záhrobia, aby zistila, kto stojí za jeho smrťou. A ako to už v kriminálkach býva, každý má svoj motív. Či už macocha alebo nevlastný brat, ktorí majú záujem o jeho majetok alebo neverná manželka. Nebyť v priebehu filmu niekoľkých záberov na mŕtvolu v rôznych štádiách rozkladu (rozožieranú červami), tak si ani neuvedomíme, že sledujeme horor. K tomu hrá krásna melodická, synťáková hudba. Ach jaj. A pri tom sa ten film tak krásne začal. Síce to nie je Fulciho najhoršie dielo, ale mám pocit, že tento krát by maestro urobil lepšie, keby pokračoval v spomínanej prvej scéne a natočil radšej porno :)

• 30.11.2006  16:48

Kevin Smith spovedá Stana Leeho. Reč padne na Leeho začiatky, comixovský gigant Marvel a jeho pôsobenie v ňom, zrod takých ikon ako Fantastic Four, Iron man, X-men, DareDevil, JLA, Thor, samozrejme Spider-man a mnoho mnoho ďalšieho. To všetko okorené mnohými zaujímavosťami zo sveta comixu (vedeli ste že Spider-man sa mohol kľudne volať Insect-man alebo Mosquito-man?) Pre tých, ktorým "obrázkové knižky" niečo hovoria, určite povinnosť.

• 30.11.2006  13:59
    Sexy mrtvola (2005)

Nezaujímavá, obohratá a z prsta vycucaná zápletka a minimum vtipných momentov.To je pre komédiu dosť blbé konštatovanie. Keď chcete vidieť skutočne vtipné hrátky s mŕtvolou, tak radšej siahnite po Víkende u Bernieho.

• 30.11.2006  13:43

Trošku mi unikajú názory ostatných užívateľov. Neviem, možno som videl iný film, ale mne na ňom nič nepochopiteľné nepripadalo. To DaVid´82: Prečo pre boha zmätený dej? Čo bolo na ňom zmätené? To Kordus: Chýba prepojenie scén? Kámo, pri pozeraní napr. Mementa alebo Nezvestných si musel byť riadne zmätený :) Inak je to totálny, ničím výnimočný štandard, akých sa v Japonsku, resp. Ázií natáčajú tony.

• 28.11.2006  21:19
    Mikey (1992)

Ťažká nostalgia. Tento film som videl zhruba ako 10 - 11 ročný fagan a kupodivu na mne nezanechal žiadne stopy :) Vďaka patrí Intersonicu, ktorý tento film vydal ako jeden zo svojich prvých titulov, z dnešného pohľadu, už v antických dobách :)

• 28.11.2006  12:38

Vraždiaci klauni síce nie sú až taký zábavní, ako by mohli byť pri trošku väčšej snahe, ale snaha sa cení aj tak. A ústredná pesnička v podaní The Dickies je jednoducho geniálna :)

• 27.11.2006  13:36
    Heartstopper (2006)

Aj Vás vždy zaujímalo ako by mohol vyzerať mix filmov Halloween 2 a Shocker? Vďaka Bobovi Keenovi už tento závažný problém nemusí trápiť nikoho. Johnatan Chambers (zrejme neúspešný kardiológ) sa baví tým, že ľuďom na počkanie vytrháva srdcia z tela. To sa kompetentným nepáči, a preto sa mu snažia túto zábavku zatrhnúť usmažením na elektrickom kresle. A to usmaženie myslím doslova. Lenže Jonathan nezaháľa a počas pitvy sa preberie. A keďže mu svoje telo už tak dobre neslúži, treba si nájsť nejaké iné. Vhodného kandidáta, ktorý by bol schopný prijať a uniesť túto poctu, nachádza v mladej a životom unavenej Sáre. Že sa to Sáre asi páčiť nebude, to je pochopiteľné. Zábava tak môže začať... Film je pevne zakotvený v béčkových vodách, a preto mu malichernosti typu dej, herci, rôzne nelogičnosti ... vyčítať nebudem. Snáď len poviem, že vysledk nedopadol vôbec zle (na druhej strane ani moc dobre) a odsýpa mu to celkom slušne. So svojimi vzormi sa však rovnať nemôže ani náhodou.

• 26.11.2006  13:36

Solídny film, bohužial trpí syndrómom väčšiny francúzskych filmov, t.j. výborný rozbeh, ale potom to už ide dole vodou a končí v kalných vodách šedivého priemeru. Príbeh akoby vystrihnutý z niektorej Barkrovej Knihy krvi, kvalitatívne sa pohybuje na úrovni tých slabších počinov a skôr ma bližšie k filmom ako Saint Sinner či Nightbreed, než k Hellraiserovi.

• 23.11.2006  02:09

U nás vyšlo pod názvom Ve znamení draka. Joji (Hiroyuki Sanada) bol ako malý harant unesený a vychovávaný v Amerike. O pár rokov neskôr sa dozvedá o smrti svojho brata-dvojčaťa a vydáva sa do Japonska, aby spoznal svoju rodinu (teda aspoň čo z nej zostalo - slepá sestra, ktorá napriek svojmu handicapu bravúrne ovláda kung-fu a zlotrilý strýko) a vniesol trochu svetla do záhadnej vraždy svojho brata (rozstrielaný na cucky). Čo sa takmer celý film tvári ako kriminálna dráma, sem tam okorenená nejakou tou úsmevnou/naivnou bojovou scénou, to sa v zhruba poslednej polhodinke zvrhne do takmer neuveriteľného kung-fu masakru, nad ktorým ostáva niekedy rozum stáť :o) Hiroyuki Sanada skrátka umí :)

• 22.11.2006  23:55
    Demonia (1990)

Pekelné mníšky opäť zasahujú. Na Fulciho pomery veľmi, ale veľmi nevýrazný film. Z náhľadu deja by sa mohlo zdať, že pôjde o solídny masaker. Opak je však pravdou. Film je natočený veľmi decentne, na nejké to gore mechche si musíme počkať zhruba 3/4 filmu. Ani tu sa však žiadne zázraky nekonajú (ono posledné Fulciho filmy boli z tejto stránky odfláknuté všetky). No a nakoniec nasleduje veselý záver a "príjemne" strávená hodinka a pol je za nami.

• 22.11.2006  21:51
    Pistolníci (1993)

Jeden zo scénaristických počiatkov Stepehna Sommersa. Veľmi slušné.

• 22.11.2006  21:43

Keď som Venturu videl po prvý krát, zhruba pred tými 11 rokmi, zostal som v šoku. Stále mi chodilo po rozume : Je ten Carrey normálny? Teraz už viem, že nie je :) A to je sakra dobre. Kto iný by si dokázal vydupať prítomnosť romantickej kapelky Cannibal Corpse a ich snáď najväčšej hitovky Hammer Smashed Face, ktorá musí zaručene pohladiť na duši každého milovníka a jej hrejivý a citlivý text nenechá žiadne oko suché.

• 20.11.2006  18:17
    Lesy (2006)

Soft hororík pre pubertiačky :), ale atmosféra starých hororov, záverečný splatterový masakrík, ako aj prítomnosť Bruca Cambella, poteší.

• 17.11.2006  10:58
    Auta (2006)

Moralizujúca nočná mora. Deti si ju nepochybne užijú, ale to je asi tak všetko. Neuveriteľne plytký, stokrát prežutý a vypľutý príbeh, obsahujúci snáď všetky možné klišé a len nepatrnú štipku zábavy. Až zarážajúco vysoký je výskyt moralít, ktorých koncentrácia v prepočte na mm filmového materiálu je snáď vyšia ako vo všetkých predchádzajúcich animákoch od Pixaru dohromady. Je tragické, keď si uvedomíme, že jediným "originálnym" prvkom je nahradenie ľudských charakterov autíčkami. Škoda. Pixarovské filmy som bral ako istotu, ale tetno krát si Pixar teda pekne nabil hubu.

• 16.11.2006  19:47

Neviem ako vy, ale ja som sa bavil kráľovsky.Všetky možné situácie dohnané do krajností ad absurdum. Nie sm fanatickým vznávačom dvojice Parker/Stone, ale kombinácia s Zuckerom je smrteľná :)

• 13.11.2006  13:03
    Roost, The (2005)

Štyria priatelia idú na svadbu a cestou im drbne auto. Dúfajúc v pomoc sa vydávaju na neďalekú farmu, kde ich však nečaká nič dobré :) Po dlhej dobe zase konečne film, kde cena dvd nosiča prevyšuje jeho celkový rozpočet. Klasické poznávacie znaky ako napr. kameraman v pokročilom štádiu Parkinsona, akonáhle má dôsť k nejakej akcií, sú samozrejmosťou. Najviac ma však pobavili dlhé statické zábery a kameramanove spolucítenie s hlavnými hrdinami. Zrejme bol posratý ešte viac ako oni, a preto ich jednoducho nechával napospas osudu, zatiaľ čo on sám si hovel v bezpečí. To je síce od neho pekné, ale sledovať ako herci vchádzajú do tmavej neosvetlenej stodoly a potom 2 - 3 minúty na ňu civieť a počúvať rôzne strašidelné zvuky, nie je bohviečo. Hlavným problémom tohto filmu je premrštená stopáž. Roost má síce len niečo vyše 70 minút čistého času, ale je to brutálna nuda. Určite by som si ho vedel predstaviť ako pol hodinovú epizódu Poviedok zo záhrobia, ale na celovečerák sa bohužiaľ nechytá.

• 8.11.2006  13:56
    Zamoření (2006)

Variácia na Midwichské kukučky, tentokrát made in zombie. Ako nápad je to zaujímavý, ale výsledok je bez chuti. Neviem čo bolo zámerom tvorcov, ale tento zlepenec, zabŕdajúci do rôznych žánrov (pričom si z nich samozrejme to najlepšie neberie), asi nedopadol ani podľa ich predstáv. Síce je pekné, že film má spád a ubehne pomerne rýchlo (veď má len necelých 80 min), ale už ťažšie možno obhájiť absenciu deja, ťažkopádny scénar či smiešné herecké výkony. Ani deti nevyzerajú ako zombíci a o nejakých šťavnatých krvavých scénach si môžme tiež nechať len zdať :) Tých pár vrážď je natočených buď veľmi decentne, alebo sa odohrávajú mimo záber (ako veľmi nefér mi prišla hlavne druhá polovica filmu, kedy sa deti vyzbrojili strelnými zbraňami). Slabý priemer.

• 8.11.2006  12:48

Áno je to rodinný film, ale aj slušná zábava. Miestami mi fakt vadili tie pubertiacke kecy a situácie akoby vystrihnuté zo zlého seriálu/filmu (najlepšia priateľka hlavného hrdinu je do neho zamilovaná, on o tom samozrejme nemá ani páru a druží sa s inou, z ktorej sa nakoniec vykľuje mrcha a moho iných ingrediencií, tak typických pre filmy odhorávajúce sa na strednej škole). Ale naštastie sa to pánu režisérovi podarilo ukočírvať na znesitelnú úroveň a dá sa povedať, že nadhľad tentokrát nedostal na frak. Vyložeou chuťoukou je tak prítomnosť velikánov ako Bruce Campbell a Kurt Russell, ktorých postavy sú natoľko zábavné, že som si tú jednu hviezdičku naviac nemohol odpustiť.

• 6.11.2006  00:01

U nás vydal Intersonic pod názvom Ultra Force 3.

• 5.11.2006  23:21
    Síla (1994)

V podstate priemerné béčko. Duša zavraždeného policajta sa premiestní do tela svojho mladšieho kolegu, aby vykonala pomstu (žeby sa niekto mierne inšpiroval Vranou? :)). Háčilk spočíva v tom, že náš hlavný hrdina o tom nemá ani podtuchy a keď duša mŕtveho prevezme občas vládu nad jeho telom, nič si nepamätá. U nás vydal Intersonic pod názvom Sila.

• 5.11.2006  23:12

Typická komédia 80.rokov o parte tých najväčších looserov, snažiacich sa uspieť v akadémií pre stewardov, ktorá zdárne nesie odkaz Policajnej akdémie. Btw u nás vydal Bonton pod názvom Škola letušiek.