demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 19.9.2006  22:33
    Slimák (2006)

Krásne retro, ktoré dáva spomenúť na zlaté 80. roky a pohladí na duši každého milovníka.

• 15.9.2006  12:43

Milionkrát obohratá šablóna, kde dej je možné predpovedať s 99 %-nou pravdepodobnosťou minimálne hodinu do predu :) Trocha originality a prekvapenia by rozhodne nezaškodilo. Napriek zdanlivo zaujímavému (prinajmenšom šialenému) konceptu (a prítomnosti Knoxvilla samozrejme), je celkový dej až prekvapivo umiernený a mdlý. Z letarigie ho občas vytrhne nejaký podarený vtip (pár ich tam je "Volám sa Jeffy Dahmor. S "o". " ), ktorý je ale následne zabitý ústrednou milostnou zápetkou. Klišé strieda klišé (myslené smrteľne vážne) a záverečná trojka - srdcervúce priznanie, rozchod, zmierenie - je už len pre masochistov. Celkovo môžeme film zaradiť k blízkym príbuzným Shallow Hall a Stuck on You bratov Farrellyovcov (produkovali aj Ringera). Čo sa týka Johnnyho Knoxvilla, nemám námietky. Toho retardovaného som mu veril, dokonca aj vtedy, keď sa na neho nehral :o)

• 13.9.2006  10:56

Nanovo natočené a pozliepané skeče z Lietajúceho cirkusu. Osobne mám výhrady k príliš veľkému priestoru venovanému animáciám, ktorým som nikdy nevedel príjsť na chuť (nič proti Terrymu Gilliamovi, ale myslím, že to tam iba zbytočne brzdia a vôbec nie sú vtipné). No a ďalej ma trochu zarazil výber skečov, ale to je iba môj subjektívny názor, pretože každý má svoje vlastné best of...

• 12.9.2006  13:32
    Pirani útočí (TV film) (1995)

Remake (v dobe svojho vzniku) 20 rokov starého filmu, ktorý sa na chlp podobá na originál. Čo je dosť smutné, pretože aj triky sú na úrovni roku 1975. Ale na druhej strane, čo by sme čakali od televízneho filmu, že? Zábavná béčkovosť vyviera zo všetkých strán, takže je to za *** :)

• 12.9.2006  12:58
    Sleepwalkers (1992)

V celku zábavná vecička o "upíroch", ktorí vysávajú životnú silu z nepoškvrnených panien ( to sa im teda nemôže stať, že by sa niekedy prejedli ). No zabával som sa celkom dobre, hoci to zrejme nebolo hlavným zámeromo tvorcov. Čert to ber! Chcel by som ešte pripomenúť, že sa nejedná o adpatáciu žiadnej Kingovej poviedky alebo románu, ale King napísal po prvý krát fungl nový a pôvodný scenár.

• 12.9.2006  12:43
    Moucha (1986)

Pre mňa osobne najlepší Cronenberg.

• 12.9.2006  12:07

Renny Harlin vpichol do žíl Freddymu poriadnu dávku adrenalínu a naštartoval tým jeho ďalšiu kariériu. Po neprekonateľnej jednotke je to druhý najlepší diel celej série.

• 12.9.2006  11:51

Mŕtvolky nám spomalili, ale čo ubudlo na rýchlosti, to pribudlo na vtipe. Bláznivé situácie striedajú suché hlášky, či geniálne vtipy a k tomu roztomilé masky zombíkov. Čo viac si môže človek priať? Jedna z najlepších zombie komédií, aké boli kedy natočné.

• 11.9.2006  15:10

Ehm, kde začať? Čo to do pekla malo byť? Hellraiser sa nám zvrhol do teenagerovskej vyvražďovačky. To sa ináč dalo čakať, keď si uvedomíme, čo všetko táto séria už zahŕňa. Problémom je, že pán režisér pri nej mal aj zostať a vyšperkovať ju do dokonalosti :o, čo by určite dopadlo lepšie. Namiesto toho sa Rick Bota snažil ísť ešte ďalej a ponúkol nám slušný paškvil. Herecké výkony rozpytvávať nebudem, pretože si naozaj nemyslím, že by sa tu našiel až taký debil, ktorý by tento film pozeral práve kvôli nim. Čo však zabolí, je - slušne povedané - debilný scenár plný brutálnych nelogičností a dier (čo dier, kráterov), ktoré priam bijú do očí (záhadou mi tiež ostáva ako môže byť niekto posadnutý stupídnou flashovou internetovou hrou).Osobitou otázkou je explicitná brutalita a gore efekty, resp. ich absencia. Neviem, ale podľa mňa by sa v pohode zmestili do pristúpnosti PG-13. To je ale vzhľadom na to, že film bol určený priamo pre video/dvd trh dosť zarážujúce. No a ako dopadol Pinhead? Biedne. Väčšinou vystupuje decentne v pozadí v úlohe voyuera a preceďuje pomedzi zuby svoje "suché" hlášky a keď už pristúpi k činu, zakradne sa nepozorovane mimo zorného poľa obete a ručne!!!!!!!!!!!!!! ju usmrtí (neviem, ale Pinhead so sekáčikom v ruke nie je to pravé a skôr ako rešpekt vyvoláva pobavený úsmev). Ale to sú len také nevýznamné formality, pretože záverečná pointa zmetie celý predchádzajúci dej jedným mihnutím brvy. V závere sa ešte Bota vehementne snaží ospravedlniť existenciu tohto dielu v sérií, prichádza posledná, zúfalo neoriginálna a spackaná morda a "tajomný" záver. A môžeme začať plakať. Po štvorke Bloodline je Hellworld to najhoršie, čo sa pýši značkou Hellraiser.

• 10.9.2006  23:39

Mix toho najlepšieho z Fulciho. Hustá atmosféra, mrazivá synťáková hudba, patrične "šťavnaté" gore scénky. Jedinou malinkou vadou na kráse je tradične absencia deja, ale na to som si u Fulciho už zvykol :)

• 10.9.2006  19:14
    Superman 3 (1983)

Superman vs. obrovský superpočítač made in 1983. Vždy dokážem oceniť,keď má nekto odvahu a neváha si urobiť srandu zo zabehnutých značiek. Nevyhol sa tomu ani Superman. Tretie pokračovanie spadá do parodickej roviny, pohybujúcej sa od grotesky smerom až neviem kam :) Na jednej strane sú tu scény typu nasávajúci či "děvkársky" superman, superman vs. Clark Kent, ktoré sú strašne fajn, ale celok vyzerá ako priemerná a nevýrazná komédia, ktorých boli v zlatých osemdesiatych rokch natočené tisíce.

• 6.9.2006  19:20
    Super kšeft (2000)

Telemarketing je svinstvo - potvrdzuj to aj tento film :) Škoda len, že je to bohapustá nuda. Neviem či niekoho berú "akčné" scény presvedčovania cez telefón alebo vzájomné súťaženie, kto oblbne viac ľudí - mna teda nie. Vince Vaughn je nevýrazný a jeho záchvaty svedomia počas "predajného procesu" dojemné... Z šedého podpriemeru ho nevytiahne ani Ed Harris.Škoda. Najbrutálnejší je ale vyššie uvedený popis deja (oficiálny text distribútora), ktorý bez zábran spoileruje celý dej filmu vrátane záveru....

• 6.9.2006  19:05

Jedinný Woo-ou hollywoodsky film, ktorý stojí za to a nechápavo pri ňom nekrútite hlavou.

• 5.9.2006  09:42

Všetko to začalo Infernom - podstate normálny psychothriler so značnou dávkou snovej atmosféry, na ktorý je dosť násilne našrobovaný koncept Hellraisera. Ako vybočenie z radu (a hlavne po tragickej štvorke) - beriem.Potom prišiel Hellseeker - v podstate normálny psychothriler so značnou dávkou snovej atmosféry, na ktorý je dosť násilne našrobovaný koncept Hellraisera. Začína to ísť trochu na nervy, ale som tolerantný. No a teraz je tu Deader - v podstate normálny psychothriler so značnou dávkou snovej atmosféry, na ktorý je dosť násilne našrobovaný koncept Hellraisera (no čo, veď je to Hellraiser, tak tu na pár sekúnd ukážeme Pinheada a maximálne dvoch cenobitov, aby fanúšikovia nefrflali). Keďže nám páni režiséri naservírovali po tretí krát to isté a uvrhli týmto túto sériu do niečoho neforemného a odporne nudného, neostáva mi nič iné, len si odpľuť a zaplakať nad starými časmi.

• 5.9.2006  02:03

Brutálny čiernohumorný masaker, ktorý nenecháva ani na chvíľu vydýchnuť. Eli Roth môže len ticho závidieť. Keby jeho filmy mali čo i len štipku invencie a zábavnosti maniakov... Každopádne na obzore sa nám rysuje ďalší talent. Na Tima Sullivana a jeho Driftwood si budem musieť posvietiť.

• 14.8.2006  13:28
    Tetsuo (1989)

Neviem, nejak extrazvlášť šokujúci mi tento film nepripadal. Vhodnejšie je slovo netradičný. To nič nemení na fakte, že to bola brutálna nuda. Nemám nič proti videoklipom, pokiaľ teda netrvajú 67 minút a nepodkresľuje ich industriálny techno rámus, ktorý majú niektorý ľudia drzosť nazývať hudbou :)

• 10.8.2006  22:52
    Márnice (2005)

Prvá hodinka sa dá prežiť vcelku bez ujmy na zdraví, ale zvyšných asi 23 minút filmu nemožno označiť inak, než TRASH. Šialenosť, stupidita hlavných hrdinov, brutálne prehrávanie -násťročných hercov (vlastne nielen ich), triky, za ktoré by sa musel Hoper hanbiť, aj keby tetno film natočil pred 20 rokmi ... šak to poznáte :). Napriek tomu sa mi to istým zvráteným spôsobom páčilo a dobre som sa pobavil, aj keď zrejme väčšina scén, na ktorých som sa nasmial, bola mienená vážne a mala postrašiť. Vzhľadom na to, že Tobe Hooper nenatočil dobrý film už minimálne 20 rokov, myslím že teraz je to docela úspech. Určite lepšie než jeho posledný film - Toolbox Murder.

• 7.8.2006  16:11

Jednoznačne najlepší diel série Kukuričných detí, ktorý aspoň náznakom dáva spomenúť na staré dobré 80. roky a nebojí sa ukázať aj niečo viac :)

• 7.8.2006  16:05

Adaptácia Kingovýho románu Needful Things a jednoznačne jedna z tých podarenejších...

• 4.8.2006  12:18
    Démoni (1985)

Klasika 80. rokov, starý dobrý old-school gore. Škoda len, že sa takéto filmy dnes už netočia.

• 3.8.2006  16:11

Veľmi veľmi veľmi hlúpučký film bojujúci o horúci titul najzbytočnejšieho, najvykonštruovanejšieho, najnezáživnejšieho, najnevtipnejšieho (a čo ja viem čoho ešte naj- ) pokračovania, ktoré bolo kedy natočené.

• 18.7.2006  20:51

Pekelná pocta starým béčkovým hororom.Slovo horor u tohto filmu je mierne zavádzajúce, pretože s hororom má tento film len pramálo spoločné. Kto nevidel neuverí :) Samozrejme nezasvätení len nechápavo krútia hlavou. Tento film je predovšetkým natočený láskou k žanru a je to na ňom sakra vidieť.

• 5.7.2006  19:53

NUDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. A ďalšie žvásty tipu "divák sa bojí tým viac, čím menej toho vidí" si nechajte pre deti predškolskej dochádzky.

• 3.7.2006  22:19

Brutálne šialený film. No neviem, ale tvorcovia museli byť pri točení tohto filmu minimálne zhulení a čo ja viem čo ešte. Niečo tak bizarne šialeného a pritom geniálneho sa len tak nevidí. A to je prosím pekne rozprávka pre deti :) Medzi záchvatmi smiechu som len žasol a čakal, čo za koniny budú nasledovať ďalej. A ten maniakálny anglický dabing nemá chybu. Menšie než plné hodnotenie si tento film/animák nezaslúži. Veď posúďte - v ktorej kreslenej rozprávke (samozrejme určenej v prvom rade deťom) zanznejú pecky od klasikov ako napríklad MOTORHEAD alebo TWISTED SISTER?

• 25.6.2006  12:56

U nás vyšlo pod názvom Morskí vlci. Starý dobrý Intersonic :)

• 25.6.2006  12:18

Pohodová letná komédia so zámeraním na vodné športy made in 80. resp. ranné 90. roky.

• 22.6.2006  14:14

Čínsky humor, žiadne kung-fu - to sú základné ingrediencie filmu, ktorý nám dáva nahliadnuť pod pokrievku odvrátenej strany triád a skutočných problémov, ktorým musí čeliť (taká vtipnejšia verzia Inferanal Affairs) :) Brutálny humor striedajú melodramatické výlevy akoby vystrihnuté z červenej knižnice. Čo fungovalo u HK klasík na jednotku, tu vďaka absencií spomínaných bitiek pôsobí film s pribúdajúcim časom dosť nudne a fádne (no vlastne nejaké mlátičky tu sú, ale VÁŽNE nestoja za reč a sú skôr trápne). Čo ma potešilo, bola epizódna rolička Yuen Biao-a, ktorého som mal spomedzi starých známych z Pekingskej opery určite najradšej (ani Jackie sa naňho nechytal). Škoda len, že tu nič zo svojho umenia nepredviedol :(

• 21.6.2006  14:15

Z Amityvillsekej série som tuším videl len štovrku (alebo koľký diel to bol), kde vraždila tá lampa :) No, remake pôvodného Amityvillu je celkom svižná 80-minútovka s poctivou porciou gore efektov (chvala bohu za ne, lebo bez nich by ten film bol ešte viac neznesiteľnejším), čo je na ducharinu celkom nezvyklé. Na druhej strane je patrná snaha filmárov skombinovať atmosferický horror s filmom, kde sem tam špliecha krv. Ľudí predsa treba nalákať a kasičky naplniť, že? Škoda len že s výnimkou úvodneho masakru sa vo filme žiadna morda nevyskytuje (ak nerátam romantické predsavy Ryana Reynoldsa), no napriek tomu tam filmári napchali krvi dosť.

• 20.6.2006  11:08

Dva zdanlivo odlišné príbehy u ktorých aj tí menej bystrí pochopia, že určite budú mať niečo spoločné. Neviem, ale keby som nepoznal názov filmu, jednoznaňce by ma napadlo, že sú to ďalsie Purpurové rieky. Tieto filmy majú mnoho spoločných atribútov - predovšetkým je to Jean Reno a jeho nevýrazný parťák, prekombinovaný dej, ktorý sa hrá na niečo viac, než čím v skutočnsti je, absurdné postavičky (napr. vládca tureckého podsvetia v Paríži je asi 150 kg chlapík s celým telom spálenym kyselinou, pľúca a hrtan má spálené tiež a v dôsledku toho musí inhalovať mätu - kde na takéto hovadiny chodia?) ... No a celkový výsledok? Podobne ako purpurové rieky - nič moc. Myslím, že nebudem spoilerováť ak poviem, že film je o tureckej mafií. Čo si na nás asi pripravia francúzi nabudúce? Albánskych hackerov snažiacich sa ovládnuť svet? Jedna hviezda za štýlový záver, resp. poslednú vetu, ktorú prenesie Jean Reno.

• 14.6.2006  16:26

Suprový film. Myslím, že na našom trhu ho kedysi strašne dávno distribuoavala spoločnosť MIDO, za čo jej patrí moje veľké díky. Guyver bol jeden z mojiich hrdinov v detstve a vlastne je ním dodnes :)