Blonďatá a blonďatější (2007) odpad!

Film inteligentný ako dvojica hlavných protagonistiek. Mám podozrenie, že tvorcovia sa snažili o nejakú ženskú verziu Blbého a blbšieho, ale fatálne im to nevyšlo. Existncia takéhoto niečoho sa nedá ospravedlniť ničím (a to ani po požití psychotropných látok a to je už čo povedať).

30 Days of Night: Blood Trails (2007) (seriál)

Pôvdný sedemdielny seriál (každý diel má niečo vyše troch minút), ktorý bežal na internete vrámci reklamnej kampane k filmu 30 days of night. A prekvapivo celkom dobrý ;)

Ztracení chlapci: Upíří kmen (2008)

Rádoby MTV horor tváriaci sa hrozne cool a drsne (k tomu nám hrá ultra "drsná" muzika Eagles of Death Metal a spol), ktorý ale o dvadsať rokov staršej jednotke nesiaha ani po pás (a to ani Schumacherovi Lost Boys neboli nejaké veľdielo). Nezáživný a nudný príbeh o dvoch súrodencoch-sirotách, z ktorých sa jeden zmení na upíra a druhý sa ho snaží zachrániť (to znie povedome:) ), zbavený akéhokoľvek vtipu či nadhľadu. O absencií poriadneho záveru a normálneho záporáka (zaspatý grunge upír) ani nehovorím. Inak to, že sledujeme horor si uvedomíme len na začiatku (veľmi milé cameo Toma Saviniho) a počas romantického posedenia na pláži niekde ku konci filmu. Jediným svetlým okamihom je účasť Coreyho Feldmana. Vždy keď sa na scéne obajaví jeho "som Edgar, nie Eddie" Frog, krivka zábavy ide ihneď nahor. Bohužiaľ sa vo filme objavuje veľmi sporadicky. Najzábavnejšou (na druhej strane ale aj veľmi trápnou, keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu) scénou tak zostáva krátky šot prerušujúci záverečné titulky, kde sa stretne Edgar (Feldman) so Samom (Haim).

Rallye smrti (2008)

Závody sú krásne brutálne a vyčačkané (extázaaa :)) - skrátka radosť pozerať. Bohužiaľ všetko ostatné značne pokulháva. Niekedy sa snáď dočkáme toho, že Anderson sa konečne uvedomí - vykašle sa na všetko ostantné (dej a spol.) a bude sa sústrdiť len na to hlavné, kvôli čomu aj tak všetci na tento film šli do kina (v tomto prípade by jeden sto minútový závod bez zbytočných kecov a všadepŕítomnej vaty dopadol určite lepšie).

Kjóšoku sókó Guyver (2005) (seriál)

Filmového Guyvera mám rád, ale toto bola maximálna slabota. Dej je dosť rozvláčny, zaujímavé to začalo byť zhruba v polovici, keď sa na scéne objavili Zoalordi (pre mňa osobne rozhodne zaujímavejší než samotný Guyver :) ). Trúfam si tvrdiť, že dej rozvrhnutý vo všetkých 26 epizódach by sa v pohode vtesnal aj do polovičného počtu a vyhli by sme sa tým aj násilnostiam typu posledných dvoch dielov, ktoré sú doslova predsmrtnou agóniou. A ešte nesmieme zabudnúť na hudbu, ktorá je absolútny hnus a totálne sa k tomuto anime nehodí.

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Čože sa nám to tu urodilo? Tehotné, geneticky upravené anakondy s papuľou plnou ostrých tesákov veselo odkusujúcich hlavy mariňákov a vedcov, s bodcom namiesto chvosta, veselo hltajúce jedného človeka za druhým (bez toho aby sa ich obťažovali vyvrátiť - česť jednej výnimke), peklene rýchlo sa plaziace v lesoch jedného bližšie nešpecifikovaného štátu vo východnej európe. A ako čerešnička na torte - "hláškujúci" drsoň a lovec v jednej osobe David Hasselhoff ("Kde je krv, tam bude viac krvi") :)))))))))

Návrat muže z bažin (1989)

Swamp Thinga vytrhol Cravenovi z rúk osvedčený trasher Jim Wynorski a natočil o mnoho trashovitejšie a aj zábavnejšie béčko, ktoré sa na nič nehrá a svojho predchodcu zadupáva do zeme.

Silent Night, Deadly Night Part 2 (1987)

Neviem presne, čo chcel autor týmto filmom povedať, ale budiž. Nie som proti úvodnej rekapitulácií deja predchádzajúceho filmu, ale aby táto rekapitulácia trvala 40 (!!!) minút (t.j. viac ako polovicu čistej minutáže), tak to je už na pováženie. Taktiež mi nie je jasné konanie hlavného hrdinu - odvôvodňuje sa to tým, že v mladosti bol svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. Bral by som to ako poľahčujúcu okolnosť v prípade, keby dotyčný v čase onej udalosti nemal len pár mesiacov (ale na druhej strane mu to možno brácho v sirotčinci veľmi podrobne vyrozprával :) ). To, že dej je o ničom, hádam ani netreba spomínať. A tiež fakt, že mimo záverečného súboja sa neodohráva na Vianoce a dokonca ani v zime. Btw záverečný súboj chlapca (na meno si fakt nespomeniem) vs jeho nemesis Matky predstavenej je kapitolou samou o sebe. Neviem ako ostatní, ale ja som sa pri ňom narehlil ako kôň. Stačil záber na maniakálny úškrn chlapca v kostýme Santa klausa so sekerou v ruke a o zábavu bolo postarané. Čuduj sa svete, ani matka predstavená na tom nebola najhoršie. Hoci na vozíčku, pohybovala sa ako gazela (dostala ma hlavne scéna, kedy unikala pred Santa Clausom, dokodŕcala sa až ku schodom-- lenže ako sa dostať dole? vyriešila to šalamúnsky-- zoskočila z vozíka, hodila sa dole schodmi, spravila pár sált a kotrmelcov-- človek sa normálne bál, že si zlomila väzy-- ale stará megera sa po dopade ihneď pozviechala, bez akýchkoľvek okolkov nasadla na pristavený vozík a s vervou upaľovala ďalej, zatiaľ čo chlapec sa hore mordoval so sekerou (nemohol ju vytiahnuť z vankúša na vozíku, do ktorej ju predtým zasekol :) )

City of Rott (2006)

Áno je to vtipné a celkom zábavné...prvých 10 minút. Ale pozerať sa ďalšiu hodinu na to isté stále dokola a dokola? Dej medzi silné stránky tohto animáku nepatrí ani nahodou. Sľubná premisa tak vyšumí do prázdna v spomínaných prvých 10-tich minútach. Animák je neskutočne krvavý a brutálny...ale aj strašne monotónny a nudný.