demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 31.10.2010  16:38
    Machři (2010)

Až na to, že ten film nemá žiadny dej a je z neho cítiť kalkul na sto honov, sa to celkom dá. Ale to moralizovanie, pravé rodinné hodnoty, Sandler so srdcom na pravom mieste a kamoši až do smrti, sú veci, z ktorých musí normálny človek grcať. Sandler by sa mal konečne umúdriť a prestať točiť tieto "rodinné" sračky.

• 26.10.2010  11:35

Nebyť úvodnej uťahanej dvadsaťminútovky a nezmyselnej vedľajšej dejovej linky, neváhal by som ísť s hodnotením ešte vyššie.

• 19.10.2010  18:29

Škoda. Mohla to byť pecka. Nestalo sa. Remake je v zásade upravený pre potreby dnešnej doby, ale v konečnom dôsledku je bezvýrazný rovnako ako originál. Prvá polovica nuda, ale zhruba od polky sa začínajú diať veci :) Odmysliac si tie "wtf" momenty (z hlavnej hrdinky sa mávnutím čarovného prútika stáva expertka na démonologiu a pekná drsňáčka, tak prečo zostať v miestnosti, kde démoni nemôžu vkročiť, keď máme brokovnicu a môžeme ich ísť loviť, že?) sa to dá prežiť bez vážnejšej ujmy na zdraví. Démoni sú ako blondínky. Neskutočne tupí, ale aspoň sú pekní :)

• 18.10.2010  17:58

Oholí sa? Neoholí sa? Skape pes na konci filmu? Neskape? Sorry, ale týchto "vierohodných" pohľadov na to, ako funguje filmový biznis mám už vážne plné zuby. Áno, pri pozeraní som neskutočne trpel.

• 17.10.2010  01:28

Po nevydarenej dvojke a veľmi podivných plagátoch som sa dosť obával, ale nebolo čoho. Edward Frog je späť a v plnej zbroji :) Škoda len toho Sama. Veľmi dôstojné pokračovanie.

• 12.10.2010  00:59
    Tupíři (2010)

Občas človek musí klesnúť až na samotné dno, aby dokázal oceniť skutočné filmové umenie. V prípade snímkov dua Friedberg/Seltzer sa však nejedná ani tak o klesanie ako skôr o voľný pád s následným tvrdým nárazom o dno. Pri sledovaní Vampires Suck (a v podstate akejkoľvek paródie z pera spomínaného dua) si človek uvedomí, že i tá najväčšia sračka, ktorú v poslednej dobe videl, v podstate nebola až taká zlá. To, čo sa im podarilo nasáčkovať do tohto filmu, už humorom nemožno nazvať ani so zavretím oboch očí (vrátane toho kurieho). Väčšinu filmu som strávil s vytreštenými očami a otvorenou hubou čakajúc, čo príde ďalej. Hlavou sa mi neustále preháňala myšlienka: "Bude nasledujúci "gag" ešte monstróznejší, trápnejší a dementnejší?" Neraz bol. A pritom je to taká škoda. Spomedzi snímkov z posledných rokov si Twilight koleduje o paródiu jednoznačne najviac. Vzhľadom na jeho kvalitu a množstvo "kultových" momentov som mal dojem, že by to až také ťažké byť nemalo. Po zhliadnutí snímku si to už nemyslím.

• 7.10.2010  23:02
    Piraňa 3D (2010)

Po nemastnom neslanom Mirrors som bol trochu skeptický, ale Aja sa pochlapil a naservíroval nám poriadnu pecku (odteraz ak nejaký remake, tak jedine od Aju). Celú podstatu filmu dokonale vystihujú dva slová: Krv a kozy :) Vďaka R-ku si toho mohol pán režisér dosť dovoliť a je milé, že tak poväčšinou aj učinil. Neustále zábery na opálené zadnice a nárazníky zvodných slečien nenechajú jeden mužský rozkrok suchý. Konečne niekto pochopil, čo chce normálny, priemerný divák vidieť a neváhal nám to predostrieť v plnej kráse :) Tu musím Aju ešte pochváliť za "takmer" artovú scénu dvoch aqvabel tancujúcich pod vodou, pri ktorej som takmer nedýchal a hltal jeden záber za druhým (kto videl, pochopí :D). Druhou nemenej dôležitou devízou filmu je explicitná brutalita. Spočiatku takmer absentuje, ale s narastajúcou stopážou začne pán režisér pritvrdzovať a vyvrcholí to jedným obrovským rybím infernom. Aja našťastie nešetrí invenciou a pár takýchto inovatívnych nápadov by som sa nebál označiť nálepkou GENIÁLNE (vlasy zamotané v lodnom šróbe atď). Čo sa týka deja, ten invenciou naopak nedisponuje vôbec. Skôr naopak. Zhluk klišé, ktoré sme už toľko krát videli v iných filmoch je však našťastie podávaný s dôkladnou starostlivosťou a nehynúcou láskou k žánru. Poteší aj priateľské požmurkávanie na diváka (Christopher Lloyd bol skrátka geniálny), drobné camea (Richard Dreyfuss to narozdiel od čeľustí tentokrát schytá hneď na začiatku, smrť takého Eliho Rotha bola veľmi zábavná a tú vychrstnutú krv som cítil až na sebe), citácie a parafrázovanie nesmrteľných klasík (Ving Rhames s kosačkou, teda vlastne lodným šróbom, pripravujúci z piraní lahodné suši) a hlavne neskutočná zábava (džouk so silikónmi bol fajn, ale ten s tým odhryznutým penisom už trochu moc :D). Je inak fajn, že Aja otrocky nekopíroval pôvodné pirane (resp. ich televízny remake) a vydal sa svojou vlastnou cestou. S výnimkou masovej scény na konci teda nemajú so svojim predobrazom spoločné zhola nič. Teda ani žiadne vojenské genetické experimenty s cieľom vytvoriť dokonalého zabijaka, ale staré dobré prehistorické obludky, dva milióny rokov uväznené v podzemnom jazere a oslobodené vďaka zemetraseniu. Imho samotné pirane sú neskutočne rozkošné a veľmi sympatické. Vyzerať tak aj v skutočnosti, tak neváham a jednu si určite zaobstarám ;)

• 27.9.2010  00:56

Áno, som nasratý, ale keď sa človek odprostí od porovnávania s originálom, nie je to až tak veľká katastrofa ako v prípade o rok staršieho kolegu Friday the 13th. Cravenov originál milujem a remake mu samozrejme nesiaha ani po členky. Krátky (rozhodne nie vyčerpávajúci) výčet toho, čo sa nepodarilo a čo degraduje toto rutinne natočené, poväčšinou podpriemerné filmové remeslo na niečo veľmi blízke odpadu!: výber krajne nesympatických hlavných predstaviteľov, hlúpe CGI (ktoré popri klasickým 26 rokov starým scénam vyzerajú ako zlý vtip), na jednej strane polopatické vysvetľovanie deja, ktoré robí z diváka totálneho debila (Krugerov origin) a ako protipól branie za samozrejmosť rôznych faktov, ktoré samozrejmé nie sú ani náhodou a vôbec sa nad nimi nepozastavujú (vytiahnutie Freddyho zo sna...), vážnejší a "reálnejší" prístup k postave Freddyho, ktorého tvár je po väčšinu zahalená tmou, mal zrejme vzbudzovať strach, ale výsledok je skôr opačný a Freddy pôsobí ako neschopný truľo a väčšinou je na smiech, samozrejme kopa neukočírovaných logických prešľapov a hlavne všadeprítomná, zakrádajúca sa nuda.Film celkovo pôsobí ako zlepenec vzájomne nesúrodých scén, čo je zvlášť evidentné v zahrnutí toho "best of Nightmare on Elm street", ktoré pôsobia ako päsť na oko a je jasné, že sa nezrodili v hlave génia, ktorý tento majstrštik scénaristicky zaštítil. O ich spracovaní radšej pomlčím (jediná, ktorá sa ako tak podarila, je tá záverečná). Pokiaľ bolo zámerom tvorcov navodiť mi nočné mory z prznenia klasiky, tak im gratulujem. Naozaj sa im to podarilo.

• 26.9.2010  12:09

Na jednotku sa to samozrejme nechytá ani náhodou (to ostatne od filmu určeného priamo na DVD nikto ani nečakal). Dobrou správou je, že skuknúc sračkoidné trailery som čakal sračku oveľa väčšiu :) Predlohy sa film drží len zľahka, t.j. premisa zostala zachovaná (hon na kráľovnú upírov Lilith) ale všetko sa deje úplne inak. Zostali nám tu staré známe postavy a pár nových pribudlo. Čo je ale na veľkú škodu veci, pretože vďaka nim sa nám (dajme tomu) atmosferický horor pretransformoval na nudnú akčnú strieľačku. A tu by som rád zdôraznil slovo NUDNÝ, pretože s výnimkou pár nie príliš zručne natočených akčných scén sa vo filme naozaj nič nedeje a zúčastnení nemajú dostatočný herecký kredit na to, aby dokázali utiahnuť aj kecacie scény. Ale aspoň koniec zostal rovnaký :) Keď si ale uvedomíme, že všetko predchádzajúce dianie predlohy si tvorcovia nahradili svojou vlastnou verziou, je maximálne neopodstatnený a každý normálny človek si musí v duchu povedať (resp. skríknuť na celú miestnosť): "WTF?!"

• 26.9.2010  11:35

Naozaj netuším, prečo sa všetci za každú cenu snažia uviesť do filmovej podoby VŠETKO, čo na nás King vyflusne. Nieže by poviedka Dolnaov cadillac bola zlá... problém je v tom, že gro a sila tej poviedky spočívali v niečom než je to, čo sa nám snaží podstrčiť film a námet rozhodne nepostačuje na cca 80 minútovú stopáž. Výsledok je tak prinajlepšom nevýrazný a NUDNÝ.

• 13.9.2010  00:22
    Splice (2009)

Spočiatku som sa obával, že to bude iba ďalší klon Mutanta, ale Splice sa našťastie uberá trošku odlišným smerom a nesie sa v oveľa komornejšom duchu. A kvalitatívne stojí o niekoľko úrovní vyššie než Species so všetkými pokračovaniami dokopy. Dejovo to samozrejme nie je nič prevratné, človek znalý žánru dokáže odhadnúť smerovanie s presnosťou hodnou majstra, ale tá atmosféra, ľudia. Tá atmosféra. Mňam.

• 12.9.2010  12:04

Multikorytnačí crossover v ktorom sa stará (1987) a nová (2003) generácia korytnačiek (v tomto prípade rozumej korytnačky z dvoch rozdielnych dimenzií) postavia bok po boku ultimátnej hrozbe v podobe Utrom Shreddera, ktorý sa vo svojej zaslepenosti a snahe zničiť korytnačky raz a nadobro, vydáva do Prime dimenzie, aby odstránil problém priamo u zdroja. Že sa touto Prime Dimenziou rozumie svet rozpohybovaných obrázkov pôvodného komiksu Kevina Eastmana je už len takou pomyslenou čerešničkou na torte ;) Čiernobiele komiksy TMNT som kedysi hltal, rovnako ako starý 80-kový seriál. Nové korytnačky som po pár dieloch (prvý disk) radšej dropol, ale mám podozrenie, že aj na dobrodružstvá starého tímu by som sa dnes pozeral trochu inak. Každopádne Turtles Forever nenudia ani chvíľu (však trvajú len nejakých cca 75 minút ) a tie príjemné závany nostalgie stoja za to. Bavil som sa :)

• 5.9.2010  12:15
    Vysaj si (2009)

Príjemná upírska satira na tému "Vzostup a pád jednej rockovej kapely" ošperkovaná účasťou starých harcovníkov ako Alice Cooper, Iggy Pop či Henry Rollins. Palec nahoru ;)

• 4.9.2010  00:18
    Super Mac (2010)

MacGruber na hrad!!! Spočiatku to tak nevyzerá, ale tento nenápadný kúsok v sebe skrýva silu vodíkovej pumy. Will Forte ako ultimátne hovado MacGruber je skrátka boží a celú hodinu a pol som mu žral z ruky a neskutočne sa pri tom bavil. Na jeho invenčné techniky na odvrátenie pozornosti do smrti nezabudnem :)))))))

• 30.8.2010  22:02

Atmosféru ten film má, to mu uprieť nemožno. Ale na druhú stranu mu nemožno uprieť ani kvantum berličiek, rôznych náhod, nelogičností, prešľapov, či demencie hlavnej hrdinky, pri ktorej miestami jej autistický brat vyzerá ako ten normálny a racionálne uvažujúci. Za samotné pováženie stojí aj celkový námet, resp. otčimov plán. To si vážne myslel, že okrem povaly niet v dome jediného miesta, kde sa schovať pred tigrom? :D

• 25.8.2010  23:13
    Ligeia (2009)

Romantický rádoby goth horor? Skôr pekná blitka. Wes Bentley sa týmto pre mňa definitívne zaradil k hard core béčkarom.

• 22.8.2010  10:01

Poučenie pre všetkých zainteresovaných? Na kokainových večierkoch by sa nemali vymýšľať námety, písať scenáre, uzatvárať dohody ani podpisovať žiadne zmluvy ;)

• 17.8.2010  18:11

Spoločnosť Full Moon sa nám nejak rozbehla, lenže bohužiaľ, podobne ako v prípade Demonic Toys 2, je aj x-té pokračovanie Puppet Mastera koncentrovaná nuda.

• 11.8.2010  01:10
    Tekken (2010)

Síce sa v mytológií Tekkenu až tak veľmi nevyznám, ale tu mi niečo sakramentsky nesedelo. Dej na mňa pôsobil ako keby prešiel značnou lobotomizáciou a zostalo z neho len pár nedonosených klišé zošitých priam dožerava rozpálenou ihlou. Čo je ale smutnejšie, nevydarili sa ani súboje. Síce sa na ne nepozerá zle, ale videli sme to už aj oveľa lepšie. Pomyselným dnom je súboj dvoch modeliek (aké príhodné, že počítač vybral bojovníkovi nežného pohlavia ženský náprotivok), ktorý by sa nestratil v žiadnom céčkovom softporne vysielanom po polnoci na nove či markíze. Na adaptáciu hry takého kalibru dosť značný prešľap. Ale čo čakať od D2DVD béčka, že?

• 31.7.2010  11:48
    Neighbor (2009)

The Girl je fešné dievčisko, tak trochu psychopatka, ktorá sa votrie ľuďom do domu a hrá s nimi svoje hry. Tiež ste si vždy túžili vyskúšať, čo sa stane, keď niekomu hodíte do vane zapnutý fén? No prosím, presne vaša krvná skupina (Pre informáciu, vyhodia sa poistky a nešťastná obeť nie a nie skonať, ani keď daný postup zopakujete s rádiom či televízorom. Preto sa radšej odporúča podržať jej hlavu pod vodou.) Až na mierne psychadelickú časť zhruba v polovici stopáže, ktorú možno pripísať na vrub požitých mediakmentov hlavným hrdinom/obeťou filmu, snímok odsýpa celkom slušne a ničím nevybočuje z radu. Od žánrových súputníkov sa odlišuje snáď len mierou brutality a zobrazenia gore, kedy sme pohľadu na proces mučenia síce ušetrení, ale výsledok je nám predostretý v celej kráse/"kráse".

• 13.7.2010  11:44
    Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam) (2010)

Spočiatku som k tomu pristupoval s predsudkami, ale nakoniec ma to dostalo na plnej čiare. Klobúkom na hlave útieram zem :)

• 11.7.2010  23:41
    Poldové (2010)

Nepozerá sa na to zle, bohužiaľ veľmi rýchlo vyšumí do prázdna. Holt so značkou "Smith" sú spojené oveľa väčšie očakávania. Ako poľahčujúca okolnosť slúži fakt, že tentokrát sa Smith plietol len do réžie.

• 4.7.2010  22:44

Suicide girls valia s ďalším videom :) Chápem, že musí byť frustrujúce prinášať dookola stále to isté, a preto rozumiem, že sa Suicideky tentokrát rozhodli vybočiť so stereotypu a prísť s niečim novým. Či to bol dobrý nápad, to je už druhá vec :) Osobne tento experiment neschvaľujem a dúfam, že sa nabudúce vrátia ku klasike ;) Samozrejme sa nejedná o klasický film, a preto si viem predstaviť nelichotivé reakcie všetkých tých nešťastlivcov, ktorí s dievčatami doposiaľ nemali dočinenia :) V podstate sa jedná o tradičné trademarky SuicideGirls popreplietané vsuvkami, ktoré mali zrejme tvoriť aký-taký "dej" a tým posunúť ich videa na ďalší level smerom k regulérnemu filmu. Že dievčatá nie sú žiadne herečky, to je dúfam jasné každému. Ich prejav je... ako to len povedať a nebyť pritom vulgárny... no, povedzme, že najviac im to svedčí, keď mlčia :)

• 18.6.2010  18:46
    Nebezpečné hry 4 (2010)

Najmarkantnejší rozdiel (čo to vlastne trepem? on je to jediný rozdiel!), ktorým sa tento skvost líši od predchádzajúcich zásekov, je tradičná sex scéna v sprche, kde svalnatý bohatý model obrába nie dve, ale tri(!!!) nahé modelky. Skrátka bohovsky inovatívny prvok, kvôli ktorému tento film jednoducho musel vzniknúť. RESPECT!

• 17.6.2010  00:39
    Proroctví (2009)

Je smutné pozorovať, kam sa Alex Proyas vo svojej kariére až dopracoval. A vyhliadky na budúcnosť nie sú nijak ružové. Vôbec by som sa nečudoval, keby jeho ďalším projektom bolo pokračovanie Hubbardovho eposu Bojisko Zem (ostatne, tento vývoj by bol viac než logický ;)) Čo Knowing charakterizuje? Chabá a predvídateľná zápletka a slušný WTF na záver. V pamäti utkvie maximálne tak letecké nešťastie (aj keď silne zaváňajúce CGI, napriek tomu veľmi pôsobivé), momentka v metre a niekoľko-sekundový záverečný klimax. A to je na takmer dvojhodinový film strašne málo.

• 3.6.2010  18:46
    Nová dcera (2009)

Typická Costnerovská blitka typu White Noise (áno, viem že tam nehral :)) alebo Na krídlach vážky. Neurazí, nenadchne a za dva dni si na to človek ani nespomenie.

• 25.5.2010  18:55
    Vlkodlak (2010)

Nikdy som nebol milovníkom starých hororov a preto naozaj nerozumiem, čo tvorcov viedlo k natočeniu tohto paškvilu. Pocta starým hororom? OK. Prečo sa ale potom trápiť s CGI a nespraviť to pekne po starom? Alebo tu bola snaha o predstavenie klasického filmového monštra publiku nového milénia? OK. Prečo ale potom neprispôsobiť dej a formu potrebám tejto snahy a neokoreniť to aj trochou nadhľadu? A ak by sme sa napriek tomu chceli pohybovať vo vážnej rovine, určite by sa to dalo spraviť aj s troškou emocionálneho zápalu. Sorry, ale čo sa týka emocionálneho vypätia, väčšinu hereckého ansámblu by s prehľadom strčila do vrecka aj skapatá ryba. Naozaj pochybujem, že je dnes niekto zvedavý na novo natočené sedemdesiat rokov staré "filmové postupy" (teda s výnimkou notorických nostalgikov). Ak to bolo myslené ako paródia, potom sa ospravedlňujem. Inak ale samá nuda, nuda a ešte raz nuda.

• 16.5.2010  12:06

Zhruba do polovice je to viac než slušné, ale len čo sa na scéne zjaví Satanáš, je to jeden Fail za druhým. Pokiaľ samozrejme nebolo zámerom tvorcov vyvolávať u divákov nekontrolovateľne výbuchy smiechu, nechápavé krútenie hlavou, či klopkanie si na čelo (predpokladám, že tie filozofické kecy a hlbokomyselné dialógy boli myslené vážne). Čo sa týka hereckého osadenstva, Otovi najlepšie sedela poloha nemého kvadraplegika, ale akonáhle otvoril hubu, šiel jeho herecký kredit nekompromisne dole. No a Max? Povedzme len, že ten nech sa radšej drží svojho kopyta, ktorým je pravdepodobne hlásenie príchodu a odchodu vlakov na železničnej stanici. Ostatní sú celkom v pohode, čo ale nie je dané ani tak ich hereckým majstrovstvom ako skôr faktom, že na obrazovke neoxidujú dostatočne dlho, aby začali liezť na nervy.

• 9.5.2010  23:19
    Transylmania (2009)

Má to svetlé a vtipné momenty, ale bohužiaľ je to aj veľká bláznivá psychotina s kopou trápnych vtipov a prestrelenou stopážou. Na druhej strane stokrát lepšie než všetky možné "Movie" snímky, čo je dané orientáciou skôr na osemdesiatkové komédie než brutál-fekál-dementné paródie nového tisícročia.

• 1.5.2010  23:09
    Mateřské galeje (2009)

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM!