Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Napriek tomu, že snáď každá z postáv je tupé a dementné hovado, nedá sa do nich nezamilovať. Willovi Ferellovi už pomaly prestávam veriť, že tú blbosť iba hrá, J.C. Reilly je dosť neznesitelný (so zaťatými zubami sa to síce dá prežiť), ale filmu jednoznačne kraľuje Sasha Baron Cohen. Jeho teplý žabožrút je skrátka boží. Malú roličku tu má aj ako vždy skvelá "notorička" Molly Shanon.

Rocker (2001)

Telenovela pre retardovaných headbangerov. Čo zabolí viac? Stupídny scénar plný toho najväčšieho klišé, totálna absencia akéhokoľvek nadhľadu alebo milión iných nezmyslov a kiksov (Wahlberg mohol na koncerte kričať koľko chcel, ba by dokonca mohol svoje pľuca hodiť po spevákovi, ale aj tak by ho neprekričal - bol niekedy scenárista na nejakom koncerte? Asi ťažko) ? O to smutnejšie je, že si v tomto "skvoste" zahrali aj hudobné esá ako Zakk Wylde (Ozzy Osbourne, Black Label Society), Jeff Pilson (Dokken, Europe) či Jason Bonham (syn Johna Bonhama z Led Zeppelin). Ach bože. A ten názov kapely - Steel Dragon. Ktorá kapela by si dobrovoľne zvolila takýto silácky názov? Pokiaľ by šlo o paródiu, tak áno, ale mne ich hudba pripadala dosť seriózna :) Ale totálny ignorant - scenárista, o tom nemá zrejme ani páru. Nehnevajte sa na mňa, ale každý rocker/metalista, ktorý teda nie je úplne vypatlaný, musí pri pozeraní tohto filmu grcať.

Rockeři (1994)

Pre mňa jednoznačný kult. Skvelá hudba a priznanie Lemmyho Kilmistera, aký slušňák bol v školských rokoch. Vďaka tomuto filmu som si zamiloval aj legendu The Ramones. Päť hviezd je prekliate málo...

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Doporučujem vypnúť tak 20 minút pred koncom, aby sme sa vyhli brutálnemu moralizovaniu na tému rodina, práca, čo je správne atď. Inak je film celkom v pohode.

Rottweiler (2004)

Vzhľadom na kvalitu posledných Yuznových filmov som veľa nečekal. Tušil som, že to bude hovadina a bohužial som sa nemýlil. Yuzna je skrátka babrák. Trapný a dementný, miestami smiešny príbeh (taká drsnejšia verzia filmu Lassie sa vracia :) ), ktorý nemohol vyzerať dobre ani na papieri, mu síce moc šancí na ukázanie remesla nedáva, no na druhej strane existuje mnoho lepších filmov s ešte blbšími scenármi. Jedna hviezda len z nostaligie a za tých pár trikov, ktoré zmierňujú divákovo utrpenie a robia tento škvár trochu znesiteľnejším. Ale fakt len trochu.

RRRrrrr !!! (2004)

Komédia pre normálnych ľudí, ktorá ako keby z filmografie Zděnka Trošku vypadla.

Rubber (2010)

Geniálny námet sprasený surealisticko-artovým hávom. Pýtam sa: "Prečo? Prečo? PREČO?". No reason!!!

Ruka: Vraždící úd (1992)

Mladý vedec Harry robí pokusy s ľudskými končatniami. Pri autonehode príde o ruku a rozhodne sa pokus vyskúšať na sebe. Za použitia zmesi ľudských a jašteričích génov si tak vypestuje ruku novú. Lenže má to háčik. Na prípravu preparátu použil ľudské vzorky pochádzajúce z mŕtvoly masového vraha. A tak novonadobudbutá končatina má taký blbý zvyk oddelovať sa od tela a masakrovať nenvinných ľudí. Navýše Harryho mamička má záujem o jeho prácu, ktorú chce predať neonacistom (!) a preto unesie Harryho milovanú. Nasratý Harry si tentokrát s úplným vedomím vypestuje ďalšie končatiny zo vzoriek toho najhoršieho sadistického vraha (ktorého mal zrovna po ruke) a vydáva sa na záchrannú akciu... Áno, je to presne taký kvalitný film, ako možno odhadnúť z popisu deja :)))) Ale hlavným problémom je, že sa bere smrteľne vážne...

Růžový panter (2006)

Filmy o Ružovom panterovi sa mi kedysi páčili. Dnes už ale nemám 15 rokov a preto Sellerovský infatilný humor mi už taký vtipný nepripadá. Každopádne si myslím, že Steve Martin je dôstojným pokračovateľom odkazu Petra Sellersa rovnako ako tento film pokračovaním, resp. remakom série o Ružovom panterovi. Samozrejme sú tu aj špecifiká ako snaha zapáčiť sa americkému publiku, snaha napchať čo najviac atribútov série do jedného filmu a čo ja viem čo ešte :)

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Čakal som absolútnu kokotinu a to som aj dostal :) Takže očakávania boli naplnené a to je predsa pozitívum :) Film je určený trošku inej vekovej skupine, než boli predchádzajúce diely - čo ostatne potvrdzuje aj záverečne varovanie tovrcov o nebzpečenosti predvádzaných kaskadérskych kúskov (no ktorý, než nejaký nezletilý zmrd by to skúšal doma, že? :) Ale s vypnutými logickými obovdmi a nutnou dávkou alkoholu v sebe, to celkom újde. Premrštené hodnotenie pripíšte na vrub momentálnemu stavu psychicky nevyrovnaného jedinca so sklonmi k schyzofrénií a trpiaceho samomluvou (čiže mňa). A to auta nemám rád a pri driftingových orgiách som skôr ľutoval zničené gumy než štvorkolesových tátošov. Tí chytrejši si samozrejme z hodnotenia odpočítajú tri a viac hviezd. (Ešte si neodpustím spomenutie úplne blbučkého a klišovitého deja - bože, to by sa krásne parodovalo).