Zamoření (2006)

Variácia na Midwichské kukučky, tentokrát made in zombie. Ako nápad je to zaujímavý, ale výsledok je bez chuti. Neviem čo bolo zámerom tvorcov, ale tento zlepenec, zabŕdajúci do rôznych žánrov (pričom si z nich samozrejme to najlepšie neberie), asi nedopadol ani podľa ich predstáv. Síce je pekné, že film má spád a ubehne pomerne rýchlo (veď má len necelých 80 min), ale už ťažšie možno obhájiť absenciu deja, ťažkopádny scénar či smiešné herecké výkony. Ani deti nevyzerajú ako zombíci a o nejakých šťavnatých krvavých scénach si môžme tiež nechať len zdať :) Tých pár vrážď je natočených buď veľmi decentne, alebo sa odohrávajú mimo záber (ako veľmi nefér mi prišla hlavne druhá polovica filmu, kedy sa deti vyzbrojili strelnými zbraňami). Slabý priemer.

Zběsilý vztek (1987)

Dvaja bráchovia Todd a Terry - dvojičky sa v tichosti vykradnú z auta v autkokine, zatiaľčo sa to ich matka chystá rozdať s jej priateľom na prednom sedadle. Koho by bavilo pozorovať vlastnú matku, že? :) Preto si vyhliadnu mladší a atraktívnejší párik o pár áut ďalej. Keď však mládenec zazrie nechcených divákov, Todd schytí sekeru a rozmašíruje mu ňou hlavu. Nahá dievčina s krikom utečie a zburcuje ostatných návštevníkov autokina, ktorý sa začnú pomaly zbiehať na miesto činu. Našťastie je Todd veľmi pohotový a vynaliezavý a sekeru strčí do rúk neveriacky pozerajúceho a šokovaného Terryho a začne každému pohotovo rozprávať, čo sa v skutočnosti "stalo". O desať rokov neskôr sa Terry, toho času zavretý v ústave, pomaly začína dostávať z katatonického stavu a všetkých presviedčať, kto je vrah. Márna lásky snaha. Preto z ústavu ujde. Keď sa to dozvie Todd, sranda môže opäť začať...

Země mrtvých (2005)

Tyrania živých skončila. Svet a budúcnosť patrí mŕtvym... Romero to dokázal, opäť. Krajina mŕtvych je veľmi príjemná záležitosť, krásne to odsýpa, zombíci sú na zožratie, je tu Asia Argento :) Čo viac si priať? Možno len dlhšiu stopáž...

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Svižná, rezká a britká komédia made in Great Britain. O nič svetoborné sa samozrejme nejedná, ale v záplave toho zombie balastu, ktorý nám rok čo rok obšťastňuje naše zrako- a sluchovody, vyčnieva ako luxusná 50ročná k*rva v domove dôchodcov :) Ako sa hovorí, medzi slepými je i jednooký kráľom ;) "Hey, Zombies! Get the fuck out of my East-End!"

Zlouni z vesmíru (2005)

Veľmi milý splatter, ktorý si v ničom nezadá za Jacksonovou prvotinou Bad Taste. Dočkáme sa tu motorovej píly, kosačky, dokonca aj kombajnu. Hektolitre krvi, odtrhnuté končatiny, vytrhnuté črevá, explózie - to všetko tu je a je to obrovská zábava. V epizódnej úlohe sa tu objaví dokonca Norman Lovett, ktorého milovníkom Červeného trpaslíka zrejme predstavovať nemusím :)

Zlověstné ticho (2007)

V celku solídny námet (vraždiace bábiky - no kto by si ich nezamiloval?) , ktorý sa ale postupom času zmení na bezzubú (alebo lepšie povedané bezjazykovú) ducharinu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani japončíci, kórejčíci, tajwanci či iná zberba, ktorá sa v takýchto filmoch priam vyžíva.

Zmeškaný hovor (2003)

Že by to bola úplna hovadina, to netvrdím. Aj keď je to trochu o hubu pozerať x-tú variáciu na to isté téma, stále sa to dá, pokiaľ to človeka nenudí. Tu sa však paní Nuda zakrádala až podozrivo často. Výtky mám aj k prílišnej monotónnosti - ku koncu to so mnou už poriadne lomcovalo a pri scéne v nemocnici som dokonca zaspal (čo sa mi zase až tak často nestáva) Možno keby si strihač vytiahol nožnice zo zadku a trošku dlhšie pracoval...bolo by to lepšie :)

Zmeškaný hovor II (2005)

Neviem, ale ázijským ducharinám neviem prísť na chuť ani za boha. A pri tom sa tak snažím. V pravidelných časových intervaloch si sem tam niečo pozriem, ale kde nič, tam ani smrť nebere :) Je fakt ťažké si obľúbiť niečo, pri čom človek zaspí v pätnástej (!) minúte filmu (a to som unavený vôbec nebol a aby som bol schopný dopozerať zvyšok, musel som si dať poriadneho lomcováka). No čo - niekto sa pri podobných filmov zasiera od strachu, u iných navodzujú narkolepsiu :) Čo sa týka samotného filmu - opäť duchárska nuda made in Japan (podobne ako jednotka), prekombinovaný dej, hromada postáv (v ktorých by sa menej skúsený divák mohol aj stratiť), čierno-dlhovlasé adolescentky a brutálny dejový zvrat na konci ;) - (ktorý by v prípade nejakého amerického fláku väčšina štvorhviezdičkovo hodnotiacich určite riadne zotrela, ale v prípade japončíkov je to zrejme a očividne O.K.)

Zmije útočí (2008) (TV film)

Panečku...geneticky upravené zmije na úteku. Nielenže sú agresívne, lovia vo svorkách, systematicky útočia, ale neštítia sa ani takých zákerností ako ohlodávanie ubohých nešťastníkov až na kosť. A sú krásne digitálne a pri útoku pozoruhodne vystreté ako po požití modrej pilulky. A k tomu ešte zlovestne vrčia ako medveď. Ale výčtom uvedených kvalít sa zábavnosť tohto filmu končí. Škoda.

Znamení draka (1982)

U nás vyšlo pod názvom Ve znamení draka. Joji (Hiroyuki Sanada) bol ako malý harant unesený a vychovávaný v Amerike. O pár rokov neskôr sa dozvedá o smrti svojho brata-dvojčaťa a vydáva sa do Japonska, aby spoznal svoju rodinu (teda aspoň čo z nej zostalo - slepá sestra, ktorá napriek svojmu handicapu bravúrne ovláda kung-fu a zlotrilý strýko) a vniesol trochu svetla do záhadnej vraždy svojho brata (rozstrielaný na cucky). Čo sa takmer celý film tvári ako kriminálna dráma, sem tam okorenená nejakou tou úsmevnou/naivnou bojovou scénou, to sa v zhruba poslednej polhodinke zvrhne do takmer neuveriteľného kung-fu masakru, nad ktorým ostáva niekedy rozum stáť :o) Hiroyuki Sanada skrátka umí :)