Počátek (2010)

Film Inception bych přirovnala k filmovému orgasmu. Jedná se o zcela komplexní filmové dílo. Bravurní hudba Hanse Zimmera, vynikající kamera Wallyho Pfistera, skvělé herecké výkony nejen Leonarda DiCapria a Cilliana Murphyho, které sjednocuje režie Christophera Nolana. Plus mnoho dalších aspektů, které z něj činí dechberoucí mistrovské dílo. Zřejmě to byl "počátek" něčeho...

Jack a fazolka (1974)

Vzpomínka na mé dětství. Na VHSku s tímto filmem jsem se chodila dívat k sousedům a pak jsem si ji půjčovala domů výměnou za film Dráček Šikuláček a méďa Oliver. Vždycky jsem měla radši Jacka a fazolku (alternativní distribuční název). Ještě teď slyším úžasnou magickou hudbu ze scén, kdy se Jack dostane do oblačné země, vidím malé tvarovatelné a porcovatelné mraky, na kterých létá zakletá princezna a zpívá No one´s happier than I. Ztvárnění zlé čarodějnice Hecuby je nezapomenutelné (fakt výborné jsou scény, kde běhá-vždycky jsem se smíchy válela na zemi). Film pozoruhodný svým vizuálním pojetím, atmosférou, hudbou.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Nemůžu jinak-musím dát pět bodů. Poslední díl Shreka velmi překvapil, doslova předčil mé očekávání. Nový vítr do plachet tvůrcům přivála postava Rampelníka (v originále Rumpelstiltskin) v auditivním ztvárnění Walta Dohrna a alternativní realita, která příběhu dodala jiný rozměr oproti poněkud plochým a opakujícím se narativním vzorcům ve dvojce a trojce. Humor doprovázela svěží hudba a bravurní animace.

Dorian Gray (2009)

Ben Barnes se do role Doriana Graye velmi hodí, Colin Firth připomíná zosobněného ďábla (na něj nezvyklé). Osobité (poklidné, ale o to zajímavější) zpracování excelentního literárního díla.

Soumrak mrtvých (2004)

Vizuálně zajímavý film s dynamickým tempem děje, jehož je dosaženo zejména pomocí hudby, kamery a rychlého sledu střihů. Vynikající scéna masakru zombie za písně skupiny Queen-Don´t Stop Me Now! .........Wow!

Hry s časem (2008) (seriál)

25 tisíc okének za sekundu - to už je něco oproti pouhým 30. Pomocí vyskorychlostní kamery se běžné fyzikání jevy stávají vizuální podívanou. Nevěřili byste, jak působivé může být prasknutí balónku naplněného vodou. Spolutvůrce a průvodce seriálem stanice Discovery Jeff Lieberman (na plakátu v popředí) a jeho kolega dokáží pobavit i poučit.

Dokonalý únik (2009)

Cliff: We're not really hunting goats here, are we? Hallam: You´ll never know... Působivý thriller, kde si zápletka vytváří svůj vlastní samostatný prostor a dějový zvrat přichází na samém závěru filmu, analogicky jako např. ve filemech Ti druzí, Šestý smysl nebo Iluzionista. Těm, kdo hodnotí první polovinu filmu jako méně zajímavou a zdlouhavou, doporučuji podívat se na film podruhé. V rámci druhého shlédnutí filmu se transformuje prvotní divácká nezkušenost v promyšlenou hru na kočku a myš, kdy divák pozoruje drobné nuance v chování postav, především Cliffa a Cydney, jimž při prvním sledování nepřikládal význam. Víte, že to jsou oni a sledujete jejich vyšinuté úsměvy, gesta a reakce, čímž se i z první poloviny filmu stává poměrně do detailu propracovaná žánrová podívaná.