Bokmyeongeomsa (2015) (seriál)

Chvíli dobrá komedie, chvíli dobré drama.. ale jako celek to nedrží pohromadě. Joo Sang-Wookův maskovaný hrdina se mi líbil tím, jak byl tak nějak obyčejně lidský - sám se zranil, když se netrefil do protivníka, v podstatě hned na začátku se prozradil a když se ožral, tak o sobě vykecal úplně všechno. Prostě normální chlap, žádnej superman, a to se mi líbilo moc. Líbila se mi docela i ta vážná stránka, i když tady se nic novýho nekonalo - opět téma pomsty, opět všichni se všemi příbuzní a jinak propojení.. tuhle část podle mě výrazně vylepšoval Uhm Ki-Joon, který se jako padouch snad narodil (mimochodem, jeho role není hlavní mužská, jak se píše v "zajímavostech"). Tenhle chlapík dokáže s kamenným obličejem odehrát tolik emocí, že si o tom může řada dalších herců jenom zdát. Ale jak jsem psala hned na začátku - příště prosím buď komedii, nebo vážnej kus (a spíš to druhý). A ještě drobnost - možná by šlo trochu přidat na hlasitosti hudby, která nebyla vůbec špatná, ale byla tak potichu, že totálně zapadla.

Siksyareul habsida - Season 2 (2015) (série)

Opět ve stejným duchu, jako první série. Jídlo, romantika, sympatické postavy. Nižší ohodnocení dávám jen proto, že se neobjevilo nic novýho.

Mlha nad mořem (2014)

Ještě, že jsem si nepřečetla obsah, jinak bych se už na film nemusela dívat..

Jan Hus (2015) (TV film)

Ta hudba to totálně zkazila! Copak režisér neslyší? A ne, nevadí mi druh hudby, ale to, že se absolutně nehodí do konkrétních situací. Kocáb umí dobrou muziku, ale ne do filmu.

Upír romantik (2015) (seriál)

Chybí mi zde možnost dát přesně 50%.. Na to, že jde o upířinu (což považuju v podstatě za sračkovej žánr), tak to není zase tak strašný, aby tomu někdo musel dávat odpad. Když pominu totální nelogičnost toho, že upír dělá chirurga a tudíž musí denně bojovat se svojí přirozeností, a značně zpomalené tempo v druhý půli, tak si myslím, že jde o seriál který nenadchne ani neurazí. Prostě velká romantika s upírským pozadím. Hodně se mi líbil konec, ovšem posledních 5 minut v Rumunsku to zkazilo.

Lupin III (2014)

Děsná ptákovina, ale ve všech směrech úžasně zábavná. Za ty skoro 2,5 hodiny jsem se kupodivu nenudila. Ayano a Oguri jsou ukrutně cool, jejich fiátek taky a ta letuška.. ta mi byla nějaká povědomá :-) Jenom ta angličtina mi lezla na nervy. Čistá zábava za ***

Ki hwanghoo (2013) (seriál)

Zezačátku mi to přišlo dost slaboduchý, potom u dvora to začalo být zajímavější.. Ale stejně je to taková naředěná televizní omáčka, i když se jedná o reálný postavy. Přiznám se, že značnou část jsem přetáčela, tedy konkrétně hlavně scény týkající se Wang Yua.. Chudák, taková zajímavá postava a sympatickej představitel, ale prostě Ji Chang Wook a jeho císař byl mnohem zajímavější. Pro Seungnyang byla vybraná dobrá představitelka, ta chlapecká role jí sedla výborně, v paláci se z ní stala fakt kočka.. ale po těch 50 dílech už mám toho jejího výhružnýho koulení očima docela plný zuby. Takže ano, pro zkrácení dlouhý chvíle dostačující, ale žádná pecka to fakt není. Jo a ještě jedna věc - krásný kostýmy a parádní hudba, to se musí nechat.

Shinui han soo (2014)

V korejskych filmech uz stokrat videne, tentokrat trochu osvezene diky go. Nic extra.

Sametoví teroristé (2013)

Vizualni stranka zcela vyhrala nad obsahovou. Coz je velka skoda u takovyho tematu. Chtela jsem se dozvedet o tech lidech a jejich akcich, ale dostalo se mi velmi malo jnformaci. Pekny zabery jsou malo.

Yagyungkkoonilji (2014) (seriál)

Tak tady se s Vavčou neshodnu. Dávám sice tři*, ale vidím to tak na 50%. Na jednu stranu docela dobrej příběh,i když jeho nastavování bylo hodně vidět a docela závěru uškodilo, moc pěkně udělaná většina scén s duchy, hodně dobře zahraný schizofrenní král.. Ale tím pro mě pozitiva skončila. Některý herecký výkony mi přišly jak z amatérskýho divadla, a v případě hlavní představitelky doufám, že už jí nikde víc hrát neuvidím. 24 dílů měla pořád ten samej výraz v obličeji, naprostý herecký tele. To snad musela být nějaká tlačenka, jinak to nechápu.. Někdy v první třetině přišly díly, že jsem se začala docela dost nudit, taky jsem měla pocit, že některý scény byly ustřižený v polovině.. Nevím, jsem z toho dost rozpačitá.. Ale na zaplácnutí volnýho času to stačilo.