Siljongneuwaleu M (2015) (seriál)

Další detektivky od OCN a opět spokojenost. Na tomhle kanálu prostě detektivky umí. Super atmosféra, zajímavý a dost dojímavý případy, vynikající hudba.. 2017 - viděno podruhé a opět musím konstatovat, že je to podle mě jedna z nej krimi sérií (a nejen korejských). Pořád naivně dofuám, že se dotočí další série, protože bez ní je to fakt masakr konec.

Punchi (2014) (seriál)

Jedna velka prehlidka smejdu a podrazaku na nejvyssich postech politiky a na statnim zastupitelstvi. Ponekud narocnejsi a mozna az moc dlouhe, na druhou stranu tolik vybrousenych dialogu a vynikajicich hereckych vykonu urcite stoji za to. Hlavni hrdina je proste pitbul, co se jednou zakousne a nepusti, dokud nepadne. Posledni dily byly absolutne dokonale!

Omangwa pyungyeon (2014) (seriál)

Super. Zase jeden ze seriálů, kde jsem ztratila pojem o čase a jela jeden díl za druhým až do bílého rána. Celý děj se točí kolem rozplétání starého případu zabitého dítěte a obsahuje poměrně střízlivě (děkuji) pojatou milostnou linku. Podle mě kvalita seriálu stojí hlavně na mnoha zajímavých postavách, které si prostě musíte oblíbit. Jedinou výjimkou je opět Choi Woo-Sik a jeho prokurátor Lee, který dokáže svým rádobyvtipným hraním idiota (fakt to hraje?) dokonale zkazit jinak výbornou napínavou atmosféru. Ostatní postavy naštěstí tohle pro mě jediný negativum bohatě vynahradily - především šéf Mun, o kterým člověk celou dobu neví, jestli je kladná nebo záporná postava, dále vynikající postarší zástupce Yoo, samozřejmě Choi Jin-Hyuk jako státní zástupce Koo.. Ano, děj byl místy trochu překombinovaný a těch náhodných setkání opět až příliš, ale většina věcí se nakonec vysvětlila a po skončení posledního dílu ve mně zůstal jenom přijemný pocit a zároveň smutek, že už je konec. Víc takových detektivek!

Samchongsa (2014) (seriál)

Tři mušketýři jsou moje nejmilovanější klasika, která mě provázela velkou částí mýho dětství. Proto jsem docela váhala, jestli si mám korejskou verzi pustit, nebo to radši nechat být. Riskla jsem to a udělala jsem dobře! Nejde o předělávku klasických Mušketýrů, ale spíš o poctu tomuhle dílu. Máme zde téměř všechny stěžejní postavy z předlohy, přičemž jejich vlastnosti jsou velmi pěkně a věrně vykreslené. Dokonce i na služebnictvo se dostalo! Dále je zde příběh, který je sice v podstatě úplně jiný, ale zároveň v něm nechybí všechno podstatné, co bylo v předloze. Tihle mušketýři jsou prostě osobití a ve finále podle mýho názoru mnohem povedenější a tak nějak vnitřně bližší předloze, než spousta evropských a amerických předělávek. Tentokrát se musí Alexander Dumas v hrobě usmívat pod vousy. P.S. Věřili byste, že se tohle celý obešlo bez klasických klišé tohoto žánru? Neuvěřitelný!

Gwaenchana, sarangiya (2014) (seriál)

Souhlas s ostatními komentáři. Tohle je skutečná bomba a rozhodně to není klasický romantický seriál, jak by se mohlo mylně zdát z názvu nebo z obrázků. Jedná se o neuvěřitelně intenzivní a citlivý pohled do těch nejintimnějších míst, která lidé mají. Nejen těch sexuálních, ale hlavně těch duševních. Připomenutí toho, že nikdy nemůžeme vědět, co si v sobě kdo nese za trauma z minulosti, a že i lidi co se na první pohled zdají být v největší pohodě, můžou uvnitř velmi trpět. Asi jsem nějak přecitlivělá, ale u některých dílů v druhé půli jsem brečela v kuse a musela jsem si dělat přestávky, protože se mi už z toho pláče dělalo špatně.. Postavy jsou naprosto parádní, všechny do jedný. Nemá asi cenu psát o každým herci zvlášť, ale jeden mi udělal zvlášť velkou radost - Lee Kwang-Soo dokázal, že umí hrát nejen šašky, ale parádně zvládne i vážný momenty. Díky za tenhle seriál, hodně moc mi dal a rozhodně jsem ho neviděla naposledy.

Hero - Season 1 (2001) (série)

Tohle je dokonalost. Parádní postavy (i ty nejméně důležité), zajímavý případy a hlavně perfektní velmi jemný humor. S každým novým dílem jsem měla pocit, že se vracím mezi svoje staré kamarády. Už se moc těším na druhou sérii, která se zrovna teď vysílá v Japonsku.

5 minut svobody (2012)

Stručný komentář od arcticsky to vystihuje naprosto přesně..

Milhwe (2014) (seriál)

Asi ani nedokážu pořádně popsat, co jsem právě viděla. S tak neskutečně citlivým přístupem (filmařsky, hudebně a především lidsky) jsem se ještě v žádným seriálu nesetkala. Tohle drama je v porovnání s jinými seriály úplně jinej level. Rozhodně asi nezaujme všechny, kdyby mi bylo 20, asi bych to moc dlouho nevydržela. Scény jsou pomalý, nic moc akčního se neděje a nejdůležitější dialogy jsou ukrytý v hudbě.. Jsem naprosto unešená, a to i z nečekaně pozitivního konce. Příběh Oh Hye-Won, ženy ve středních letech, tvrdé jako skála, která si svoje postavení v "lepší" společnosti těžce vykoupila tím, že úplně potlačila svoje city, a mladičkého Lee Sun-Jae, poslíčka, ze kterého se vyklube nadějný klavírista, a jehož úkolem bude nastavit Oh Hye-Won zrcadlo a vyvést jí z labyrintu podrazů a intrik.. tenhle příběh teda určitě hned tak nezapomenu a ráda se za čas podívám znova.

Border (2014) (seriál)

První díly byly tak na 3*, pak to šlo ovšem kvalitou prudce nahoru a ten konec.. teda upřímně, seděla jsem ještě asi pět minut u televize s otevřenou hubou a neschopná slova. První myšlenka byla, že chci okamžitě pokračování, ale na druhou stranu si vůbec nejsem jistá, jestli ho chci vidět. Ta druhá půlka je u mě za jasných 5*. Člověk by si myslel, že když má policajt možnost mluvit s duchy obětí, tak je to přece super věc - prostě se dozví, kdo je vrah, zatkne ho a je to. Jenže ono to tak ve skutečnosti není a taková vlastnost je ve skutečnosti prokletí než dar a člověka nakonec může dovést až do pekla. Oguri Shun to psycho zahrál excelentně (ne že bych čekala něco jinýho), ostatním hercům taky nemám co vytknout. Pořád vlastně nevim, jestli jsem víc nadšená ze seriálu, nebo znechucená a dobitá z toho konce..