Gangs of London - Episode 6 (2020) (epizoda)

Jsme v půlce a nadále bych nějaké šílené nadšení krotil. Zase tak silný, ba dokonce osudový příběh nevidím. Mám rád, když mají tvůrci kuráž, ale opravdu to neznamená, že potřebuji ke spokojenosti, aby krev čvachtala z každého druhého záběru. V tomhle světě je prostě naprosto běžné, že někdo někoho ohrožuje bouchačkou nebo někomu pomalu strhává nehty. Žádná policie, žádní svědci, žádné obavy z důsledků. Rodina je po předchozím pokusu o atentát ukrytá, ale v jedné místnosti má nečekaného nájemníka. Elliot se pro Seana stává důležitým. Finále silné, ač pro Seana se znepokojující informací. Matka creepy.

Nový Karate Kid (1994)

Stejné limonádové téma, vesměs nový tým a snaha vydělat ještě nějaké ty zlaťáky. Zůstal jen hudební skladatel Bill Conti a legendární svérázný učitel Miyagi. Danny holt zestárnul, tudíž tvůrci vsadili na obyčejné dospívající děvče (to „překvapivě“ po letech získalo dva herecké Oscary), jejíž otec kdysi Miyagimu zachránil život. Je holt třeba se postavit agresivnímu okolí. A nejde jen o to někoho seřezat, ale rovněž o určitý způsob myšlení. I když výsledek nenabízí tolik karatistických scén, znovu platí za nenáročný film pro celou rodinu. A to se počítá.

Gangs of London - Episode 5 (2020) (epizoda)

Jeho syna někdo najal, aby vzal mafiánské rodině mozek. Ten, kdo vraždu objednal, je mnohem nebezpečnější než ten, kdo stiskl spoušť. Zaplatit ale musí všichni. Úvod plíživý, přesto poutavý. A druhá polovina epizody pak při obléhání domu nabídne intenzivní akci, před kterou se musí sklonit i řada „velkých“ filmů. Vše je řádně ozvučněné a nasnímané tak, aby se divák neztrácel. Velšský filmař Gareth Evans, který stojí za uznávanou akční sérií (čti nekompromisní řežbou) The Raid, se tady skutečně vytáhnul.

Gangs of London - Episode 4 (2020) (epizoda)

Zatím prostě košatý mafiánský příběh, ve kterém se jisté skupiny přetahují o moc. Na žádné klanění se před scénářem to rozhodně není, zatím vybočuje nekompromisní akce, která je přehledná, nápaditá a svou reálností místy vyráží dech. Velšský filmař Gareth Evans, který stojí za uznávanou akční sérií (čti nekompromisní řežbou) The Raid, plní tyhle kolonky na jedničku. Všechna čest choreografii, i tady jdou herci/kaskadéři co se fyzického výkonu na dřeň. Vykrást klenotnictví nebyl nejlepší nápad. Elliot se nicméně i díky tomu dostává do centra dění okolo mafiánské famílie. Začne to holuby, skončí doslova rozprsklými mozky. Babiččino finální „hledání“ vhodného místa v domě skvostné.

Sebevražedný oddíl (2021)

Hodně ujeté, docela přeplácené, překvapivě bez humoru (čekal jsem ho opravdu víc) a nečekaně brzy i nudné. V jakési ostrovní zemi se chystá něco, co nás (lidstvo) má rozmetat, americká vláda nelení a vysílá na místo elitní tým, kdy ovšem jeho členové začnou poměrně nešťastnými způsoby umírat. Je to stylové a vynalézavé. Hrstka nicméně zůstane a započne cosi, co má poměrně unikátní atmosféru béčkových filmů, a hlavně spoustu funkčních nápadů. Jenže pak se cosi zlomí a tempo začne povážlivě drhnout. Postav je moc a některé postrádají vývoj a divákův zájem. Ani to nevypočitatelné koťátko Margot Robbie v síťovaných punčochách mě nestrhlo jako minule a předminule. Krvavé násilí se krapet opakuje a už z principu prostě nemůže být fajn jako na začátku. Finále je pak za mě docela průšvih, kvůli kterému jdu s hodnocením na tři hvězdy. Prostě nejprve velké nadšení, ovšem pak nám ty barevné balónky cestou z poutě postupně popraskaly. Asi jako u „jedničky“.

Gangs of London - Episode 3 (2020) (epizoda)

Platí, že to má vyjma velmi brutální (ovšem nápadité) akce i množství postav a příběhových linií, ve kterých není obtížné se ztratit. Ale postupně si to sedne. Každý, kdo nepomáhá najít vraha, se pro Seana stává podezřelým. Elliot se dál dostává pod kůži několika stěžejním hráčům. Znovu přijde na řadu povedená akce i nepříjemná ukázka toho, jak zabít člověka (minule to byla poprava jateční pistolí, teď zabetonování člověka zaživa). Zatím bych ale nějaké šílené nadšení krotil. Zase tak silný, ba dokonce osudový příběh nevidím.

Gangs of London - Episode 2 (2020) (epizoda)

„Můžeš vzít život bez zaváhání,“ slyší malý Sean od svého otce. Viník je zřejmě známý, potrestání ale rozhodně neproběhne v tichosti (závěr díky akční řežbě zase silný). Jinak je to ale stále o hledání cesty k postavám, kterých je moc, ovšem za sebe jsem se už víceméně zorientoval. Někdo bude mít ale potíž držet nit, kdo na koho líčí past a kdo říká jen polovinu pravdy. Každopádně boss britské mafiánské rodiny to koupil, jeho vznětlivý synek pozastavuje veškerý byznys a vydává se do války za pomstou, aby postupně začal důvěřovat neznámému poskokovi Elliotovi, který je ve skutečnosti agentem v již dvouletém utajení.

Gangs of London - Episode 1 (2020) (epizoda)

Rodinka starého kápa Finna Wallace velké sympatie neposbírá. O tom žádná. A pak hlavě rodiny vyvrtá někdo do jeho hlavy dvě díry. To neměl dělat, protože rozjel kolotoč intrik, brutálního násilí, špatných rozhodnutí, vrážení si kudel do zad a poměřování si eg. Král je mrtev a co bude dál? Byznys přebírá vznětlivý syn Sean, obchod jde ale dočasně stranou, důležité je totiž ukázat na toho, kdo stiskl spoušť. Tvůrci rozehrávají (stopáží úctyhodnou, pro někoho ale šílenou) klasickou mocenskou šachovou partii, ve které jsou nesympatičtí bossové i jejich poskoci. Množství postav mi zatím krapet splývalo. Ale uvidíme. Řežba v pubu i okolo něj brutální i nápaditá, stejně jako zúčtování se sekáčkem na maso.

Cobra Kai - Žádné slitování (2019) (epizoda)

Škoda zase trochu umělého úvodu s přespáním opilé dcerky. Konflikt našich dvou hrdinů po fajn večeru v restauraci je tak zase o zbytečných scénáristických berličkách. Postupně ale přejedeme k tomu hlavnímu. Kreese se jim dostal do hlavy. Nevysvětlení rozdílu mezi soucitem a ctí bude mít dohru. Navíc na téhle střední škole holt nemají pedagogické dozory (viz někdejší rvačka v jídelně). Dlouhotrvající bitka dvou skupin přímo na chodbách školy cool. Stejně jako návrat do dojo. Finále maximálně silné. A ta potvrzená žádost o přátelství. Skvělá pozvánka na třetí sérii.

Bee Gees živě v Las Vegas (1997) (koncert)

Vůbec bych nečekal, že mě zrovna tenhle koncert tolik zaujme. Bez zbytečných kudrlinek a velkých gest. Bratrská kapela (ač byla mnohdy ve stínu jiných), která ovlivnila několik generací, v kouzelné atmosféře předvede nespočet nezapomenutelných písní. Kolikrát jsem ani nevěděl, že jsou některé s nimi spojené. Za mě výtečně odvedená práce, která přináší příjemné chvíle a nechává působit snad až magnetickou sílu.