Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (6 485)

plakát

Čtyři k večeři (2022) 

Celý život si pokládáme otázky, co by se stalo, kdyby… Mnozí berou svůj vztah jako samozřejmost. A jiní udělají jeden dva kroky a vůbec žádný vztah být nemusel. Romantický kousek o spřízněných a jiných duších, kterak hledání druhé poloviny dotvoří celek. Italové nám prezentují poselství, že každý může být pro někoho dokonalý. A dělají to pomocí paralelních příběhů, kdy se divák musí krapet víc soustředit, aby věděl, v jaké větvi se příběh zrovna rozvíjí. Když jsme ve vztahu, měníme se. A všechna „ale“ prostě přestanou existovat. Bez ohledu na časovou osu zažívá každý pár své vzestupy a pády, to, s kým dotyčná nebo dotyčný zrovna je, mění i divákův pohled na postavu. Výsledek je milý i přemýšlivý, ale mohl být řekněme magičtější. Protože vyloží karty prakticky hned a s přibývajícími minutami místy přešlapuje na místě, aniž by se dostával po kůži, jak bych si přál. Právě zpracování tématu „co kdyby“ mi víc sedělo třeba u takové Loly (běžící o život) či Srdcové sedmy. Proto váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Oči Matilde Gioli ale nakonec rozhodly, že půjdu směrem nahoru.

plakát

Morbius (2022) 

Nakonec lepší, než jsem čekal. Jared Leto coby nadaný doktor medicíny, trpící vzácnou chorobou krve, konečně udělá poslední krok s vlastním experimentálním přípravkem využívajícím netopýří DNA. Jeden „problém“ tím vyřeší, další ovšem probudí. Navíc je tu ještě stejně zdravotně podlomený kamarád z dětství (šmejdové Mattu Smithovi jdou), který je na rozdíl od hodného Jareda po ochutnání rudé sveden na stranu zla. A nadlidskou sílu začne využívat po svém. O dalších postavách je zbytečné se bavit, jednoduše nikoho nezajímají. Snad jen Adria Arjona, ta ovšem z jiného důvodu. A na duo úporně se tvářících detektivů bych raději zapomněl. Režírující Daniel Espinosa, který ale jinak docela umí, zvolil nenáročnou cestu, emoce má na nule, nepohlídal si ani zvláštní skoky ve scénáři a předložil poměrně fádní akci. Navíc je jí málo a působí jakoby navíc. Nemluvě o tom, že je hnusně digitální.

plakát

Batman navždy (1995) 

Chrání bezbranné a práce se zločinci má pořád dost, protože o ty v Gotham City nikdy nebyla nouze. Ovšem otěže převzal režisér Volného pádu Joel Schumacher a po Burtonově temném gotickém stylu představil oslnivě pestrobarevnou a výpravnou comicsovou podívanou, která to dle mého zbytečně schytávala. Soupeři temného rytíře spravedlnosti jsou tentokrát bývalý prokurátor Two-Face a labilní Riddler (Hádankář) s agresivní komikou Jima Carreyho, který pár měsíců zpět zažil suverénně nejúspěšnější rok (1994) své kariéry. Má to samozřejmě kromě sympaticky zabalených momentů i nepříjemné propady, ale pořád je to poctivý komerční biják. Kamera (oscarová nominace pro Stephena Goldblatta) létá sem a tam, ovšem někdy je ona snaha o maximální vizuální atraktivitu přeci jenom ku neprospěchu. I tady jsou prostě potřeba jisté mantinely. Tím pádem pak trochu přichází jakési divácké opotřebení. Schumacher to ale se svým týmem evidentně bral tak, že si může dovolit kroky, které si v „normálním“ filmu dovolit nemůže.

plakát

1883 - The Weep of Surrender (2022) (epizoda) 

Předci famílie Kevina Costnera nikde nebyli tak dlouho. Tři dny po řádění tornáda dávají dohromady vše, co půjde zachránit. Nakonec z toho vypadne jen osm vozů, zbytek musí na koních nebo po svých. Do plánů se vkrádá Denver nebo varianta opustit Sheu. A kartami ještě zamíchá indiánský jinoch („Když ji uvážeš za vůz, tak to lano přehryže!“). Else je 18, Oregon slíbila, ale co bude dál…? Holt když je teď ženou válečníka. Co si budeme nalhávat, trochu od reality odtržení jsme. Podivný charakterový vývoj jedné z nejdůležitějších postav. A to tatík dupal, když se dcerka zakoukala minule.

plakát

1883 - Lightning Yellow Hair (2022) (epizoda) 

Svět nemilosrdný uvnitř. Žádní lidé, žádní ptáci, žádní plazi. Jen tráva. Koho nezabily neštovice nebo kulka, na toho si políčí velká bouře, která zničí další dílek naděje. A množství zásob a vozů. Navíc rozežene krávy, o které má zájem banda zlodějů dobytka. A zdá se, že z rodiny Duttonových už těch, co se můžou dostat do nebe, mnoho není. Elsa nezahálí. Ze smutku se oklepala velmi rychle, což celkové body naopak strhává. Nádherné přírodní kulisy doprovází (obecně) i fajn hudba.

plakát

Encanto (2021) 

Další roztomilá barvitá taškařice o tom, že rodina má držet pohromadě a že její členové si mají naslouchat a vzájemně se respektovat. Tahle žije v kolumbijském pralese a většina členů rodinky disponuje nějakou zvláštní schopností. Každou chvíli sledujeme muzikálová čísla, veselé momenty i hravé detaily. Je to znovu hodně rozjuchané, ale o svižném tempu vyprávění bych úplně nemluvil. Stejně jako o zajímavějším příběhu, ocenit nelze ani za nějaké novátorské experimentování. Prostě klasická disneyovka. Místy přechválená. A humoru bych čekal víc.

plakát

Velké nesnáze v Malé Číně (1986) 

Zběsilé osmdesátkové tempo, které ovšem paradoxně nejvíc podráží výsledku nohy. Jednoduše je toho až příliš a tahle přitroublá jízda neví, kdy podřadit. Užvaněný kamioňák prostšího ducha Kurt Russell se nestačí divit, když jeho kamarádovi na letišti přímo před očima čmajznou snoubenku, vzápětí on přijde o náklaďák a svou roli v záchraně sehraje dívka se zelenýma očima. Russell jde za svým s buldočí vytrvalostí, tvůrci perou nadsázku do každé třetí scény, přibývají modré blesky a magické umění, mnohé se kupí a zrychluje, což ovšem vede k chaotičnosti a ve změti soubojů ztrácíme přehled o tom, kdo a s kým vlastně bojuje. Nostalgie ano, ale celkově je to hodně nedochucený guláš. Vlastně překvapivě. Slabé tři hvězdy.

plakát

Krvavý Bangkok (2014) 

Obrovitý Dolph Lundgren stále nevyhodil agenta? Přitom jsme na tohohle starého vlka s obličejem jako nahrubo otesaným balvanem mohli vzpomínat v úplně jiném světle. Tentokrát je mu hlavním soupeřem Ron Perlman a jeho tragičtí čtyři synové, kteří s různými „úspěchy a přístupy“ obchodují s bílým masem. A Dolph jim krapet zkříží cesty, což odnese jeho hezká manželka a ještě hezčí dcera. Zbytek, který jsme viděli asi třiaosmdesátkrát někde jinde, diváka těžko překvapí. A ještě k tomu musíme nějak vecpat Tonyho Jaa, který se vedle starých páprdů musí držet trochu zpátky. Akce není zlá, ale střihač zřejmě v životě viděl možná tak čtyři akční filmy. Na druhou stranu podobná béčka občas stojí za zhlédnutí.

plakát

1883 - Boring the Devil (2022) (epizoda) 

Další seriálová práce Taylora Sheridana je za půlkou a v Else zemřel kus duše. Ostatně každá tragédie je jen dalším krůčkem ke zničení toho, co ze skupiny zbylo. Lehce monotónní díl, který nabídne po dlouhé době zase kus civilizace – tedy příležitost pro zásoby i pro najmutí kuchaře. Kolona opouští Texas a míří na indiánské území s pocity, že ani indiáni nebudou krotcí. V cestě je navíc další řeka. Sheridan (pecky Wind River a Sicario už mu nikdo neodpáře) se naplno dostal do svého oblíbeného žánru a naservíroval nám tak western ze staré dobré školy. Sice místy zaklopýtne, ale těším se na příště.

plakát

1883 - The Fangs of Freedom (2022) (epizoda) 

Překročili hlavní pramen řeky a vstoupili do země, která nezná slitování. Přitom zásoby se tenčí. Musejí spolupracovat, ale přeživší čtyřicítka imigrantů si mezi sebou úplně nepomáhá. A to přesně může nahrát banditům, kterých je v tomhle koutě světa požehnaně. Přitom Shea, Thomas a rodina Jamese Duttona jim má ukázat cestu, nikoliv je vést za ruku. Elsa se ani nedokázala zklamat a lásce v rozpuku štěstí nepřeje. Ač je teda finální naháněná s bandity krapet zvláštní.

Ovládací panel
163. nej uživatel Česko
126 bodů

Reklama

Reklama