Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Pohádka
  • Hudební

Oblíbené filmy (10)

Valerie a týden divů

Valerie a týden divů (1970)

Srdeční záležitost. Klenot z konce šedesátých let, úžasný "poetický horor", který si dokázal vytvořit svůj vlastní osobitý svět. Výtvarná koncepce Ester Krumbachové je v rámci naší kinematografie naprosto výjimečná, okouzlující a podmanivá. Výjimečný, osobitý film, perla. Výstižné komentáře: Psice, darkrobyk, gudaulin, Morien

Jentl

Jentl (1983)

Niterně a přepečlivě natočený emotivní snímek, pro Streisandovou zcela zásadní a osobní. Fantastická hudba Michela Legranda, úžasné zpívané monology,které jsou dokonale vkomponovány do dějové osnovy. Nevšední zážitek po všech stránkách a jednoznačně zdaleka nejlepší film Streisandové, ke kterému se stojí za to pravidelně vracet. "This is one of those moments..."

Světáci

Světáci (1969)

Spolu s Krejčíkovou Svatbou jako řemen jeden z mých kandidátů na nejlepší českou komedii všech dob.

Fanny a Alexandr

Fanny a Alexandr (1982)

Těžko hodotit objektivně, můj vztah k tomuto filmu je příliš osobní. Neopakovatelný zážitek po všech stránkách.

Čarovný les

Čarovný les (2014)

Be careful what you wish for! Přání, aby to dopadlo dobře, se splnilo, tato adaptace je po všech stránkách povedená, i když je to trochu kompromis s otupenými hranami a divák, který zná původní předlohu, si ji užije daleko líp.

Romance pro křídlovku

Romance pro křídlovku (1966)

Srdeční záležitost. Hrubín, Posázaví, venkovská pouť... , věčné téma lásky, života a smrti. Jedna z hvězdných chvil celé naší poválečné kinematografie. Čím je člověk starší, tím mu film dá víc.

Tisícročná včela

Tisícročná včela (1983)

Film, jehož sledování je pro mne vždycky svátek. V ČR je top topů Markéta Lazarová, v SR právě tenhle film.

O zakletém králi a odvážném Martinovi

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018)

Vkusný a nepodbízivý pohádkový příběh o lásce a odvaze, který mě velmi potěšil a - vůbec se za to nestydím - dojal. Má to správné pohádkové – navíc vánoční – kouzlo, krásný podmanivý vizuál a mimořádně sympatickou a bezprostředně působící ústřední dvojici (Richard Autner a Simona Kollárová; CZ dabing nebyl špatný, ale přišli jsme o to, jak znějí jejich hlasy v originále, což je škoda, hlavně u Autnera). Moc dobrý propracovaný scénář, jehož cenu si lépe uvědomuji při opakovaném shlédnutí. Některé scény – např. když se Martin poprvé dotkne princezny, nebo když je mu odstraněn handicap – jsou prostě úžasné. Na konci chvíle dojetí, jak to má ve správné pohádce být, a navíc - dost nečekaně - katarze a námět k přemýšlení např. o tom, že Martin - paradoxně "díky" svému postižení - viděl víc než všichni ostatní. Nádhera. "Tak sa mi tu maj - a na svet sa usmievaj!" ----- Smekám aj tlieskam, pán Bebjak!

Amadeus

Amadeus (1984)

Jeden z nejlepších filmů o hudbě a umělci vůbec.

Ovládací panel
7 bodů