V zajetí démonů (2013)

James Wan opět ukázal, že takový typ filmů mu sedí. Po solidním Insidious přišlo ještě lepší V zajetí démonů. Strašně často se právě tyto druhy hororů opakují, tentokrát tomu tak naštěstí není. Atmosféra je po CELÝ film výborná, nevšiml jsem si žádného hluchého místa, kdy by určitá pasáž byla zbytečná nebo nudná. Lekavé scény jsou výborný, o ztvárnění démonů nemluvě. Herci paráda, hudba skvělá. Nejlepší scéna? Duch za dveřmi pokoje ... Jsem rád, že jsem to mohl vidět v kině. Zasloužený plný počet.

Poltergeist (1982)

Zklamání a to obrovské. Zřejmě jsem čekal kultovní bombu, která mě uzemní svojí děsivostí a k tomu staří tohoto filmu mělo udělat své. Jenže se nestalo nic. Herci byli pro mě příšerní, jak kdyby to ani nebyl horor ale komedie. Techniku zpracování poltergeista nechci nijak znehodnocovat, jelikož v roce 1982 asi nebude nic extra a nedá se to udělat jinak. Celkově vzato jsem měl chuť 3/4 filmu to konečně vypnout,ale říkal jsem si, že to aspon se sebezapřením dokoukám. Závěr byl zajímavější, každopádně jsem si Poltergeista představoval určitě jinak, takhle negativně šokovaný jsem nebyl dlouho ...

Apollo 18 (2011)

Celkově je to velmi zajímavá teorie, proč už Apollo dál nestartovalo. Osobně jsem si tenhle film představoval právě takhle, takže jsem spokojenej. Je cítit temná atmosféra vesmíru, astronauti postupně zjišťují, že tam již někdo byl před nimi, objevují stopy a nebezpečí roste ... Častokrát se stává, že dobrý film položí idiotský závěr. Naštěstí pro tentokrát to neplatí, závěr byl malinko viditelný, ale jeho provedení naprosto super. Škoda, že o Apollo 18 moc diváků nezavadí.

Pokropený kropič (1895)

Ani mi tak nejde o samotný film, jako o to, jak to v té době vypadalo "naživo", jejich chování, styl či nějaká práce. Je to úsměvný, takhle vypadá začátek filmu a kde jsme ted?

Antikrist (2009)

Z tohoto díla Larse von Triera mám rozporuplné pocity. Je to dost specifický film, který je opravdu psychologický a není pro každého. Obsahuje scény, které nutí člověka myslet nad vším podstatným a zároveň další scéna vše shodí a já vidím jen něco nechutného nebo nevhodného. Nakonec u mě převládl spíš druhý názor, ale černě bych to neviděl. Na další filmy dánského režiséra se podívám se zájmem, CO dokáže vytvořit a jak na určité téma pohlíží právě on. Třeba se najde kousek, který se mi bude líbit víc.

50/50 (2011)

Nejde to. Chtěl jsem začít hezky postupně, ale nemohu si pomoct. TOHLE je přesně dramatický film dle mého gusta, který splňuje všechny moje požadavky. Výborní herci, skvělý scénář, trocha té nezbytné romantiky. Prostě naprostý luxus ! Roztomilá Anna Kendrick ( scéna v autě to jen podtrhne) a nádherná Bryce Dallas Howard tomu dodávají vše potřebné :-) Vše doplňuje, jak jinak, dobrá hudba. 50/50 nikdy neomrzí a dohledné době se na něj budu muset podívat. Protože pokud mám doporučit film s prvky vážnosti, romantiky a komedie, je toto přesně ono.

Narušení (1999)

Drama, které jsem měl v plánu hodně dlouho. Nakonec jsem se do toho pustil a nelitoval. Winona Ryder to hraje skvěle, navíc se na tuto roli perfektně hodí její mladistvý vzhled :-) Příběh je propracovaný, závěr i celkem pozitivní. Hudba skvělá ...

J. Edgar (2011)

Leonardo je pro mě osobně nejlepší herec současnosti. Umí zahrát takřka cokoliv, a J. Edgar není žádná výjimka. Jako vždy je do své role ponořený až po uši. Jenže jaksi to ostatní pokulhává. Nebo ne? Je to životopisné drama, tak se to možná od toho i očekává, že se to bude občas trošku táhnout. Což se taky i stává, častěji jsem objevil slabší části, kdy to nebylo moc zajímavý. Clint tomu dal řád, nedá se mu vytknout rozhodně žádný amatérismus, laťka je nastavená pořád stejně. Ovšem občas chybí to napětí, které by to dokázalo vygradovat, posunout trochu dopředu. Na vině není ani scénář a jak tak přemýšlím dál, na vině asi není nikdo. J. Edgar byl zobrazen asi tak jak měl, jenže ne každému to sedne. Mně to sedlo akorát, proto 3 hvězdy. Vyplatí se u toho vydržet 2 hodiny? Ano i ne. Slušně vykreslený životopis, jen bez nějakého většího napětí či emocí.

Halloween II (2009)

Předčil Halloween moje očekávání ? Ne, čekal jsem to. Ačkoli to nebyla zas taková hrůza,stejně musím dát jen jednu hvězdu. Vsuvka rodiny byla nevhodná a nudná.Samotné zabíjení od Michaela už nebylo takové, jako kdysi. Od kdy vydával zvuky ? Navíc opravdu nejsem zvědavej na jeho zarostlej obličej, to mělo být vždycky tabu, nikdo ho neměl vidět bez masky,ale tak co bych čekal od Zombieho ... Pokud chce někdo kopírovat starší filmy budiž. Měl by tomu dát ovšem něco navíc, něco co v starších dílech nebylo nebo něco, co by to dokázalo posunout dál. To není chyba jen Halloweenu. Sice se opakuju, jenže to samé se dá říct o Freddym či o Pátku třináctého. Ve výsledku to stojí všechno za hovno.

Život po životě (2010)

Zajímavé propojení 3 lidí, kteří se postupně přibližují a jejich cesta se následně spojí v jednu. Clint Eastwood mě celkem překvapil, že vytvořil takové dílo, dost odlišné od ostatních jeho filmů. Ale proč ne. Za shlédnutí to stojí.